Star Starachowice

Gramy z Orliczem

Już dziś w ramach 14 kolejki Hummel IV ligi zmierzą się Orlicz Suchedniów, który po 13 meczach ma na swoim koncie 1 punkt i lider Star Starachowice, który po 13 kolejkach zgromadził 37 oczek.

Obu niedzielnych rywali dzieli w ligowej tabeli przepaść. Orlicz zamyka tabelę Hummel IV ligi, z zaledwie jednym zdobytym punktem. Jedyne „oczko” Orlicz zdobył w meczu z Neptunem Końskie, remisując u siebie 2-2. W ostatniej kolejce Orlicz był bliski sprawienia niespodzianki i wywiezienia punktów z Klimontowa, ostatecznie przegrał z Klimontowianką 0-1 po bramce w drugiej połowie meczu.

Starachowiccy kibice kojarzyć mogą obecnego kapitana biało-niebieskich Michała Batora, który w sezonach 2011/12 i 2014/15 reprezentował barwy Staru. Orlicz musi szukać punktów gdyż strata do bezpiecznego miejsca wynosi już 13 punktów.

Na drugim biegunie znajdują się z kolei starachowiczanie. Star po pewnym zwycięstwie 4-0 nad GKS Nowiny umocnił się na pozycji lidera. Ze zdecydowaną, dziesięciopunktową przewagą nad drugim obecnie Granatem Skarżysko, zielono-czarni zbliżają się do tytułu mistrza jesieni – jeżeli uda się wygrać w Suchedniowie, starachowiczanie zapewnią sobie to miano już na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej.

Historia spotkań obu zespołów także przemawia za Starem – w minionym sezonie zielono-czarni w Suchedniowie odnieśli skromne zwycięstwo 1-0 po bramce niezawodnego Bartosza Gębury oraz rozgromili Orlicz aż 10-2 na własnym terenie. Dziś dysproporcja sił obu zespołów wydaje się być jeszcze większa. Jakim wynikiem zakończy się ten pojedynek dowiemy się już około godziny 15:00.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.