Zawodnicy Staru Starachowice przed meczem ze Spartą Kazimierza Wielka

Dobra passa trwa

W dzisiejszym meczu w ramach 14 kolejki Hummel IV ligi Star Starachowice pokonał na wyjeździe drużynę Sparty Kazimierza Wielka 2:1. Bramki dla starachowiczan zdobywali w 31 minucie Michał Grunt oraz w 45 minucie Jakub Chrzanowski.

Nie był to łatwy mecz, Sparta od samego początku zaatakowała i w 1 minucie trafiła w poprzeczkę. Z upływem czasu śmielej zaatakowała nasza drużyna. W 15 minucie sędzia meczu dopatrzył się spalonego po bramce Chrzanowskiego. W 20 minucie pięknego rajdu od 30 metra nie wykończył w sytuacji sam na sam Piotr Mikos ale były to sygnały, że bramka za moment padnie. W 30 minucie Jakub Chrzanowski co prawda zdobył gola lobując bramkarza Sparty z blisko 40 metrów po przechwycie ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką. W  31 minucie koronkową akcję wykończył celnym strzałem Michał Grunt i Star prowadził 1:0. W 36 minucie padła bardzo ładna bramka wyrównująca dla Sparty. Star nie zamierzał zadawalać się remisem do przerwy i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy w końcu szczęście uśmiechnęło się do Jakuba Chrzanowskiego, który pięknym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy na tablicy widniał wynik 2:1 dla Staru.

Druga połowa to więcej gry w środkowej części boiska, mądre rozgrywanie piłki i kontrolowanie meczu przez zawodników Staru. Sparta próbowała ze wszystkich sił doprowadzić do wyrównania ale ostatecznie to Star zgarnął kolejne bardzo cenne 3 punkty.

Dzięki tej wygranej Star zrównał się punktami z liderującym GKS Rudki. Potknięcia zanotowały wspominane GKS Rudki – remis z Alitem 2:2 oraz Korona II Kielce – remis z AKS 1947 Busko Zdrój 1:1.

W najbliższej 15 kolejce Star Starachowice w Dzień Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 13:00 zmierzy się na własnym stadionie z Alitem Ożarów. Zapraszamy do wspólnego świętowania.