Star Starachowice

Zamiast z Bronią zagramy z KSZO

Już w najbliższą sobotę (15.02) Zielono-Czarni rozegrają czwarty pojedynek przygotowujący do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. Przeciwnikiem podopiecznych Arkadiusza Bilskiego będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Planowany na sobotę sparing z Bronią Radom został odwołany.

Z uwagi na pomyłkę organizacyjną leżącą po stronie Broni Radom nie dojdzie do skutku mecz sparingowy z tą drużyną. Udało się jednak znaleźć zastępstwo. Zielono-Czarni zmierzą się z innym III-Ligowcem – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego występuje III Lidze – Grupa IV (Lubelskie – Małopolskie – Podkarpackie – Świętokrzyskie). Po rundzie jesiennej sobotni rywal Zielono-Czarnych zajmuje 13 miejsce w tabeli. W osiemnastu rozegranych spotkaniach KSZO 1929 sześć meczów wygrało, sześć zremisowało oraz sześć przegrało. Bilans bramkowy prezentuje się następująco: 19 goli strzelone i 18 straconych. Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego trenuje od stycznia. Pomarańczowo – Czarni mają za sobą już sześć sparingów. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwami (7:1 Kamienna Brody, 2:0 ŁKS Łagów), dwa remisami (0:0 GKS Nowiny, 1:1 RKS Radomsko), oraz dwa porażkami (1:3 Stal Rzeszów, 2:4 Bruk Bet Termalica Nieciecza). Można powiedzieć, że zima była burzliwa w ostrowieckim klubie. Wybrano nowy zarząd na czele, którego stanął prezes Mirosław Świrta. Zmiany zaszły również w sztabie szkoleniowym jak i kadrze drużyny. Nowym trenerem KSZO 1929 został Marcin Sasal. Zastąpił na tym stanowisku Sławomira Majaka. Do drużyny dołączyło jak na razie siedmiu zawodników. Są nimi: Adrian Gębalski, Piotr Kasperkiewicz (obaj Siarka Tarnobrzeg), Michał Grunt (Motor Lublin), Kacper Laskoś (GKS Tychy), Julien Tadrowski (Stal Kraśnik), Wojciech Trochim (Chojniczanka Chojnice), Konrad Zacharski (Kotwica Kołobrzeg). W zespole testowani są również inni piłkarze, którzy być może wzmocnią szeregi III-Ligowca. Z drużyny odeszło siedmiu zawodników. Są nimi: Fabian Burzyński (testowany w Bałtyku Gdynia), Dominik Cheba (Wisła Puławy), Daniel Dybiec (Hetman Zamość), Jakub Kapsa (trenuje z ŁKS-em Łagów), Mateusz Mąka, Damian Nogaj (Łysica Bodzentyn), Karol Worach (trenuje z Polonią Warszawa). Star również znajduje się w treningu od stycznia. Jak na razie Zielono-Czarni rozegrali trzy sparingi. Dwa zakończyły się remisami (1:1 Stal Kraśnik, 4:4 GKS Nowiny) oraz jeden porażką (1:4 Wisła Sandomierz). Starcie z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski będzie czwartym sparingiem dla Staru. Wiadomo, że Zielono – Czarni wystąpią w nim osłabieni. Kilku zawodników nie będzie mogło zagrać z różnych przyczyn (urazy, praca – a przede wszystkim zmiana godziny rozegrania meczu oraz lokalizacja). Warto dodać, że dzięki współpracy z Juventą Starachowice w sobotnim pojedynku szansę otrzyma kilku zawodników juniorów starszych tego klubu, którzy aspirują do gry w seniorach. Jaki będzie wynik pojedynku pomiędzy KSZO 1929, a Starem okaże się już w tą sobotę (15.02). Początek spotkania o godzinie 13:30 na boisku w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Kolejowej 20 C. Serdecznie zapraszamy !

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.