STAR GROMI W PUCHARZE

W środowym spotkaniu Zielono-Czarni pokonali na własnym stadionie IV Ligową Nidziankę Bieliny 8:1. Bramki dla Staru zdobyli: Bartłomiej Koźlik, Emil Gołyski, Bartosz Sęga (x2), Filip Niewczas, Mateusz Duda oraz Konrad Wójtowicz (x2). Mecz ten został rozegrany w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Niewielkim faworytem środowego pojedynku pomiędzy Starem Starachowice, a Nidzianką Bieliny byli gospodarze. Co prawda podopieczni Mariusza Arczewskiego występują obecnie w IV Ldze, jednak zajmują w niej ostatnie miejsce z mizernym dorobkiem punktowym. Starachowiczanie natomiast znajdują się na drugim miejscu w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej. Szkoleniowcy obu drużyn na pucharowy mecz zrobili niemałe roszady w składach swoich zespołów. Tomasz Siczek postanowił dać szansę młodzieży. W podstawowej jedenastce Staru wybiegło aż dziewięciu zawodników ze statusem młodzieżowca. Piłkarzom obu zespołów przyszło rywalizować w sprzyjających warunkach pogodowych. Na trybunach starachowickiego stadionu zgromadzili się nieliczni kibice. Mało kto z przybyłych sympatyków spodziewał się takiego początku w wykonaniu gospodarzy. Po kwadransie gry Star prowadził 3:0. Zielono-Czarni wyglądali jakby to oni byli wyżej notowanym zespołem. Pierwszą bramkę zdobył Bartłomiej Koźlik. Niedługo później wynik podwyższył Emil Gołyski. W 15 minucie Starachowiczanie mieli już trzy bramki przewagi. Rzut karny skutecznie egzekwował Bartosz Sęga. W 21 minucie ten sam zawodnik zdobył gola na 4:0 kapitalnie uderzając z rzutu wolnego. Na niecałe 10 minut przed zakończeniem pierwszej części gry piąte trafienie dla Zielono-Czarnych zdobył Filip Niewczas. Do przerwy Star prowadził z Nidzianką Bieliny 5:0. Można było powiedzieć, że losy awansu się rozstrzygnęły. W drugiej części gry obaj szkoleniowcy wprowadzili na murawę zawodników, którzy są na co dzień pierwszymi wyborami i stanowią o sile swoich drużyn. Zielono-Czarni drugą połowę rozpoczęli bardzo mocnym akcentem. W 47 minucie na 6:0 wynik spotkania podwyższył Mateusz Duda. Szczęście się również uśmiechnęło do Konrada Wójtowicza, który pojawił się na murawie po godzinie gry. Trzy minuty po wejściu na boisku Konrad zdobył bramkę na 7:0. Niedługo później goście zdobyli honorowe trafienie. Autorem bramki był Dominik Sito. Na odpowiedź Zielono-Czarnych nie trzeba było długo czekać. W 77 minucie Konrad Wójtowicz strzelił gola na 8:1. Ten sam zawodnik mógł zdobyć również swoją trzecią bramkę. Konrad zmarnował niestety rzut karny. Bramkarz Nidzianki wyczuł intencje strzelającego i obronił to uderzenie. Wynik robi wrażenie choć mógł być nawet dwucyfrowy. W drugiej połowie oprócz nieudanie wykonanej jedenastki znakomitych sytuacji nie wykorzystali min. Daniel Wiecha oraz Bartłomiej Koźlik. Zielono-Czarni zaliczyli niezwykle udane środowe popołudnie dzięki wygranej 8:1 nad Nidzianką Bieliny. Wynik ten z pewnością ucieszył także nielicznych kibiców przybyłych na ten mecz.

Star Starachowice – Nidzianka Bieliny 8:1 (5:0)

Bramki: Bartłomiej Koźlik 7, Emil Gołyski 11, Bartosz Sęga 15 (k), 21, Filip Niewczas 36, Mateusz Duda 47, Konrad Wójtowicz 63, 77 – Dominik Sito 71

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz (35 Emil Madejski), Dominik Janikowski, Mikołaj Podzielny, Michał Sieroń, Emil Gołyski (60 Konrad Wójtowicz), Filip Niewczas, Bartosz Sęga (55 Bartłomiej Drabik), Mateusz Duda, Daniel Wiecha, Bartłomiej Koźlik (60 Mariusz Fabjański)