Zwycięski powrót

Piłkarze Staru Starachowice zachowują miano niepokonanych w rozgrywkach świętokrzyskiej klasy okręgowej. “Zielono-czarni” pokonali w sobotę Klimontowiankę 2:1 i utrzymali pozycję wicelidera.

Podopieczni Tomasza Siczka po serii trzech spotkań wyjazdowych powrócili do Starachowic. W sobotnie popołudnie rozegrali dopiero drugie w tym sezonie spotkanie ligowe na własnym boisku. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Szkolnej rywalem Staru była Klimontowianka. Drużyna z Klimontowa przed sezonem wymieniana była w gronie faworytów do awansu do czwartej ligi. Mecz Staru z Klimontowianką miał pokazać gdzie obecnie znajdują się oba zespoły.

Po jego zakończeniu wiemy, że Star jest drużyną walczącą do końca o ligowe punkty. W sobotę „zielono-czarni” przegrywali 0:1, ale z boiska schodzili jako zwycięzcy. Trzy minuty wystarczyły do odrobienia strat z 47. minuty kiedy Maciej Miłek uzyskał prowadzenie dla gości. Decydujący dla losów meczu okazał się fragment gry pomiędzy 72 a 75 minutą. Najpierw do remisu doprowadził Mariusz Fabjański, a kilka chwil później Patryk Kosztowniak zapewnił starachowickiej drużynie zwycięstwo.

– Mecz był wyrównany. Cieszę się, że nasi zawodnicy pokazali charakter. Przegrywając 0:1 nie poddali się, walczyli o dobry wynik i spotkała ich za to nagroda – powiedział Tomasz Siczek, trener Staru.

Star Starachowice – Klimontowianka Klimontów 2:1 (0:0)

Bramki zdobyli: Maciej Miłek (47.) – Mariusz Fabjański (72.), Patryk Kosztowniak (75.)

Star: Mateusz Poński — Damian Senderowski, Ariel Spadło, Bartłomiej Drabik, Bartosz Sęga (50. Konrad Wójtowicz), Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak (89. Filip Niewczas), Marcin Chodniewicz , Mariusz Fabjański, Emil Gołyski, Michał Mikosa.

W kolejnym meczu ligowym Star zagra w Dwikozach z miejscową Spartą. Mecz 7. kolejki zostanie rozegrany w niedzielę (24 września) o godzinie 16.00.

Autor: Leszek Kowalski