Z kart historii: Trzecia wygrana z rzędu Zielono-Czarnych

W 2004 roku Starachowiczanie w meczu Świętokrzyskiej V Ligi pokonali na własnym stadionie Lubrzankę Kajetanów 2:0. W związku z jutrzejszym spotkaniem pomiędzy obiema drużynami przypominamy starcie sprzed szesnastu lat.

Mecz z sezonu 2003/2004 został rozegrany w niedzielę 04.04.2004 roku. Starachowiczanie byli wówczas po dwóch wygranych z rzędu. Passa ta z pewnością stanowiła bardzo dobry prognostyk na kolejne mecze. Przed tym pojedynkiem Zielono-Czarni znajdowali się na jedenastej pozycji. Przyczyną niskiej lokaty z pewnością była fatalna runda jesienna. Starachowiczanie zakończyli ją na miejscu spadkowym. Lubrzanka natomiast przed meczem ze Starem zajmowała dwunastą lokatę. Starcie pomiędzy obiema ekipami można była nazwać spotkaniem sąsiadów z tabeli. W roli faworyta do meczu przystępowali podopieczni Artura Anduły. Goście wystąpili w pojedynku ze Starem bez swojego grającego trenera Krzysztofa Stockiego, co z pewnością można było uznać za osłabienie. Początek spotkania nikogo nie zaskoczył. To gospodarze osiągnęli przewagę. Starachowiczanie lepiej prezentowali się od przyjezdnych. Goście jednak nie zamierzali ułatwiać życia Zielono-Czarnym. Mijały minuty a nadal żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki. Zmieniło się to w 35 minucie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Marcin Ronduda. Ofensywny zawodnik gospodarzy uderzeniem głową pokonał Michała Żołądka. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Star prowadził z Lubrzanką 1:0. Po przerwie obraz gry niewiele różnił się od tego z pierwszej połowy. Gospodarze nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Ich ataki nie przynosiły jednak wielkiego zagrożenia. Lubrzanka również starała się robić co w swojej mocy. Podopieczni Krzysztofa Stockiego odgryzali się. Grali bardzo ambitnie. Nie przyniosło to jednak zamierzonych efektów. W 80 minucie gospodarze znacznie przybliżyli się do wygranej. Skutecznym strzałem głową popisał się Sebastian Jop. Obrońca gospodarzy wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego. Zielono-Czarni udokumentowali swoją przewagę w drugiej części gry. Do końca meczu żadna z drużyn nie zmieniła już wyniku spotkania. Ostatecznie Star Starachowice wygrał na własnym stadionie z Lubrzanką Kajetanów 2:0. Starachowiczanie dzięki temu zwycięstwu awansowali na dziesiąte miejsce w Świętokrzyskiej V Lidze 2003/2004. Lubrzanka spadła natomiast na trzynastą lokatę.

Star Starachowice – Lubrzanka Kajetanów 2:0 (1:0)
Bramki: Marcin Ronduda 35, Sebastian Jop 80

Skład Staru: Radomir Tomski, Piotr Bracik, Sebastian Jop, Robert Orczyk, Konrad Tchurz, Artur Anduła, Michał Legut (75 Piotr Jędryka), Grzegorz Stępień, Piotr Wilczyński (60 Artur Góra), Dariusz Anduła, Marcin Ronduda (80 Michał Kozera)

Skład Lubrzanki: Michał Żołądek, Tomasz Doropowicz (46 Tomasz Król), Marcin Stokowiec, Zenon Ślewa, Łukasz Borowiec, Zenobiusz Foks (65 Mirosław Podgórski), Przemysław Jańczak (70 Krystian Król), Maciej Nawara, Grzegorz Pocheć, Tomasz Rębosz, Waldemar Nawara