Naprzód Jędrzejów - Star Starachowice 0:4

Wysoka wygrana w Jędrzejowie

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Naprzód Jędrzejów 4:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański, Bartosz Sot, Bartosz Szydłowski x2. Mecz ten odbył się w ramach 8 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W niedzielne popołudnie na Stadion w Jędrzejowie przy ul. Sportowej 1 wybiegły jedenastki miejscowego Naprzodu oraz Staru Starachowice. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami poprzedziło Święto Sportu w mieście położonym nieopodal Kielc. Pojawili się na nim dwaj byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, Radosław Majdan oraz Piotr Świerczewski. Starcie pomiędzy Naprzodem, a Starem obserwowała dość liczna grupa kibiców. Było ich około czterystu. Przez całe 90 minut działo się nie tylko na boisku, ale również na trybunach. Kibice obu drużyn wystawili młyny. Na niewiele przed pierwszym gwizdkiem w zespole gości nastąpiły dwie wymuszone zmiany. W miejsce chorego Stanisława Sarwickiego od pierwszej minuty pojawił się Patryk Kosztowniak. O sporym pechu mógł również mówić Artur Marzec. Na przedmeczowej rozgrzewce golkiper Staru doznał urazu mięśni brzucha. Ostatecznie bramkarz Zielono-Czarnych nie wystąpił w tym meczu. Miejsce między słupkami zajął Dawid Pocheć. Początkowe minuty spotkania nie należały do najciekawszych. W pierwszym kwadransie jedni jak i drudzy oddali po strzale na bramce. Uderzenie Patryka Kosztowniaka wyłapał Bartłomiej Majcherczyk. Strzał zawodnika Naprzodu był natomiast niecelny. Z biegiem czasu obydwie drużyny zaczęły się rozkręcać. Dwie sytuacje na objęcie prowadzenie mieli Zielono-Czarni. Uderzenia Bartosza Sota oraz Patryka Kosztowniaka nie znalazły jednak drogi do bramki. Gospodarze również potrafili stworzyć podbramkowe zagrożenie. Dwa strzały zawodników z Jędrzejowa przeszły nad bramką strzeżoną przez Dawida Pochecia. W 35 minucie bardzo groźnie zrobiło się w polu karnym Naprzodu. Zawodnik gospodarzy został zmuszony do wybicia futbolówki sprzed pustej bramki. Niedługo później odpowiedzieli gospodarze. Strzał z dystansu pewnie wybronił Dawid Pocheć. 45 minuta przyniosła prowadzenie gościom. W polu karnym przeciwnika Bartosz Sot zgrał futbolówkę piętą na głowę Patryka Kosztowniaka. Piłka następnie trafiła na nogę Mariusza Fabjańskiego, który bez namysłu oddał celne uderzenie. Futbolówka zatrzepotała w siatce. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 1:0. Drugą połowę od mocnego akcentu rozpoczęli gospodarze. Dobre uderzenie oddał piłkarz Naprzodu. Na posterunku był jednak Dawid Pocheć, który odbił futbolówkę. W 51 minucie odpowiedzieli przyjezdni. Dośrodkowanie Patryka Kosztowniaka idealnie trafiło na głowę Bartosza Sota. Piłka po uderzeniu napastnika Staru trafiła do siatki. Zielono-Czarni prowadzili już 2:0. Kilkanaście sekund później mogło i powinno być 3:0. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał Michał Stachura, który uderzył wysoko nad bramką. W kolejnych minutach do głosu doszli podopieczni Dariusza Kozubka. Gospodarze mieli trzy sytuacje. Żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. Na niewiele przed upływem godziny gry odpowiedzieli goście. Ładna akcja Staru została zakończona strzałem nad bramką Mariusza Fabjańskiego. Kilkanaście sekund później Zielono-Czarni stracili futbolówkę w newralgicznej strefie boiska. Zawodnik gospodarzy przejął piłkę i uderzył na bramkę Zielono-Czarnych. Kapitalną paradą między słupkami popisał się Dawid Pocheć. Golkiper Zielono-Czarnych odbił piłkę na rzut rożny. W 64 minucie Starachowiczanie podwyższyli wynik. Sytuację sam na sam pewnie wykorzystał Bartosz Szydłowski. Ofensywny zawodnik Staru otrzymał świetne podanie. “Szydło” wyprzedził trzech rywali i bez kłopotów umieścił futbolówkę w siatce. Mimo niekorzystnego wyniku gospodarze nie zamierzali się poddawać. Dalej starali się atakować. Jednak podopiecznym trenera Kozubka brakowało szczęścia przy wykończeniu. Strzały zawodników gospodarzy były niecelne. W 71 minucie po raz drugi bardzo gorąco zrobiło się w szesnastce Zielono-Czarnych. Znów bardzo dobrą interwencją popisał się Dawid Pocheć. Goście również nie zamierzali poprzestawać na trzy bramkowym prowadzeniu. W 78 minucie kapitalnej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Guz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Nowocienia boczny defensor otrzymał piłkę trzy metry przed bramką gospodarzy. Zawodnik Zielono-Czarnych źle trafił futbolówkę przez co skuteczną interwencją popisał się Bartłomiej Majcherczyk. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. 87 minuta przyniosła bramkę na 4:0. Swoje drugie trafienie zanotował Bartosz Szydłowski. Zawodnik Zielono-Czarnych po raz kolejny pokazał swoje umiejętności oraz szybkość i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Ten sam piłkarz w ostatniej akcji meczu mógł strzelić swojego trzeciego gola. W świetnej sytuacji Bartosz minimalnie chybił. Nic więcej ciekawego już się nie wydarzyło w tym meczu. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na wyjeździe Naprzód Jędrzejów 4:0.

Naprzód Jędrzejów – Star Starachowice 0:4 (0:1)
Bramki: Mariusz Fabjański 45, Bartosz Sot 51, Bartosz Szydłowski 64, 87
Kartki: Kacper Błaszczyk 22, Bartosz Szydłowski 40, Jakub Nowocień 90 (żółte)

Naprzód: Bartłomiej Majcherczyk, Paweł Bębenek, Krystian Bożęcki (55 Bartłomiej Bębenek), Mateusz Maciejewski, Łukasz Olszewski, Dominik Butenko, Patryk Kowalczyk, Cezary Osiński (60 Jakub Foremnik), Jakub Tekiel (75 Marcin Radziejewski), Sebastian Blicharski (66 Bartłomiej Równicki), Piotr Kasza (55 Jarosław Owczarek)

Star: Dawid Pocheć, Marcin Chodniewicz (65 Wiktor Śmigielski), Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Piotr Ostrowski, Jakub Nowocień, Michał Stachura (73 Jakub Kalisz), Patryk Kosztowniak (68 Bartosz Guz), Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański (82 Dominik Sito), Bartosz Sot (80 Jakub Błażejewski)