Zasłużona porażka w Kazimierzy Wielkiej

W niedzielnym pojedynku Star Starachowice przegrał na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka 1:0. Zielono-Czarni rozegrali bardzo słabe o ile nie najsłabsze spotkanie w rundzie jesiennej. Mecz ten odbył się w ramach 13 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w sprzyjających warunkach pogodowych. Początek spotkania nie był zbyt optymistyczny dla podopiecznych Tomasza Siczka. Pierwsze dziesięć minut przyniosło napór ze strony gospodarzy. Piłkarze Sparty trzykrotnie próbowali pokonać Adriana Bzymka. Bezskutecznie. W 6 minucie golkiper Zielono-Czarnych w znakomitym stylu wybronił strzał zawodnika z Kazimierzy Wielkiej. Odpowiedzią gości na dobry początek Sparty był strzał Marcina Chodniewicza zza pola karnego. Piłka przeleciała jednak obok bramki strzeżonej przez Marcina Ciemiere. W 17 minucie Zielono-Czarni po raz kolejny mogli mówić o dużym szczęściu. Po olbrzymim zamieszaniu w szesnastce Staru jeden z piłkarzy Sparty oddał strzał. Na szczęście uderzenie to było niecelne. Niedługo później dobra postawa gospodarzy została wynagrodzona. W 21 minucie zespół z Kazimierzy Wielkiej wyszedł na prowadzenie. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Dawid Byrski. Chwilę później napastnik Sparty mógł podwoić swój dorobek strzelecki. Uderzenie zawodnika gospodarzy na raty obronił Adrian Bzymek. Następne minuty nie przyniosły większego zagrożenia żadnej ze stron. Ale to Sparta nadal była drużyną, która dyktowała warunki gry. W 41 minucie bardzo bliski wyrównania był Mariusz Fabjański. Strzał z rzutu wolnego snajpera Zielono-Czarnych znakomicie wybronił Marcin Ciemiera. Chwilę później równie groźnie odpowiedzieli gospodarze. Piłka po strzale piłkarza Sparty minimalnie minęła bramkę Starachowiczan. Do końca pierwszej części gry nic więcej wartego uwagi się nie wydarzyło. Sparta prowadziła ze Starem 1:0. Na drugą połowę goście wyszli z jedną zmianą w zespole. W miejsce Dominika Janikowskiego na boisku zameldował się Filip Niewczas. W 47 minucie bardzo dobre uderzenie zawodnika gospodarzy z rzutu wolnego przeszło minimalnie nad bramką strzeżoną przez Adriana Bzymka.  Niedługo później Starachowiczanie stanęli przed idealną sytuacją na doprowadzenie do wyrównania. Po błędzie defensywy zespołu z Kazimierzy Wielkiej gola mógł strzelić Patryk Kosztowniak. Mając przed sobą pustą bramkę skrzydłowy Staru uderzył niestety niecelnie z 20 metrów. Po upływie godziny gry Zielono-Czarni zaczęli popełniać coraz więcej błędów w defensywie. Efektem tego były dwie okazje stworzone przez Spartę. W żadnym z przypadków nie udało się podwyższyć prowadzenia podopiecznym Marka Kowalskiego. W 72 minucie z rzutu wolnego uderzał Jakub Nowocień. Strzał zawodnika Staru przeszedł minimalnie nad bramką Sparty. Niedługo później po raz kolejny zrobiło się groźnie w polu karnym gospodarzy. Solową akcję Michał Mikosa zakończył sprytnym uderzeniem. Na posterunku był jednak Marcin Ciemiera i odbił ten strzał. Końcówka spotkania nie przyniosła zbyt wiele ciekawego. Sparta kontrolowała wynik. Gospodarze mądrze się bronili starając się przy tym stwarzać groźne akcje. Zielono-Czarni natomiast bili głową w mur. W 87 minucie szczęście mogło się uśmiechnąć do podopiecznych trenera Siczka. Gospodarze jednak poradzili sobie w dużym zamieszaniu pod ich bramką. Jeden z zawodników Sparty wyekspediował futbolówkę na połowę gości. Do końca meczu nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Sparta Kazimierza Wielka pokonała na własnym stadionie Star Starachowice 1:0.

Sparta Kazimierza Wielka – Star Starachowice 1:0 (1:0)
Bramki: Dawid Byrski 23
Kartki: Mariusz Sierakowski 20, Rafał Stępień 74 – Marcin Chodniewicz 38, Mariusz Fabjański 45, Daniel Wiecha 59, Michał Mikosa 85 (żółte)

Sparta: Marcin Ciemiera, Mariusz Adamczyk, Michał Kowalski, Adrian Morsztyn, Mariusz Sierakowski, Paweł Bandura (80 Mateusz Wąż), Jakub Florczyk, Daniel Nowak (70 Rafał Stępień), Dariusz Zawadzki, Dawid Byrski (86 Sławomir Radziszewski), Michał Ziętara

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Dominik Janikowski (46 Filip Niewczas), Michał Sieroń (80 Mikołaj Podzielny), Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Daniel Wiecha (73 Bartłomiej Koźlik), Patryk Kosztowniak, Michał Mikosa, Mariusz Fabjański