Michał Grunt Star Starachowice

Wysokie zwycięstwo w Pińczowie, Star liderem!

Drużyna Staru Starachowice w 3 kolejce Hummel IV ligi zdeklasowała Nidę Pińczów. Starachowiczanie pokonali na wyjeździe swojego rywala aż 7:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobywali : Szymon Hajduk, Przemysław Śliwiński, Piotr Mikos, Michał Grunt x2, Włodzimierz Puton i Piotr Stefański.

Przed meczem ze Starem Starachowice, Nida Pińczów miała na swoim koncie tylko jedno rozegrane spotkanie, a ligowe zaległości nadrobiła dopiero 24 sierpnia. Dłuższy czas na wypoczynek i regenerację nie pomógł jednak gospodarzom, którzy już w 6. minucie stracili pierwszego gola, a zanim na zegarze upłynął pierwszy kwadrans, tablica wyników wskazywała już 2:0 dla Staru. Jeszcze przed przerwą z bramkarzem gospodarzy poradził sobie Piotr Mikos, a podopieczni trenera Krawca schodzili do szatni z bezpieczną przewagą.

W drugiej połowie spotkania Nida nie była w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Michała Nowaka, a mecz wyglądał podobnie, jak w pierwszych 45 minutach. Świetne wejście z ławki rezerwowych zanotował Michał Grunt, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Zawodnicy Staru popisali się także pięknymi trafieniami z rzutów wolnych. Najpierw golkipera gospodarzy w taki sposób pokonał Włodzimierz Puton, a w samej końcówce spotkania zrobił to Piotr Stefański.

Po sobotnim meczu Star wskoczył na pozycję lidera Hummel IV ligi (w piątek 26.08. swój mecz wygrały Orlęta Kielce więc mają w dorobku 12 punktów ale i jeden mecz więcej). W sierpniu podopiecznych trenera Krawca czekają jeszcze dwa mecze: dzisiejszy domowy ze Stalą Kunów (27.08, godz. 17:00) i wyjazdowy z Granatem Skarżysko-Kamienna (31.08, godz. 17:00).

Nida Pińczów – Star Starachowice 0:7 (0:0)

Bramki: Szymon Hajduk 6′, Przemysław Śliwiński 9′, Piotr Mikos 37′, Michał Grunt 70′,86′, Włodzimierz Puton 79′, Piotr Stefański 90′.

Star: Michał Nowak – Styczyński (90. Mateusz Nowak), Gębura, Jagiełło, Kaczmarek (70′ Kozakiewicz), Ambrozik , Mikos (70′ Kosztowniak), Nowocień (70′ Jaśkiewicz), Puton, Hajduk (70′ Stefański), Śliwiński (69′ Grunt)