Star Starachowice

Co słychać u ligowych rywali ? cz.1

Zaszły już pierwsze zmiany w zespołach Świętokrzyskiej IV Ligi przed planowanym startem sezonu 2020/2021.

AKS 1947 BUSKO ZDRÓJ
Już w najbliższy poniedziałek (1 czerwca) ruszają treningi w AKS-ie 1947 Busko Zdrój. Skład zespołu z pewnością zmieni się w porównaniu do poprzedniego sezonu. Wiadomo już, że drużynę opuści czterech zawodników. Bracia Zawadzcy (Łukasz, Mateusz, Michał) przenoszą się do beniaminka IV Ligi, Moravii Morawica. Do ŁKS-u Łagów wraca natomiast Krystian Zaręba. Można się spodziewać również nowych twarzy. Zawodnicy się na testach w zespole z Buska.

ALIT OŻARÓW
Treningi po złagodzeniu obostrzeń wznowiła ekipa Alitu. Podczas przerwy związanej z pandemią koronawirusa podopieczni Pawła Rybusa pracowali nad formą indywidualnie. Na chwilę obecną w zespole z Ożarowa zaszła tylko jedna zmiana kadrowa. Drużynę Alitu opuścił Jakub Kończyk. Zawodnik ten postanowił wyjechać za granicę. Z innymi piłkarzami będą jeszcze prowadzone rozmowy.

CZARNI POŁANIEC
Najważniejszą dotychczasową zmianą jest odejście trenera Krzysztofa Łętochy. Pan Krzysztof w nadchodzącym sezonie będzie prowadził II-Ligową Stal Rzeszów. Działacze Czarnych szukają nowego szkoleniowca. Piłkarze zespołu z Połańca treningi mają wznowić 2 czerwca. Odejście trenera to nie jedyna zmiana w Czarnych. Szeregi zespołu opuszcza dwóch zawodników. Patryk Tetlak prawdopodobnie w nowym sezonie będzie reprezentował Sokoła Nisko. Piotr Kron wraca natomiast do Mielca.

GKS RUDKI
Na początku czerwca treningi wznawiają podopieczni Pawła Jaworka. Znamy już sparingpartnerów z jakimi GKS zmierzy się w ramach przygotowań do nowego sezonu. Będą nimi: Spartakus Daleszyce, Góral Górno, Star Starachowice, Orlęta Kielce oraz Wicher Miedziana Góra.

GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA
Z pewnością do niejednej zmiany dojdzie w zespole z Rejowa. Wiadomo już, że klub opuści Maciej Kolasa. Zawodnik ten przenosi się do beniaminka III Ligi – ŁKS-u Łagów. W kontekście tego samego klubu mówi się również o transferze Bartosza Styczyńskiego. Wiadomo również, że Granat będzie wzmocniony kilkoma nowymi zawodnikami. Z zespołem ze Skarżyska Kamiennej łączeni są trzej zawodnicy wcześniej wspomnianego ŁKS-u Łagów. Mowa o Karolu Dudziku, Karolu Mojeckim oraz Andrzeju Paprockim.

HETMAN WŁOSZCZOWA
Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli już podopieczni Mariusza Lnianego. Piłkarze Hetmana podczas przerwy związanej z epidemią pracowali nad swoją formą indywidualnie. Dzisiaj (tj. piątek 29.05) ekipa z Włoszczowy odbędzie już szósty trening. Frekwencja na zajęciach jest duża. W Hetmanie nie należy spodziewać się dużych zmian kadrowych. Trener Lniany jest zadowolony z obecnego zespołu. Jeśli ktoś miałby dołączyć do drużyny musiałby być sporym wzmocnieniem.

ŁYSICA BODZENTYN
Niezwykle istotne zmiany zaszły w zespole z Bodzentyna. Ze stanowiska prezesa zrezygnował Stanisław Kucała.  Funkcję trener przestał pełnić Tomasz Dymanowski. Nowym prezesem ma zostać Tomasz Sikora. Propozycję pracy w roli szkoleniowca otrzymał Piotr Gadecki, który pracował dotychczas z kobiecą drużyną Cichą Sławą eSKa Skarżysko Kamienna. Wiadomo, że Łysicę po siedmiu latach opuszcza jedna z jej ikon, Mirosław Kalista. Zawodnik ten był fundamentalną postacią zespołu reprezentującego powiat kielecki. Jak na razie nie wiadomo w jakim klubie będzie występował w przyszłym sezonie. Jest to z pewnością nie jedyna zmiana kadrowa w klubie z Bodzentyna. Można się spodziewać, że drużynę opuszczą jeszcze inni zawodnicy.

