Zwycięstwo i pozycja lidera !

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pewnie pokonał na wyjeździe Gród Ćmińsk 4:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Emil Gołyski, Damian Senderowski, Mariusz Fabjański oraz Jakub Nowocień. Mecz ten został rozegrany w ramach 3 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

Na boisku w Ćmińsku zgromadziło się około 50 widzów. Wśród nich znalazła się grupa sympatyków przybyłych ze Starachowic. Pojedynek Grodu ze Starem opóźnił się o kwadrans ze względu na brak opieki medycznej na czas. Piłkarzom obu zespołów przyszło rywalizować w znakomitych warunkach pogodowych. Od samego początku zaczęła się zaznaczać przewaga Zielono-Czarnych. W 15 minucie miało miejsce pierwsze poważniejsze zagrożenie pod bramką gospodarzy. Strzał z rzutu wolnego Konrada Wójtowicza poszybował minimalnie nad bramką podopiecznych Artura Jagodzińskiego. 22 minuta okazał się szczęśliwa dla Starachowiczan. Po bardzo ładnej, składnej akcji bramkę dającą prowadzenie Zielono-Czarnym zdobył Emil Gołyski. Emil wykorzystał dokładnie podanie Patryka Kosztowniaka, minął defensora gospodarzy i będąc w sytuacji sam na sam pewnie pokonał golkipera Grodu. Bramka ta podziałała na gości bardzo mobilizująco. Starachowiczanie w kolejnych minutach wręcz zamknęli zespół Grodu na ich połowie. W tym czasie znakomitych okazji na strzelenie drugiej bramki nie wykorzystali Mariusz Fabjański oraz Konrad Wójtowicz. Sztuka ta udała się natomiast Damianowi Senderowskiemu. Popularny “Sender” znakomicie uderzył z ponad 25 metrów. Bramkarz gospodarzy, Krzysztof Krumplewski nie miał szans na obronę tego uderzenia. Tym samym goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej części nic więcej wartego uwagi się nie wydarzyło. Zielono-Czarni prowadzili z Grodem 2:0. Początek drugiej połowy przyniósł kolejne dogodne szanse dla Starachowiczan na strzelenie kolejnych bramek. Bliscy szczęścia byli Mariusz Fabjański oraz Emil Gołyski. W obydwu przypadkach górą był golkiper zespołu z Ćmińska, Krzysztof Krumplewski. W 57 minucie Mariusz Fabjański pokazał swoje olbrzymie umiejętności. Snajper Staru poradził sobie z trzema zawodnikami gospodarzy stosując ruletę. Następnie oddał minimalnie niecelny strzał. Co się nie udało “Fabjanowi” w 57 minucie to udało się w 60. Mariusz wykorzystał bardzo dokładne dośrodkowanie Patryka Kosztowniaka i podwyższył wynik na 3:0. W kolejnym fragmencie gry w zespole gości doszło do zmian na boisku. Trener Siczek wprowadził na murawę nowych zawodników. Mimo zmian nadal lepiej prezentowali się Starachowiczanie. Potwierdzeniem tego były strzały oddane przez Filipa Niewczasa oraz Mariusza Fabjańskiego. W obu przypadkach piłka nie znalazła drogi do bramki. W 86 minucie padł czwarty gol dla gości. Niedługo po zameldowaniu się na murawie, Piotr Serwicki popisał się znakomitą akcją. Młody pomocnik Staru minął trzech zawodników rywala i posłał dokładne podanie w pole karne do Jakub Nowocienia. Popularny “Skubi” oddał mocne uderzenie i pokonał golkipera Grodu. Do końca meczu nie wydarzyło się nic więcej wartego uwagi. Star Starachowice pokonał na wyjeździe Gród Ćmińsk 4:0. Wygrana ta dała Zielono-Czarnym pozycję lidera po trzech rozegranych kolejkach Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Gród Ćmińsk – Star Starachowice 0:4 (0:2)
Bramki: Emil Gołyski 19, Damian Senderowski 35, Mariusz Fabjański 59, Jakub Nowocień 86
Kartki: Adrian Niewczas 65, Dawid Adach 78 – Konrad Wójtowicz 57, Piotr Serwicki 89 (żółte)

Gród: Krzysztof Krumplewski, Piotr Nadolnik (46 Adrian Niewczas), Patryk Pietronik (52 Dominik Lubocha), Cezary Trojan, Wojciech Węgrzyn, Tomasz Frączyk, Michał Koza, Wojciech Żołowicz (65 Dominik Żak), Kamil Frączyk, Mateusz Kokosza (87 Piotr Głuszek), Mirosław Słoń (60 Dawid Adach)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Damian Senderowski, Ariel Spadło (76 Mikołaj Podzielny), Emil Gołyski (65 Bartosz Sęga), Jakub Nowocień, Bartłomiej Drabik (55 Filip Niewczas), Patryk Kosztowniak (65 Michał Mikosa), Konrad Wójtowicz (83 Piotr Serwicki), Mariusz Fabjański