Wysoka wygrana Zielono-Czarnych

W środowym spotkaniu Star Starachowice pokonał u siebie LZS Samborzec 5:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Jakub Nowocień x2, Patryk Kosztowniak, Karol Strzelec, oraz Maciej Horna. Mecz ten odbył się w ramach 23 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W słoneczne, środowe popołudnie na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru oraz LZS-u Samborzec. Spotkanie to przyciągnęło sporą grupę kibiców. Zielono-Czarni wystąpili w środowym meczu bez trzech podstawowych. Zabrakło Emila Gołyskiego, Artura Kidonia oraz Konrada Wójtowicza. Początek meczu należał do gospodarzy. Już w 8 minucie futbolówkę do siatki skierował Arkadiusz Zięba. Sędzia odgwizdał jednak w tej sytuacji spalonego. 60 sekund później szczęścia spróbował Dariusz Anduła. Strzał snajpera Zielono-Czarnych obronił golkiper LZS-u. Niedługo później faulowany w polu karnym gości był zawodnik Staru. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Nowocień. Kolejne minuty przyniosły sytuacje z obu stron. Więcej okazji stworzyli jednak Starachowiczanie. Gospodarze czterokrotnie próbowali zagrozić bramce przyjezdnych. Bezskutecznie. Uderzenia były niecelne bądź dobrze interweniował golkiper drużyny z Samborca. W 24 minucie groźnie zrobiło się w szesnastce Zielono-Czarnych. Uderzenie zawodnika LZS-u obronił jednak Patryk Sieczka. Kilka chwil później po raz kolejny do interwencji został zmuszony bramkarz Zielono-Czarnych. Strzał z rzutu wolnego gracza gości na raty obronił Patryk Sieczka. Dwie minuty później groźną akcję przeprowadzili goście. Kapitalną interwencją popisał się jednak golkiper Zielono-Czarnych. Kolejny fragment gry nie przyniósł zbyt wielu ciekawych wydarzeń boiskowych. W 34 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Dokładne podanie od Macieja Horny wykorzystał Patryk Kosztowniak. “Koszti” dopełnił formalności kierując futbolówkę z bliskiej odległości prosto do siatki. Końcówka pierwszej połowy przyniosła nieszczęśliwe zdarzenie dla zawodnika gospodarzy. Kontuzji doznał golkiper Zielono-Czarnych, Patryk Sieczka. W jego miejsce na murawie pojawił się Adrian Bzymek. Ostatnie minuty pierwszej połowy nie przyniosły nic godnego odnotowania. Ani jedna ani druga drużyn nie potrafiła stworzyć poważniejszego zagrożenia. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 2:0. Drugą część gry lepiej rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Między 45, a 60 minutą swoje sytuacje mieli Dariusz Anduła oraz Maciej Horna. Żaden z dwójki wymienionych zawodników nie potrafił zdobyć trzeciego gola. Inaczej było w 66 minucie. Po rzucie rożnym Staru, piłkę w polu karnym zagrał jeden z zawodników gości. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Jakub Nowocień i po raz drugi w środowym meczu pokonał Michała Woźniaka. W 69 minucie do głosu doszli piłkarze z Samborca. Znakomitą paradą po strzale zawodnika LZS-u popisał się Adrian Bzymek. W kolejnych minutach dwie dobre sytuacje stworzyli Zielono-Czarni. Jednak po uderzeniach Macieja Horny i Miłosza Sokoła piłka nie wpadła do bramki przeciwnika. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. 77 minuta była szczęśliwa dla gospodarzy. Dokładne podanie od Michała Stachury wykorzystał Karol Strzelec. Młody defensor gospodarzy mierzonym uderzeniem pokonał bramkarza LZS-u. Niedługo później arbiter środowego spotkania po raz trzeci wskazał na wapno. Ewidentnie faulowany w polu karnym drużyny z Samborca był piłkarz Staru. Do piłki ustawionej na jedenastym podszedł ponownie Jakub Nowocień. Tym razem intencje strzelającego wyczuł golkiper LZS-u i obronił uderzenie zawodnika gospodarzy. W 87 minucie podopieczni Arkadiusza Bilskiego podwyższyli wynik spotkania. Bramkę na 5:0 zdobył Maciej Horna. Asystę przy golu zaliczył Jakub Kalisz, który obsłużył strzelającego dokładnym podaniem. W doliczonym czasie gry szóstą bramkę dla Staru mógł zdobyć Bartosz Gębura. Strzał głową stopera Zielono-Czarnych przeszedł jednak obok bramki LZS-u. Do końca spotkania już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star Starachowice pokonał na własnym stadionie LZS Samborzec 5:0.

Star Starachowice – LZS Samborzec 5:0 (2:0)
Bramki: Jakub Nowocień 13 (k), 66 (k), Patryk Kosztowniak 34, Karol Strzelec 77, Maciej Horna 87
Kartki: Arkadiusz Zięba 50, Filip Niewczas 61 – Łukasz Koryciński 66 (żółte)

Star: Adrian Bzymek (42 Adrian Bzymek), Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Filip Niewczas (70 Miłosz Sokół), Jakub Kania (80 Jakub Kalisz), Michał Stachura, Arkadiusz Zięba (75 Karol Strzelec), Bartosz Guz, Maciej Horna, Dariusz Anduła (85 Jakub Błażejewski)

LZS: Michał Woźniak (82 Arkadiusz Ożóg), Paweł Bęczkowski, Damian Hajduk, Łukasz Koryciński, Rafał Rosowicz, Rafał Marek, Tomasz Marek, Łukasz Olech, Szymon Rębisz, Jakub Łata (55 Artur Zelik), Mateusz Michalski (46 Konrad Ożóg)