12 bramek w meczu z Oskarem

W szóstym pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował z Oskarem Przysucha 6:6. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański x2, Michał Stachura, Klaudiusz Marzec, Dariusz Anduła, Bartosz Gębura. Mecz odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Prawdziwą kanonadę urządzili zawodnicy Staru oraz Oskara kibicom oglądającym sobotnie starcie. Obydwie drużyny są niemal na finiszu przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Star wznawia rozgrywki w pierwszy weekend marca. Oskar tydzień później. Już pierwszy kwadrans zapowiadał, że będzie się sporo działo. W 7 minucie wynik meczu otworzył Mariusz Fabjański.Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem wypożyczonego, ze Staru Emila Gołyskiego. Pierwsza część gry przyniosła jeszcze po jednym trafienia zarówno dla Zielono-Czarnych jak i podopiecznych Pawła Góraka. W 20 minucie na ponowne prowadzenie Star wyprowadził Michał Stachura. Kilka chwil przed upływem dwóch kwadransów gry Oskar doprowadził do wyrównania. Artura Marca pokonał Tomasz Janiszewski. Do przerwy utrzymał się wynik 2:2. Jeszcze więcej się działo po przerwie. Nic jednak nie zapowiadało strzeleckiej kanonady. Pierwsze dwadzieścia pięć minut drugiej połowy było dość spokojne jeśli chodzi o zdobycze bramkowe. W tym czasie padł jeden gole. Bartosz Leśnowolski wyprowadził Oskara na prowadzenie. 70 minuta przyniosła wyrównanie. Trafienie zaliczył Klaudiusz Marzec. Dla młodego zawodnika był to trzeci gol w trzecim sparingu z rzędu. Końcówkę spotkania można określić mianem radosnego futbolu z obu stron. Zarówno Star jak i Oskar w ostatnich szesnastu minutach meczu strzeliły po trzy bramki. Najpierw do głosu doszli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Na prowadzenie Zielono-Czarnych wyprowadził Dariusz Anduła. Niedługo później wynik podwyższył Mariusz Fabjański. Goście podrażnieni dwubramkową stratą szybko odpowiedzieli. Patryka Wróblewskiego pokonał Piotr Kornacki. W 85 minucie Bartosz Gębura przywrócił dwubramkowe prowadzenie gospodarzom. Mimo małej ilości czasu i niekorzystnego rezultatu ekipa z Przysucha nie zamierzała załamywać rąk. Efektem tego był kontaktowy gol strzelony przez Michała Bojka. W ostatniej akcji meczu reprezentant województwa mazowieckiego doprowadził do wyrównania. Bramkę zdobył Mariusz Moskwa. Chwilę później sędzia odgwizdał zakończenie spotkania. W szóstym sparingu Star Starachowice zremisował z Oskarem Przysucha 6:6.

Podsumowując sobotni mecz z Oskarem Przysucha należy uznać za pożyteczny sprawdzian. Mecz był szybki. Działo się bardzo dużo. Obydwie drużyny zagrały ofensywnie co pokazuje wynik. Zarówno Star jak i Oskar mają kim straszyć z przodu. Są jednak dwie strony medalu. Defensywy obydwu drużyn są mocno do poprawy. Sześć straconych goli po jednej jak i drugiej stronie nie wystawia dobrego świadectwa. Było sporo błędów. Prostopadłe piłki ze strony Oskara siały popłoch w szeregach obrony Zielono-Czarnych. Ekipa z Przysuchy również nie błyszczała jeśli chodzi o defensywę.

W najbliższą niedzielę (01.03) Starachowiczanie rozegrają ostatni pojedynek sparingowy przed startem rundy wiosennej. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego zmierzą się z Wierną Małogoszcz. Spotkanie odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 o godzinie 12:30. Serdecznie zapraszamy !

Star Starachowice – Oskar Przysucha 6:6 (2:2)
Bramki: Mariusz Fabjański 7, 78, Michał Stachura 20, Klaudiusz Marzec 70, Dariusz Anduła 74, Bartosz Gębura 85 – Emil Gołyski 12, Tomasz Janiszewski 29, Bartosz Leśnowolski 64, Piotr Kornacki 80, Michał Bojek 88, Mariusz Moskwa 90

Star: Artur Marzec, Bartosz Guz, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Artur Kidoń, Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański oraz Dawid Pocheć, Patryk Wróblewski, Dariusz Anduła, Karol Kopeć, Klaudiusz Marzec, Piotr Ostrowski, Dominik Sito

Oskar: Mateusz Złotogórski, Mariusz Moskwa, Jakub Szczodry, Patryk Walasek, Bartłomiej Włodarczyk, Michał Bojek, Emil Gołyski, Piotr Kornacki, Kacper Rak, Jakub Sapieja, Tomasz Janiszewski oraz Paweł Wieczorek, Patryk Grejber, Paweł Kapusta, Michał Kozakiewicz, Cezary Kubryn, Bartosz Leśnowolski, Piotr Nowosielski