Z kart historii: Pewna wygrana Zielono-Czarnych

W 2004 roku Starachowiczanie w meczu Świętokrzyskiej V Ligi pewnie wygrali na własnym z Neptunem Końskie 3:0. W związku z sobotnim spotkaniem pomiędzy obiema drużynami przypominamy starcie sprzed piętnastu lat.

Mecz z sezonu 2004/2005 został rozegrany w niedzielę 05.09.2004 roku. Dla obu zespołów był to ważny pojedynek. Zarówno Star jak i Neptun przed rozpoczęciem sezonu byli jednymi z faworytów do awansu na IV Ligowy poziom. Zwłaszcza Zielono-Czarni. Jednak początek rozgrywek był dość rozczarowujący dla Starachowiczan. Podopieczni Artura Anduły w pierwszych trzech kolejkach dwukrotnie ponieśli porażkę. W pojedynku z Neptunem inny wynik niż wygrana nie był brany pod uwagę. Lepiej od Staru ówczesny sezon rozpoczął Neptun. Drużyna z Końskich w trzech kolejkach dwukrotnie zwyciężyła, a także raz przegrała. Mimo gorszej pozycji w tabeli to Zielono-Czarni stali w roli faworyta spotkania. Mecz pomiędzy Starem, a Neptunem obserwowała dość liczna grupa kibiców. Na trybunach zasiadło ich pięciuset. Pierwsza połowa była jednak w wykonaniu obu drużyn delikatnie mówiąc przeciętna. Podopieczni Artura Anduły nie prezentowali się dobrze. Nieco lepiej wyglądała gra przyjezdnych. Neptun miał jedną bardzo dobrą okazję na strzelenie bramki, której ostatecznie nie wykorzystał. Pierwsza część gry była po prostu bezbarwna. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat. Druga połowa była już zdecydowanie inna. Gospodarze z biegiem minut zaczęli osiągać przewagę. Gra Zielono-Czarnych wyglądała coraz lepiej. Pojawiały się również sytuacje bramkowe. Star dopiął swego w 60 minucie. Golkipera ekipy z Końskich pokonał Piotr Jędryka. Prowadzenie dodało podopiecznym trenera Anduły jeszcze większych skrzydeł. Zielono-Czarni nie zdejmowali nogi z gazu i dalej atakowali. Goście znaleźli się w odwrocie. Neptun nie mógł sobie poradzić z naporem ze strony Staru. Na kolejne efekty nie trzeba było długo czekać. 73 minuta przyniosła drugie trafienie dla gospodarzy. Celnym uderzeniem popisał się Dariusz Anduła. Na kilka minut przed końcem spotkania ten sam zawodnik przypieczętował zwycięstwo Zielono-Czarnych. Popularny “Andzia” bez kłopotów wykorzystał znakomitą sytuację. Tym samym snajper gospodarzy zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny. Do końca spotkania nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Neptuna Końskie 3:0. Dobra postawa Zielono-Czarnych została doceniona przez dziennikarzy Słowa Luda. W jedenastce kolejki znalazł się napastnik Staru, Dariusz Anduła.

Star Starachowice – Neptun Końskie 3:0 (0:0)
Bramki: Piotr Jędryka 60, Dariusz Anduła 73, 86
Żółte kartki: Konrad Tchurz – Arkadiusz Jarząb
Sędziował: Marek Młynek (Ostrowiec Świętokrzyski)
Widzowie: 500

Skład Staru: Radomir Tomski, Sebastian Jop, Michał Kozera, Robert Orczyk, Konrad Tchurz, Artur Anduła, Przemysław Jasztal, Grzegorz Stępień (85 Szczepan Gałka), Piotr Wilczyński (70 Łukasz Ochocki), Dariusz Anduła, Piotr Jędryka (75 Sebastian Żak)

Skład Neptuna: Bogdan Klimaszewski, Arkadiusz Jarząb (25 Mateusz Mazur), Grzegorz Kądziela, Łukasz Kuleta, Rafał Staniszewski, Robert Baran, Jarosław Komisarski, Karol Łuczyński (65 Maciej Goryczka), Mariusz Skoczylas (65 Kamil Jarząb), Tomasz Kluska (65 Mateusz Kucharczyk), Mariusz Świercz