Star Starachowice

ZAPRASZAMY NA XIX MEMORIAŁ im. Edwarda Pietrasińskiego!

Już w najbliższy wtorek 15 sierpnia o godz. 10:00 odbędzie się kolejna edycja Memoriału Piłkarskiego poświęconego pamięci byłego piłkarza Staru Edwarda Pietrasińskiego. W ramach memoriału na Stadionie Miejskim odbędzie się turniej piłkarski oldbojów.
Memoriał Piłkarski im. Edwarda Pietrasińskiego to już tradycyjna impreza sportowa w miejskimkalendarzu sportowym. W tym roku odbędzie się już 19 edycja memoriału poświęconego pamięci byłego znakomitego piłkarza Staru Starachowice. Edward Pietrasiński zmarł w dniu 16 sierpnia 1998 roku w Starachowicach, które dla popularnego „Pietrasa” było drugim domem. Przez lata z sukcesami występował jako piłkarz w naszej drużynie, a po zakończeniu kariery piłkarskiej został szkoleniowcem w Starze.
Edward Pietrasiński to jeden z symboli potęgi starachowickiej piłki i sukcesów ligowych. To człowiek, któremu za sportowe dokonania należy się ogromny szacunek i pamięć o jego osobie. Nie może dziwić więc fakt, iż w tym roku odbędzie się już 19 edycja Memoriału Piłkarskiego poświęconego jego sylwetce.
Wtorkowy turniej
Turniej tradycyjnie już odbędzie się w dniu 15 sierpnia – w dzień wolny od pracy. W tym roku kibice piłki nożnej w naszym mieście i nie tylko będą mieli okazję do wspomnień o znakomitym piłkarzu już w najbliższy wtorek. Na godzinę 10.00 organizatorzy zaplanowali uroczyste otwarcie Memoriału. Godzinę wcześniej na cmentarzu przy ulicy Zgodnej delegacja organizatorów oraz władz miasta i przyjaciół z boiska „Pietrasa” złoży wieńce na jego grobie oraz zapali znicze ku jego pamięci.
Memoriał Piłkarski odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ulicy Szkolnej. Najważniejszym punktem piątkowej imprezy będzie turniej piłkarski z udziałem oldbojów czterech drużyn piłkarskich tj: Star Starachowice, Polonia Starachowice, Oldboje Kielce oraz Orzeł Wierzbica. Po finale na boisku zameldują się młodzi adepci Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice.

Ramowy program XIX Memoriału Piłkarskiego im. Edwarda Pietrasińskiego przedstawia się następująco:
10.00 Uroczyste Otwarcie Turnieju Piłkarskiego Oldbojów w ramach XIX Memoriału Piłkarskiego im. Edwarda Pietrasińskiego
Turniej Piłkarski Oldbojów
mecze na płycie głównej Stadionu Miejskiego oraz boisku bocznym „Sahara”
10.15 mecz półfinałowy
11.00 mecz półfinałowy
12.00 Mecz o 3.miejsce
13.00 FINAŁ
14.00 Uroczyste zakończenie turnieju, dekoracja zwycięzców i wręczenie pucharów – płyta główna Stadionu Miejskiego.

Prezydent Marek Materek oraz Prezes MKS STAR Starachowice Emil Krzemiński uhonorują byłych piłkarzy.

Podczas tegorocznego Memoriału podtrzymana będzie również tradycja uhonorowania pamiątkowymi koszulkami byłych zawodników klubu STAR którzy swoją postawą, zaangażowaniem na boisku oraz umiejętnościami wnieśli swój wkład w rozwój piłki w Starachowicach i z sukcesami reprezentowali „czarno-zielone” barwy.

W tym roku pamiątkowymi koszulkami uhonorowani zostaną trzej byli piłkarze Staru. Honorowy patronat nad piątkowym Memoriałem Piłkarskim objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek . Organizatorami imprezy są: Miejski Klub Sportowy STAR Starachowice, Urząd Miasta Starachowice,Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w StarachowicachZEC Starachowice , Przedsiębiorstwo Kanalizacji i Wodociągów, Pan Jarosław Gula, Pan Paweł Nowak oraz grupa byłych piłkarzy Staru i przyjaciół z boiska śp. Edwarda Pietrasińskiego.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.