EFEKTOWNA WYGRANA NA INAUGURACJĘ

We wczorajszym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Lechię Strawczyn 6:2. Wygrana ta równie dobrze mogła mieć większe rozmiary. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański x4 oraz Jakub Nowocień. Spotkanie to zainaugurowało rozgrywki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Początkowe 3 minuty żwawiej rozpoczęli gospodarze. Zielono-Czarni w tym czasie zaliczyli dwie głupie straty. Owa dekoncentracja trwała króciutko. W 4 minucie Starachowiczanie wyszli na prowadzenie. Bardzo ładna akcja gości została zakończona dośrodkowaniem w pole karne Lechii. W sytuacji sam na sam znalazł się Mariusz Fabjański. Jego strzał obronił golkiper gości Dawid Piwko. Przy dobitce Konrada Wójtowicza nie miał już najmniejszych szans. Ty samym Zielono-Czarni prowadzili 1:0. Chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po rzucie rożnym piłka trafiła na nogę Alberta Zajęckiego, a następnie wpadła do siatki. Kolejne minuty przyniosły po jednej ciekawej akcji z każdej ze stron. W obu przypadkach piłka nie znalazła się bramce. W 15 minucie Zielono-Czarni odzyskali prowadzenie. Świetnie dośrodkowana piłka przez Patryka Kosztowniaka w pole karne trafiła pod nogi Mariusz Fabjańskiego. Mariusz tym razem nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. Piłkarze Staru nie zamierzali na tym poprzestawać i postanowili pójść za ciosem. W 17 minucie podopieczni Tomasza Siczka strzelili trzecią bramkę. Jakub Nowocień zapoczątkował akcję i zakończył ją pewnym uderzeniem futbolówki do siatki. Niedługo później Zielono-Czarni zdobyli czwartą bramkę. W 21 minucie po kolejnej znakomitej akcji gości sytuację wykorzystał Mariusz Fabjański. Star prowadził 4:1 po niespełna 30 minutach gry. Zielono-Czarni mimo wysokiego wyniku nadal mieli dużą ochotę na strzelenie następnych bramek. W 31 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnika nie wykorzystał Bartłomiej Drabik. Strzał popularnego ”Kaczora” był zbyt słaby i Dawid Piwko złapał piłkę. W 36 minucie gospodarze mogli zmniejszyć straty. Po krótko rozegranym rzucie wolnym przed doskonałą szansą stanął jeden z zawodników Lechii. Debiutujący w bramce Staru Adrian Bzymek w znakomitym stylu interweniował, odbijając futbolówkę na rzut rożny. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 4:1. Drugie 45 minut Starachowiczanie rozpoczęli z jedną zmianą. W miejsce Mikołaja Podzielnego na placu gry pojawił się debiutujący w oficjalnym meczu Staru, Michał Mikosa. Drugą połowę goście zaczęli z wysokiego C. Okazję na strzelenie kolejnej bramki nie wykorzystali Marcin Chodniewicz oraz Mariusz Fabjański. Gospodarze również mieli jedną doskonałą okazję w pierwszym kwadransie drugiej części gry. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Staru zawodnik Lechii stanął przed 100 % szansą na zdobycie gola. Mimo to przestrzelił. W 61 minucie Zielono-Czarni zadali następny mocny cios. Cwaniactwem oraz dużą mądrością w polu karnym Lechii wykazał się Konrad Wójtowicz. Dał się sfaulować rywalowi i główny arbiter spotkania, Albert Bińkowski nie miał wyboru. Odgwizdał rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Mariusz Fabjański. Było to jego już trzecie trafienie w tym meczu. 63 minuta pokazała, że dla popularnego „Fabjana” to jeszcze za mało. Mariusz wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Bartłomieja Drabika w pole karne gospodarzy i było już 6:1 dla Zielono-Czarnych. Parę chwil później nastąpiła zmiana w zespole gości. Starachowickiego bombardiera, Mariusza Fabjańskiego zastąpił kolejny debiutant, Piotr Serwicki. Kolejne minuty przyniosły zmiany w zespole Staru. Na murawie pojawili się Bartosz Sęga, Jakub Kania oraz Damian Senderowski. Boisko opuścili Jakub Nowocień, Emil Gołyski oraz Krzysztof Chatys. Ostatni kwadrans przyniósł dobre okazje dla każdej ze stron. Ostatnia bramka w tym spotkaniu była autorstwem gospodarzy. W sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik Lechii. Uderzenie to znakomicie odbił Adrian Bzymek. Kilka sekund później musiał jednak skapitulować po precyzyjnym uderzeniu Rafała Piotrowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Zielono-Czarni pewnie pokonali Lechię Strawczyn w inauguracyjnym spotkaniu 6:2.

Lechia Strawczyn – Star Starachowice 2:6 (1:4)
Bramki: Albert Zajęcki 5, Rafał Piotrowski 86 – Konrad Wójtowicz 4, Mariusz Fabjański 15, 21, 61 (k), 63, Jakub Nowocień 17
Kartki:

Lechia: Dawid Piwko, Maciej Jas (46 Damian Mazur), Patryk Pietrzak, Piotr Surma, Szymon Ściegienny, Tomasz Baran (82 Patryk Raczyński), Mateusz Majka (65 Karol Sikora), Rafał Piotrowski, Marcin Zapała (73 Dominik Kotwica), Rafał Kurczyński, Albert Zajęcki

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys (73 Damian Senderowski), Ariel Spadło, Mikołaj Podzielny (46 Michał Mikosa), Emil Gołyski (73 Jakub Kania), Jakub Nowocień (68 Bartosz Sęga), Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak, Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański (65 Piotr Serwicki)

Gratulujemy !
Przed nami kolejny mecz , tym razem w środę 23 sierpnia o 17:30 w Starachowicach w ramach drugiej kolejki przeciwnikiem Zenit Chmielnik.