Zielono-Czarni lepsi od GKS-u Rudki

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie GKS Rudki 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mariusz Fabjański oraz Patryk Kosztowniak. Mecz ten został rozegrany w ramach 10 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Pojedynek pomiędzy Starem Starachowice, a GKS-em Rudki przyciągnęły na trybuny 150 kibiców. Zielono-Czarni nie zamierzali czekać i rzucili się na swojego rywala już na samym początku spotkania. Efektem tego była sytuacja z 4 minuty. Faulowany w polu karnym gości był Michał Mikosa. Sędzia nie miał wyboru. Wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Mariusz Fabjański i pokonał golkipera GKS-u, Roberta Sylwanowskiego. W pierwszym kwadransie gry popularny „Fabjan” mógł dołożyć jeszcze jedno trafienie. Najlepszy strzelec Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018 nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Oddał zbyt lekki strzał, z którym poradził sobie bramkarz gości. W 17 minucie bardzo groźnie było pod bramką Staru. Świetną interwencja po strzale z rzutu wolnego Bartosza Borowca popisał się Mateusz Poński. Niedługo później gospodarze cieszyli się z podwyższenia prowadzenia. Będący w sytuacji sam na sam Patryk Kosztowniak w pięknym stylu przelobował bramkarza GKS-u Rudki i piłka wpadła do siatki. Pochwalić należy również Mariusza Fabjańskiego, który popisał się doskonałym podaniem otwierającym wyjście na czystą pozycję Patrykowi. W 25 minucie dobrą akcję przeprowadził Michał Sieroń. Boczny obrońca Staru przebiegł przez połowę boiska i oddał strzał na bramkę gości. Niestety niecelny. Po upływie dwóch kwadransów gry do głosu poważniej doszli goście. W 33 minucie drugi raz w tym meczu udaną interwencję zanotował Mateusz Poński. Chwilę później gospodarze mogli wpakować piłkę do własnej bramki. Ostatnią dobrą okazję pierwszej połowie miał Mariusz Fabjański. Strzał zawodnika Staru przeszedł jednak obok bramki GKS-u. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili z zespołem Rudek 2:0. Można powiedzieć, że do 20 minuty gospodarze prezentowali się doskonale. Pozostały czas gry pierwszej części nie był już tak udany przez co na więcej mogli sobie pozwolić rywale. Początek drugiej połowy nie należał do najciekawszych. Dopiero 58 minuta przyniosła pierwszy groźniejszy strzał. Autorem uderzenia był Mariusz Fabjański. Futbolówkę jednak pewnie wyłapał Robert Sylwanowski. Niedługo po upływie godziny gry bardzo ładne uderzenie zza pola karnego oddał wprowadzony na murawę Filip Niewczas. Z dużymi problemami bramkarz gości wybił futbolówkę na rzut rożny. Swoje szanse na podwyższenie wyniku mieli również Patryk Kosztowniak oraz Emil Madejski. Uderzenie Patryka było minimalnie niecelne. Natomiast strzał Emila wybronił golkipe przeciwnika. W 84 minucie szczęścia spróbował Mariusz Fabjański. Piłka po jego strzale poszybowała jednak na bramką przyjezdnych. Do końca spotkania nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Zielono-Czarni zasłużenie wygrali z GKS-em Rudki 2:0. Mimo dobrego wyniku do gry Staru  można było się przyczepić. Zwłaszcza w drugiej połowie. Chaos i niedokładność były wówczas bardzo widoczne. Goście zaczęli coraz śmielej grać, jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. W zespole Staru w drugiej połowie meczu zameldowało się sporo młodzieży. Trener Siczek dał szansę Mateusz Dudzie, Dominikowi Janikowskiemu, Bartłomiejowi Koźlikowi oraz Filipowi Niewczasowi.

Star Starachowice – GKS Rudki 2:0 (2:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 4 (k), Patryk Kosztowniak 19
Kartki: Bartosz Sęga 16 – Kacper Wiecha 90 (żółte)

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys (81 Dominik Janikowski), Jakub Nowocień, Michał Sieroń, Emil Gołyski (66 Bartłomiej Koźlik), Bartosz Sęga (50 Filip Niewczas), Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak (75 Emil Madejski), Michał Mikosa (66 Mateusz Duda), Mariusz Fabjański

GKS: Robert Sylwanowski, Michał Gawlik, Łukasz Kowalski, Arkadiusz Treska, Jakub Zakrzewski, Bartosz Borowiec (75 Grzegorz Wiecha),\, Radosław Dawidowicz, Piotr Kamiński, Przemysław Świstak (67 Sebastian Salwerowicz), Bartosz Wiecha, Kacper Wiecha