MORAVIA MORAWICA
Beniaminek Świętokrzyskiej IV Ligi w nadchodzącym sezonie będzie silniejszy. Drużynę wzmocnią Łukasz, Mateusz oraz Michał Zawadzcy. W minionym sezonie reprezentowali AKS 1947 Busko Zdrój. Wszyscy trzej piłkarze są wychowankami klubu z Morawicy. Można powiedzieć, że wracają do domu.

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW
26 maja treningi wznowiła ekipa z Jędrzejowa. Nie jest wiadomo jaka przyszłość czeka Dariusza Kozubka. Dotychczasowy trener miał się spotkać z prezesem klubu na temat swojej dalszej przyszłości w Naprzodzie. Jest ona uzależniona od planów obecnego szkoleniowca, który chce by do klubu dołączyło trzech bądź czterech nowych piłkarzy. Brak wzmocnień wiąże się z bardzo możliwym odejściem trenera Kozubka z Naprzodu.

NEPTUN KOŃSKIE
W zespole z Końskich zaszły pierwsze zmiany. Funkcję trenera przestał pełnić Waldemar Szpiega. Nowym szkoleniowcem Neptuna został dobrze znany w klubie Jarosław Komisarski. W przeszłości Pan Jarosław był zarówno zawodnikiem jak i trenerem ekipy z Końskich. W zespole nie zajdzie wiele zmian. Zdecydowana większość zawodników zostaje w Neptunie. Niewiadomą stanowi pozostanie w klubie Bartosza Malinowskiego. Do drużyny mogą dołączyć natomiast nowi zawodnicy. Z Neptunem łączeni są dwaj piłkarze. Są nimi Jakub Kotarzewski oraz Krzysztof Słaby. Obaj ostatnio reprezentowali barwy ŁKS-u Łagów. Na treningu Neptuna pojawili się również występujący dotychczas w Granacie Skarżysko Kamienna Damian Szyszka oraz Łukasz Wojna.

NIDA PIŃCZÓW
2 czerwca treningi wznawiają podopieczni Artura Jagodzińskiego. Na chwilę obecną ciężko stwierdzić jak będzie wyglądał kadra zespołu na zbliżające się rozgrywki. Najbliższe dni pokażą kto zostanie w drużynie. W tym czasie mają być prowadzone rozmowy z zawodnikami. Nida podobnie jak większość klubów odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Wiadomo, że w klubie przynajmniej do końca roku pozostanie trener Artur Jagodziński.

ORLICZ SUCHEDNIÓW
Mocniejsza w zbliżającym się sezonie zapewne będzie ekipa reprezentująca powiat skarżyski. Orlicz może wzmocnić kilku nowych piłkarzy. Wiadomo, że do drużyny z Suchedniowa dołączy Tichomir Czeneszkow. Zawodnik ten w przeszłości reprezentował już Orlicz. W poprzednim sezonie bronił barw ŁKS-u Łagów. Z Orliczem łączeni są również inni dwaj piłkarze. Mowa o Michale Cedro oraz Andrzeju Paprockim. W minionym sezonie podobnie jak Tichomir Czeneszkow reprezentowali ŁKS Łagów.

SPARTAKUS DALESZYCE
Znamy dwóch sparingpartnerów, z którymi mierzyć się będą podopieczni Krzysztofa Treli w ramach przygotowań do nowego sezonu. Są nimi GKS Rudki oraz Star Starachowice.

WIERNA MAŁOGOSZCZ
Na początku czerwca treningi wznowi ekipa prowadzona przez Pawła Bienia. Na chwilę obecną nie zanosi się na to by ktoś opuścił klub. Zmian kadrowych będzie niewiele.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.