Star Starachowice

Co słychać u ligowych rywali ? Cz. 1

Przygotowanie do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020 idą pełną parą. Wszystkie drużyny występujące na tym poziomie wznowiły treningi. W klubów zaszły już pierwsze zmiany.

AKS 1947 BUSKO ZDRÓJ
Na wstępie warto odnotować, że klub z Buska wrócił do swojej historycznej nazwy – AKS 1947 Busko Zdrój. Drużyna rozpoczęła treningi bardzo wcześnie, bo już w pierwszym tygodniu stycznia. Zimą w klubie zaszło kilka zmian. Jeszcze jesienią zeszłego roku poznaliśmy nowego szkoleniowca AKS-u 1947. Został nim Mariusz Arczewski, który w pierwszej części sezonu prowadził Orlicza Suchedniów. Jeśli chodzi o roszady kadrowe wiadomo już, że w zespole z Buska zagra Krystian Zaręba. Zawodnik ten reprezentował jesienią ŁKS Łagów. Z zespołem trenują również Mateusz Godzic z B Klasowego Strzelca Chroberz, a także występujący dotychczas w drużynie juniorów, Miłosz Jabłoński. Sporą stratą dla klubu z Buska powinno być odejście Adama Zawieruchy. Zawodnik występujący na pozycji napastnika najprawdopodobniej przeniesie się do Lidera Włocławek. Wiemy z kim będzie mierzył się AKS 1947 podczas przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikami klubu z Buska będą: Zorza/Tempo Pacanów, Stal II Mielec, Olimpia Pogoń Staszów, Nida Pińczów, GKS Nowiny, Moravia Morawica, Wolania Wola Rędzińska.

ALIT OŻARÓW
15 stycznia treningi wznowili podopieczni Pawła Rybusa. Jak na razie nie ma żadnych informacji na temat zmian kadrowych w klubie. Wiadomo jednak, że do drużyny dołączą nowi zawodnicy. Dla trenera Rybusa priorytetem jest wzmocnienie formacji obronnej. W ramach przygotowań do wiosennej części sezonu Alit rozegra kilka sparingów. Rywalami będą: Sokół Nisko, Orzeł Wierzbica, Transdźwig Stale, Łysica Bodzentyn, Granit Bychawa, Granat Skarżysko Kamienna, Opolanin Opole Lubelskie.

CZARNI POŁANIEC
Podopieczni Krzysztofa Łętochy wznowili treningi. Na pierwszych zajęciach trener miał do dyspozycji siedemnastu piłkarzy. W rundzie wiosennej Czarni będą musieli sobie radzić bez kilku zawodników. Mowa głównie o piłkarzach dojeżdżających z Kielc. Są nimi: Eryk Borczyński, Damian Krążek, Bartosz Pańtak oraz Krystian Sornat. Szczególnie odczuwalna strata może być w przypadku drugiego oraz czwartego z wymienionych zawodników. Cała czwórka ma propozycje z innych klubów. Erykiem Borczyńskim oraz Krystianem Sornatem zainteresowany jest Naprzód Jędrzejów. Damian Krążek wróci natomiast do Korony Kielce. Na chwilę obecną nikt nowy nie dołączył do zespołu. Być może się to jeszcze zmieni. Trener Łętocha ma również mocniej postawić na młodych zawodników. Znamy sparingpartnerów Czarnych podczas przygotowań do drugiej części sezonu. Są nimi: Unia Tarnów, Sokół Nisko, Zorza/Tempo Pacanów, Klimontowianka Klimontów oraz Wisła Sandomierz.

GKS NOWINY
W minionym tygodniu zajęcia wznowiła ekipa spod kieleckiej miejscowości. GKS przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegra osiem sparingów. Przeciwnikami podopiecznych Mariusza Ludwinka będą: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, GKS Nowiny, Orlicz Suchedniów, Wicher Miedziana Góra, AKS 1947 Busko Zdrój, GKS Rudki, Korona Kielce (Centralna Liga Juniorów), Moravia Morawica, Korona II Kielce.

GKS RUDKI
W poprzednim tygodniu przygotowania do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi rozpoczęła ekipa z powiatu kieleckiego. Zimą sporo się działo w GKS-ie. Najważniejsza zmiana nastąpiła na stanowisku szkoleniowym. Ekipę z Rudek opuścił Janusz Cieślak. Nowym trenerem został dobrze znany kibicom GKS-u, Paweł Jaworek. Pan Paweł dał się zapamiętać jako zawodnik ekipy z Rudek. W rundzie jesiennej reprezentował barwy Wichru Miedziana Góra. Wiadomo również, że wiosną ekipy z gminy Nowa Słupia nie będą występować Karol Drej oraz Daniel Dulak. Drugi z wymienionych piłkarzy przechodzi do Orlicza Suchedniów. Być może GKS opuści również Piotr Maniara, który trenuje i jest w kręgu zainteresowań ŁKS-u Łagów. Treningi wznowił Dariusz Kowalski. Jeśli chodzi o nowych zawodników priorytetem dla trenera Jaworka są młodzieżowcy. Na chwilę obecną jest ich w klubie niewielu.

GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA
Po pierwszym treningu są już również zawodnicy z Rejowa. Jak na razie w zespole nie doszło do wielu zmian. Miała miejsce jedna i to bardzo istotna. Trenerem Granatu przestał być Dominik Rokita. Jego miejsce zajął Piotr Dejworek. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe zespół opuściło dwóch zawodników. Są nimi Wiktor Brożyna oraz Jakub Jaśiewicz. Pierwszy z wymienionych piłkarzy trenuje ze Spartakusem Daleszyce. Drugi natomiast jest w kręgu zainteresowań Wiernej Małogoszcz. Na razie nikt nowy nie dołączył do drużyny. Na pierwszym treningu pojawiła się grupa młodych zawodników występujących dotychczas w rezerwach klubu.

LUBRZANKA KAJETANÓW
Treningi wznowiła również ekipa prowadzona przez Jacka Pawlika. Wiadomo, że Lubrzanka rozegra kilka sparingów przygotowujących do rundy wiosennej. Przeciwnikami ekipy z Kajetanowa będą min. Łysica Bodzentyn czy Orlicz Suchedniów.

ŁKS ŁAGÓW
Podobnie jak zdecydowana większość zespołów treningi wznowił lider Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. W zespole jak na razie zaszło niewiele zmian kadrowych. Do zespołu dołączyło dwóch zawodników. Jednym z nich jest Jakub Kapsa z III-Ligowego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Piłkarz ten powinien być bardzo dużym wzmocnieniem ekipy ŁKS-u. Z zespołem trenuje również powracający po półrocznym pobycie w Góralu Górno Mateusz Partyka. Do ekipy prowadzonej przez trenera Pietrzykowskiego dołączyć może Piotr Maniara występujący jesienią w GKS-ie Rudki. Po stronie ubytków należy zapisać odejście Krystiana Zaręby. Zawodnik występujący na pozycji napastnika wiosną będzie reprezentował barwy AKS-u 1947 Busko Zdrój.

ŁYSICA BODZENTYN
Poznaliśmy przeciwników Łysicy podczas przygotowań do rundy wiosennej. Drużyna prowadzona przez trenera Dymanowskiego będzie się mierzyć z: Olimpią Pogoń Staszów, Kamienną Brody, Orliczem Suchedniów, Powiślanką Lipsko, Alitem Ożarów, Orłem Wierzbica, Lubrzanką Kajetanów, Zenitem Chmielnik oraz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW
Podopieczni Dariusza Kozubka rozpoczęli treningi po zimowej przerwie. Będący w dole tabeli Naprzód szuka wzmocnień. Do zespołu mogą dołączyć Eryk Borczyński oraz Krystian Sornat. Jesienią występowali w Czarnych Połaniec. Wspomniana dwójka trenuje obecnie z Naprzodem. Wiadomo również, że drużynę opuści jeden piłkarz. Barw Naprzodu nie będzie reprezentował Sebastian Blicharski, który został grającym trenerem A Klasowej Astry Piekoszów. Rywalami Jędrzejowian podczas przygotowań do wiosny będą Unia Sędziszów, Piaskowianka Piaski, Spartakus Daleszyce, Wierna Małogoszcz oraz Spójnia Osiek.

NEPTUN KOŃSKIE
W ubiegłym tygodniu wybrano nowy zarząd klubu z Końskich. Prezesem Neptuna został Zdzisław Kos. W skład władz weszli również Bartłomiej Gad (wiceprezes ds. organizacyjnych), Andrzej Ślifierz (wiceprezes ds. finansowych), Dariusz Sapieja (sekretarz) oraz Arkadiusz Jarząb (skarbnik). Członkami zarządu zostali: Jarosław Długosz, Grzegorz Grzela, Robert Janowski, Wojciech Partyka, Andrzej Szczepanik. Podopieczni Waldemara Szpiegi treningi wznowili 13 stycznia. Na chwilę obecną w drużynie nie zaszły żadne zmiany kadrowe. Sparingpartnerami Neptuna w ramach przygotowań do rundy wiosennej będą: Victoria Mniów, Gerlach Drzewica, Pilica Przedbórz, Ceramika Paradyż, Szydłowianka Szydłowiec, Hetman Włoszczowa, Ceramika Opoczno, Drogowiec Jedlińsk.

