Star Starachowice

Zapowiedź 16 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej

Po ponad trzymiesięcznej przerwie na boiska wybiegną reprezentanci kieleckiej Okręgówki. Najbliższy weekend stanie pod znakiem inauguracji rundy wiosennej tych rozgrywek. Pierwsze spotkanie zostanie zostanie rozegrane w Ćmińsku. Poniżej przedstawiono zapowiedź inauguracyjnej kolejki drugiej części sezonu w Klasie Okręgowej.

SOBOTA (18.03)

Gród ĆmińskGród Wiślica (godzina 11:00)
Pojedynek ten będzie niezwykle ważny dla obu ekip. Obydwa Grody walczą o pozostanie na kolejny sezon w Klasie Okręgowej. Zespoły te zajmują odpowiednio 15 oraz 14 miejsce. Nietrudno więc stwierdzić, że będzie to bardzo wyrównany mecz. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe to z obu drużyn odeszli bardzo ważni zawodnicy (min.: z Grodu Ćmińsk Mateusz Łukasiewicz, Artur Polakowski, z Grodu Wiślica: Michał Kowalski, Marek Sobura). Najbardziej prawdopodobnym rezultatem w tym meczu powinien być remis, jednak atut własnego boiska może pomóc w odniesieniu ważnej wygranej na inaugurację piłkarzom z Ćmińska.
Nasz typ: X

GKS NowinySparta Dwikozy (godzina 15:00)
W Nowinach dojdzie do bardzo ciekawego meczu, o ile nie najciekawszego w 16 kolejce Klasy Okręgowej. GKS zajmujący 3 miejsce powinien być faworytem tego spotkania. Jednak w sparingach nie szło najlepiej podopiecznym Mariusza Ludwinka. Zupełnie inaczej w okresie przygotowawczym prezentowali się natomiast piłkarze z Dwikóz, którzy zdecydowaną większość tych spotkań rozstrzygnęli na swoją korzyść. Sparta zajmuje 7 lokatę. Drużyna ta potrafi napsuć sporo krwi mocnym drużynom i z pewności podopieczni Jerzego Mazura tanio skóry nie sprzedadzą w Nowinach. Mecz ten powinien zakończyć się wygraną gospodarzy bądź remisem.
Nasz typ: 1X

Granat Skarżysko KamiennaStal Kunów (godzina 15:00)
Zespołem, który powinien odnieść zwycięstwo w tym meczu powinien być Granatu Skarżysko Kamienna. Zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Arczewskiego prezentowali dosyć chimeryczną formę w sparingach. Jeszcze gorzej pod tym względem było w zespole z Kunowa. Stal wygrała jeden mecz oraz trzy wysoko przegrała. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe sporo ich zaszło w ekipie z Rejowa. Kilku zawodników dołączyło do Granatu, kilku odeszło. W Stali obyło się bez większych rotacji. Różnica miejsc w tabeli pomiędzy obiema drużynami przemawia na korzyść Granatu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że trzy oczka zostaną w Skarżysku Kamiennej.
Nasz typ: 1

Polanie PierzchnicaKamienna Brody (godzina 15:00)
W Pierzchnicy drużyną, na którą raczej w ciemno można stawiać jest lider z Brodów. Kamienna rozegrała w okresie przygotowawczym wiele sparingów, w tym kilka z mocnymi drużynami. Niektóre z nich kończyły się bardzo dobrymi wynikami dla piłkarzy z Brodów. Drużyna ta również dokonała kilku solidnych wzmocnień. Polanie natomiast podejdą do tego meczu z olbrzymią stratą. W rundzie wiosennej w zespole z Pierzchnicy nie zagra Jakub Majewski, który przeniósł się do IV ligowego MKS-u Busko Zdrój. Zawodnik ten stanowił olbrzymią wartość dla swojego zespołu i jego strata może być aż nadto odczuwalna dla Polan. Atutem tej drużyny może być własne, specyficzne boisko. Jednak wydaje się, że nawet i to może nie pomóc. Kamienna powinna poradzić sobie z ekipą z Pierzchnicy.
Nasz typ: 2

NIEDZIELA (19.03)

Piast StopnicaZenit Chmielnik (godzina 14:00)
Można powiedzieć, że to będą swojego rodzaju derby. Odległość między obiema miejscowościami wynosi 23 km. Wskazanie faworyta w tej rywalizacji nie jest łatwą sprawą. Mecze takie jak ten rządzą się swoimi prawami. Forma w meczach sparingowych Piasta oraz Zenitu była podobna. Stopniczanie mają odrobinę lepszy bilans, jednak z mocniejszymi rywalami mierzyła się drużyna z Chmielnika. Pomiędzy oboma zespołami jest różnica pięciu miejsc na korzyść podopiecznych Łukasza Ubożaka. Zmiany kadrowe w Piaście oraz Zenicie były raczej niewielkie. Z ekipy gospodarzy niedzielnego meczu odeszła ważna postać z defensywy, Michał Krzemiński. Natomiast do zespołu z Chmielnika dołączyli Piotr Pierzak oraz Marek Sobura. Mocniejszą kadrę zawodniczą wydaję się mieć Zenit. Mimo to niedzielny pojedynek między tymi drużynami powinien zakończyć się remisem, ze wskazaniem na gospodarzy.
Nasz typ: 1X

GKS RudkiOrlicz Suchedniów (godzina 15:00)
Bardzo ciekawe starcie zapowiada się w Rudkach. Mimo różnicy miejsc w tabeli na korzyść drużyny prowadzonej przez Marcina Kośmickiego powinien być całkiem wyrównany mecz z lekkim wskazaniem na gospodarzy. O roszadach kadrowych w obu drużynach raczej nie ma co mówić, ponieważ są one kosmetyczne. Do Orlicza z GKS-u Nowiny dołączył Krystian Olejarczyk. GKS wygrał swoje wszystkie spotkania przygotowujące do rundy wiosennej kieleckiej Okręgówki. Suchedniowianie także prezentowali się całkiem solidnie w spotkaniach kontrolnych. Lekkim faworytem niedzielnego meczu powinni być piłkarze z Rudek. Jednak żadnym zaskoczeniem nie powinien być wynik remisowy.
Nasz typ: 1X

Klimontowianka KlimontówLechia Strawczyn (godzina 15:00)
Niczego dziwnego nie powinno stanowić stwierdzenie, że Lechia przyjedzie do Klimontowa w roli typowego underdoga. Za wygraną Klimontowianki w tym meczu przemawiają praktycznie wszystkie atuty. Własne boisko, mocniejsza kadra zawodnicza, lepsze wyniki spotkań sparingowych, duża różnica miejsc w tabeli pomiędzy obiema drużynami. Nadzieję na wywiezienie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej z trudnego terenu dla Lechii można się doszukać w zgraniu obu drużyn. Kadra zespołu ze Strawczyna nie uległa większym zmianom. Jest bardzo podobna do tej z rundy jesiennej. W Klimontowie natomiast nastąpiły rotacje kadrowe. Mimo wszystko pewniakiem do zgarnięcia trzech punktów będą podopieczni Adama Mażysza.
Nasz typ: 1

Wicher Miedziana GóraStar Starachowice (godzina 15:00)
OSOBNY ARTYKUŁ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.