Dziesiąta wygrana z rzędu!

Kolejne trzy punkty zdobyli podopieczni Tadeusza Krawca. Dziś pokonali w ramach 10. kolejki Hummel IV ligi na wyjeździe Pogoń Staszów 2:1. Mecz na Stadionie przy ulicy Koszarowej mógł się podobać zgromadzonym  kibicom. Na głośny doping mogły liczyć obie drużyny.

W pierwszej połowie lekką przewagę posiadali gospodarze ale to Star do szatni mógł schodzić prowadząc 1:0 ale wyśmienitej sytuacji będą sam na sam z Jakubem Borusińskim nie wykorzystał Piotr Mikos. Druga połowa zaczęła się od śmielszych ataków starachowiczan i tak w 57 minucie dobre podanie Szymona Hajduka trafiło pod nogi Przemysława Śliwińskiego, który mając trochę miejsca podholował jeszcze piłkę na prawą stronę i dokładnym uderzeniem w lewy róg bramki Borusińskiego otworzył wynik spotkania. Dla Przemka było to trafienie numer 11. Tylko 2 minuty trwała radość z prowadzenia Staru.  W 59 min zdaniem sędziego Marka Śliwy w sposób nieprzepisowy zachował się Michał Nowak – bramkarz Staru i sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, która wykorzystał kapitan staszowian Hubert Wojsa.  To na co czekali licznie zebrani kibice Staru ziściło się w 72 minucie. Piękne podanie z lewej strony Piotra Stefańskiego strzałem między nogami Borusińskiego wykończył Przemysław Śliwiński. Prowadzenia 2:1 Star już nie wypuścił do końca meczu. Była to 10 wygrana Staru w obecnych rozgrywkach Hummel IV ligi.

Pogoń Staszów – Star Starachowice 1:2 (0:0)

Bramki: 60′ Hubert Wojsa (k.) – 57′, 72′ Przemysław Śliwiński (asysta 0:1 – Szymon Hajduk, 1:2 Piotr Stefański)

STAR: Nowak Mich. – Gębura, Jagiełło, Styczyński, Kaczmarek (70′ Kosztowniak), Nowocień, Hajduk (90′ Grzywalski), Mikos (93′ Nowak Mat.), Szydłowski (70′ Stefański), Wiecha (70′ Ambrozik), Śliwiński