Słodko gorzki koniec jesieni

W ostatnich dwóch kolejkach rundy jesiennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018 Star Starachowice zaliczył porażkę oraz wygraną. W ramach 15 serii gier Zielono-Czarni ulegli u siebie Orliczowi Suchedniów. Natomiast tydzień później Starachowiczanie pokonali w zaległym spotkaniu OKS-Opatów. Obydwa mecze Star rozegrał na własnym stadionie.

W sobotę 18.11 Zielono-Czarni podejmowali u siebie Orlicz Suchedniów. Pojedynek ten był otwarty z obu stron. Zarówno Starachowiczanie jak i ekipa gości postawili na atak. W pierwszych pięciu minutach dogodnej sytuacji na objęcie prowadzenia nie wykorzystał Emil Madejski. Kolejny kwadrans przyniósł dwie bramki dla Orlicza. Strzelali kolejno Hubert Janyst oraz Piotr Solnica. Zielono-Czarni przed przerwą odpowiedzieli jednym trafieniem. Znakomitą sytuację wykorzystał Mariusz Fabjański. Mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, istniała nadzieja, że końcowy rezultat może się zmienić o 360 stopni. Nic bardziej mylnego. Tak samo jak w pierwszej części gry drużyny Staru oraz Orlicza stwarzały okazje bramkowe. W 73 minucie podwyższenie wyniku gościom dał Damian Kita. Odpowiedź Staru była natychmiastowa. Trafienie po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego zaliczył Mariusz Fabjański. Dwie minuty później wszystko wróciło na swoje miejsce. Orlicz strzelił czwartego gola i ponownie wrócił na dwubramkowe prowadzenie. Starachowiczanie ambitnie walczyli do końca o poprawę wyniku. Niestety nic nie udało się zmienić. Zielono-Czarni ulegli Orliczowi Suchedniów 2:4.

Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 2:4 (1:2)
Bramki: Mariusz Fabjański 32, 76 – Hubert Janyst 15, Piotr Solnica 19, Damian Kita 73, Tomasz Staszewski 78
Kartki: Bartłomiej Drabik 67, Krzysztof Chatys 90 (żółte)

Star: Mateusz Poński, Filip Niewczas, Krzysztof Chatys, Hubert Ciepluch (81 Daniel Wiecha), Michał Sieroń, Dominik Janikowski, Emil Gołyski, Bartłomiej Drabik, Emil Madejski (70 Piotr Serwicki), Michał Mikosa (77 Mikołaj Podzielny), Mariusz Fabjański

Orlicz: Mateusz Ubysz, Michał Bator (65 Mateusz Sikora), Hubert Janyst, Paweł Jarząb, Marcin Tacij, Piotr Mądzik (77 Bartosz Pająk), Mateusz Rafalski (84 Kamil Olszewski), Grzegorz Skarbek, Karol Świtowski (60 Damian Kita), Piotr Solnica (90 Mateusz Tumulec), Tomasz Staszewski

Pojedynek z OKS-em Opatów był dla zawodników Staru Starachowice ostatnim meczem w rundzie jesiennej Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej 2017/2018. Było to również pożegnanie na kilka miesięcy ze starachowickimi kibicami. Zielono-Czarni chcieli zakończyć pierwszą część sezonu z przytupem i pokonać zespół z Opatowa. Od samego początku to podopieczni Tomasza Siczka narzucili swój styl gry. Z czasem gospodarze zaczęli sobie stwarzać coraz więcej sytuacji. Do przerwy mimo dużej przewagi Staru nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Druga połowa przyniosła jeszcze większą liczbę ataków gospodarzy niż w pierwszej części gry. Coraz bardziej rosła również przewaga gospodarzy. Niestety tego dnia Starachowiczanie mieli rozregulowane celowniki. Szczęście do Zielono-Czarnych uśmiechnęło się w 84 minucie. Bramkę dającą wygraną gospodarzom strzelił Mariusz Fabjański. Star zasłużenie zgarnął trzy punkty w tym spotkaniu. OKS był zdecydowanie słabszym zespołem od drużyny z Grodu nad Kamienną.

Star Starachowice – OKS Opatów 1:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 84
Kartki: Jakub Łowicki 55 (żółta)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Hubert Ciepluch, Mikołaj Podzielny, Dominik Janikowski (90 Daniel Wiecha), Emil Gołyski, Bartłomiej Drabik, Emil Madejski (87 Piotr Serwicki), Michał Mikosa (77 Filip Niewczas), Mariusz Fabjański

OKS: Patryk Dulny, Damian Karek, Jakub Łowicki, Rafał Molęda, Michał Sidor, Szymon Kroczek, Jakub Ożdżyński, Michał Pawlik (85 Filip Szemraj), Damian Pucułek, Damian Szewczyk, Dawid Banasiewicz

*Zdjęcie przedstawia fragment spotkania pomiędzy Starem Starachowice, a OKS-em Opatów. W tle zawodnicy Staru Starachowice: Mariusz Fabjański oraz Marcin Chodniewicz. Zdjęcie zostało wykonane przez Pana Leszka Kowalskiego.