NIDA PIŃCZÓW
Od zeszłego tygodnia trenują podopieczni Artura Jagodzińskiego. Na chwilę obecną w Nidzie nie zaszły żadne zmiany kadrowe. Można się jednak spodziewać, że do zespołu dołączą nowi zawodnicy. Jednak na razie jest to nic pewnego. Pińczowianie w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrają sześć sparingów. Z Nidą będą mierzyć się następujące zespoły: Wierna Małogoszcz, AKS 1947 Busko Zdrój, Orlicz Suchedniów, Zenit Chmielnik, Piaskowianka Piaski, Gród Ćmińsk.

OLIMPIA POGOŃ STASZÓW
Wczoraj (22.01) na pierwszym treningu spotkali się zawodnicy drużyny ze Staszowa. W sprawie zmian kadrowych wiadomo jedynie, że z Pogoni odchodzi Łukasz Rechowicz. Doświadczony zawodnik prawdopodobnie zostanie grającym trenerem A Klasowej Wisły Nowy Korczyn. Staszowianie rozegrają siedem sparingów przygotowujących do rundy wiosennej. Rywalami Pogoni będą: Łysica Bodzentyn, Victoria Czermin, AKS 1947 Busko Zdrój, Moravia Morawica, Transdźwig Stale, Klimontowianka Klimontów, Spartakus Daleszyce.

ORLICZ SUCHEDNIÓW
W minionym tygodniu zajęcia wznowiła drużyna z powiatu skarżyskiego. W klubie zimą zaszły zmiany. Dość niespodziewanie z funkcji trenera w trakcie rundy jesiennej zrezygnował Mariusz Arczewski, który wiosną będzie prowadził AKS 1947 Busko Zdrój. Nowym szkoleniowcem Orlicza został Łukasz Ubożak. Klub szuka zawodników, którzy pomogą w walce o IV Ligowy byt. Na pierwszym treningu pojawiło się kilku nowych piłkarzy. Jednym z nich był Daniel Dulak reprezentujący jesienią GKS Rudki. Wiosną prawdopodobnie ujrzymy go w barwach Orlicza. Bliski opuszczenia ekipy z Suchedniowa jest natomiast Ariel Spadło. Zawodnik ten będzie występował w FKS-ie Łazy Starachowice. Wiemy z kim również zmierzą się podopieczni trenera Ubożaka w ramach przygotowań do drugiej części rozgrywek. Przeciwnikami będą: GKS Rudki, GKS Nowiny, Łysica Bodzentyn, Lubrzanka Kajetanów, Nida Pińczów, Spartakus Daleszyce, Wicher Miedziana Góra, Orzeł Wierzbica.

SPARTAKUS DALESZYCE
Treningi wznowił również będący w dole tabeli Świętokrzyskiej IV Ligi Spartakus. Drużyna najprawdopodobniej przed wiosną zostanie wzmocniona. Już na pierwszych zajęciach pojawili się nowi zawodnicy. Do Spartakusa po półrocznej przygodzie w Wiśle Sandomierz wrócili Michał Jeziorski oraz Szymon Pietras. Obaj zawodnicy z pewnością będą stanowić o sile drużyny z Daleszyc. Oprócz wymienionej dwójki ze Spartakusem trenują również Wiktor Brożyna oraz Daniel Wołowiec. Pierwszy ze wspomnianych zawodników jesienią występował w Granacie Skarżysko Kamienna. Drugi natomiast pozostawał bez klubu. Jak na razie z drużyny odszedł jeden zawodnik. Mowa o Michale Staszewskim. Michał został grającym trenerem Polan Pierzchnica. Spartakus rozegra również kilka spotkań sparingowych. Rywalami będą min. Orlicz Suchedniów, Naprzód Jędrzejów czy Wierna Małogoszcz.

WIERNA MAŁOGOSZCZ
15 stycznia treningi wznowili podopieczni Pawła Bienia. W zespole z Małogoszczy miały już miejsce pierwsze zmiany kadrowe. Barwy Wiernej nie będą już reprezentowali dwaj zawodnicy. Mowa o Szymonie Bujaku oraz Marcinie Kołodziejczyku. Pierwszemu z wymienionych piłkarzy skończyła się umowa z klubem. Drugi natomiast zrezygnował z gry z powodów osobistych. Jeśli chodzi o wzmocnienia do Wiernej przymierzany jest Jakub Jaśkiewicz występujący jesienią w Granacie Skarżysko Kamienna. Znamy już również rywali, z którymi zespół prowadzony przez trenera Bienia będzie się mierzył w ramach przygotowań do drugiej części sezonu. Są nimi: Spartakus Daleszyce, Nida Pińczów, Granat Skarżysko Kamienna, Głogovia Głogów Małopolski, Naprzód Jędrzejów, Star Starachowice.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.