Star Starachowice

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM MISTRZOSTW EUROPY UEFA EURO U21 Polska 2017

u21_poland2017_hostcitylogo_pol_kielce_aw

Już w czerwcu 2017 roku Polska będzie gospodarzem jednego
z najważniejszych wydarzeń sportowych w Europie. W sześciu Miastach-Gospodarzach odbędzie się UEFA EURO U21 Polska 2017. Obok Bydgoszczy, Gdyni, Krakowa, Lublina i Tychów, najlepszych młodych piłkarzy Starego Kontynentu gościć będą Kielce

Turniej rozpocznie się 16 czerwca w Lublinie, a zakończy 30 czerwca
w Krakowie.

W każdym z miast: Bydgoszcz, Gdynia, Kraków, Kielce, Lublin i Tychy potrzebni będą wolontariusze, którzy zajmą się przygotowaniami i obsługą meczów oraz organizacją wydarzeń towarzyszących turniejowi. Organizatorzy turnieju proponują pracę przy wolontariacie w kilku kategoriach m.in. w strefie mediów czy VIP.

Formularz można wypełnić TUTAJ.

1

Na stronie u21poland.com znajdują się również wszystkie szczegóły związane
z wolontariatem podczas UEFA EURO U21 Polska 2017. Organizatorem wolontariatu jest Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z UEFA
i Miastami-Gospodarzami.

Zgłoś się już dziś! Czekamy

 

Jesteś fanem futbolu? Interesują Cię przygotowania dużych wydarzeń sportowych? Chcesz zobaczyć od kuchni, jak wyglądają imprezy piłkarskie?
Jeśli tak, to przed Tobą niepowtarzalna szansa!

2

Stanowisko wolontariackie funkcjonujące w strukturach Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Wolontariusz będzie ściśle współpracował z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Miastami-Gospodarzami w zakresie przygotowania i koordynacji Mistrzostw. Ogromne wyzwania, ciekawe doświadczenia, niesamowite emocje – to właśnie czeka Ciebie na tym stanowisku. Czujesz się pewnie w pracy eventowej? Problemy to dla Ciebie wyzwania? Presja czasu nie jest Ci obca? To stanowisko jest właśnie dla Ciebie!

3

Centrum Akredytacji jest jednym z ważniejszych miejsc w trakcie Mistrzostw. To pierwszy punkt, do którego zgłaszają się dziennikarze, wolontariusze, pracownicy oraz podwykonawcy. Setki, a czasami nawet tysiące osób zaangażowanych w tworzenie wspaniałego sportowego widowiska muszą posiadać akredytacje. Do zadań wolontariuszy działających w tym obszarze będzie należało w szczególności przygotowanie i wydawanie akredytacji oraz wprowadzanie danych do systemu informatycznego.

4

Najliczniejsza grupa wolontariuszy podczas Turnieju. Miejsca, w których będzie można ich spotkać to Stadiony, przestrzeń miejska, dworce i lotniska. Do zadań wolontariuszy będzie należało między innymi udzielanie informacji odnośnie Mistrzostw, dojazdu do stadionu, wsparcie osób z niepełnosprawnościami, ale także stworzenie pozytywnej atmosfery dopingu. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

5

Dobra organizacja Mistrzostw bez sprawnego transportu i dobrze zaplanowanej logistyki jest wręcz niemożliwa. Jeden z ważniejszych segmentów organizacji Turnieju, w którym będą zaangażowani wolontariusze. Nasi ochotnicy na tym stanowisku będą odpowiedzialni za utrzymanie floty samochodów, transport gości Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 oraz wsparcie departamentu  do działań logistycznych. Osoby chcące podjąć wolontariat w tym dziale muszą posiadać prawo jazdy co najmniej od dwóch lat i dobrze znać topografię Miasta-Gospodarza.

6

Wiele zasłużonych osób w świecie sportu, legendy piłkarskie czy ważne osobistości będą gościć na czerwcowych Mistrzostwach Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Chcesz zobaczyć, jak wyglądają mistrzostwa z perspektywy kluczowych gości? Masz ochotę sprawdzić, jak odbywają się przygotowania na przyjazd głowy państwa? Wolontariusze w tym obszarze będą odpowiedzialni za przygotowanie strefy VIP oraz nadzór nad jej funkcjonowaniem.

7

Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 2017 przyciągną do Polski wielu dziennikarzy z całego świata. Przez dwa tygodnie to właśnie na sześć polskich stadionów skierowane będą oczy całego świata, a wszystkie informacje idące w eter będą wychodzić ze stadionowych centrów medialnych. Do zadań wolontariuszy na tym stanowisku będzie należeć między innymi dostarczenie protokołów meczowych na trybunę medialną oraz centrum prasowego, dystrybucja informacji prasowych czy też przygotowanie konferencji prasowych.

8

Asy wolontariatu. Jest coś do zrobienia na wczoraj? Dostałeś zadanie niemożliwe na pozór do wykonania? Nie ma problemu! Wolontariusz do zadań specjalnych, dla którego żadne wyzwanie nie jest straszne, a w pracy przy eventach czuje się jak ryba w wodzie. Słowem, zawsze gotowy do pracy! Ace to wolontariusz wspierający wszystkie działy, dlatego jego wiedza dotycząca Turnieju jest najszersza.

9

Od sprawnie funkcjonującego centrum wolontariatu w dużej mierze zależy odpowiednie przygotowanie wolontariuszy do działań. Jest to pełne życia i wspaniałej atmosfery serce Mistrzostw. Osoby na tym stanowisku będą odpowiedzialne za nadzorowanie grafiku pracy wolontariuszy, dbanie o odpowiedni stan i wyposażenie pomieszczenia, komunikację z wolontariuszami, oraz wydawanie i zdawanie wyposażenia.

10

Reklamy na bandach LED, punkty merchandisingowe, dmuchane balony, bramy i wiele innych elementów, na których znajdują się logotypy sponsorów i partnerów, muszą znaleźć swoje miejsce na mistrzostwach. Wolontariusze będą odpowiedzialni za pomoc w przygotowaniu stanowisk sponsorskich i nadzór nad zapewnieniem odpowiedniego zaplecza. Zapraszamy już teraz!

11

Zanim bramy stadionu przekroczy drużyna biorąca udział w Mistrzostwach Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, strefa zawodnicza musi być idealnie przygotowana. Wolontariusz w tym obszarze będzie odpowiedzialny za stworzenie odpowiednich warunków i sprawdzenie szatni zawodniczej, pomoc Venue Managerowi. Pracy będzie dużo – do tego należy dołączyć wiele innych zadań związanych z procedurami przed i po spotkaniu.

12

Bazy pobytowe stanowią przede wszystkim ważną wizytówkę Mistrzostw. To tu goście podziwiający walkę o prymat w Europie rozpoczynają i kończą dzień pełen piłkarskich emocji. Wolontariusze na tym stanowisku będą odpowiedzialni za prowadzenie punktu Mistrzostw w hotelach. Do ich zadań będzie należała pomoc gościom, przygotowanie powitalnych prezentów i współpraca z działem transportu. Podkreślamy, że ten obszar uwzględniony jest w puli wolontariuszy informacyjnych.

harmonogram

 

15.01-28.02 rekrutacja

Marzec-kwiecień szkolenia wolontariuszy

10.06.- 30.06 działalność wolontariuszy

Plakat-u21 -A3-4

źródło: www.szpnkielce.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.