Hokejowy remis w Nowinach

W drugim pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował z GKS-em Nowiny 4:4. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański x3 oraz Dominik Sito. Mecz odbył się na  boisku ze sztuczną nawierzchnią w Nowinach.

Sobotnie starcie było dla obu zespołów drugim pojedynkiem sparingowym. W miniony weekend zarówno GKS jak i Star rozegrali pierwsze mecze przygotowujące do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi. Ekipa z Nowin zremisowała z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0. Również remisem zakończyło się starcie Zielono-Czarnych ze Stalą Kraśnik. W tym meczu padł wynik 1:1. Pojedynek pomiędzy GKS-em, a Starem mógł się podobać. Zmierzyły się ze sobą dwie mocne drużyny. Na boisku nie brakowało jakości. Zarówno jedni jak i drudzy zaprezentowali ofensywny futbol. Kibice, którzy przybyli na ten pojedynek nie mogli narzekać. Wynik meczu otworzyli podopieczni Mariusza Ludwinka. Udanie przeprowadzona kontra dała prowadzenie zawodnikom GKS-u. Artura Marca pokonał Jakub Olearczyk. Niedługo później odpowiedzieli Starachowiczanie. Skutecznym uderzeniem popisał się Mariusz Fabjański i wyrównał stan pojedynku. Do końca pierwszej części gry padła jeszcze jedna bramka. Zdobył ją zespół z Nowin. Autorem trafienia był Kacper Grzela. Do przerwy drużyna GKS-u prowadziła ze Starem 2:1. Na samym początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli prowadzenie. Trzeciego gola dla swojego zespołu zdobył Bartosz Papka. Podrażnieni takim obrotem spraw Zielono-Czarni ruszyli do ataków. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Szybko po stracie trzeciego gola podopieczni Arkadiusza Bilskiego zdobyli kontaktowe trafienie. W polu karnym GKS-u faulowany był Piotr Ostrowski. Sędzia wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Mariusz Fabjański. Również ostatnie dwadzieścia minut przyniosło sporo emocji. Starachowiczanie doprowadzili do wyrównania. Trzecią bramką dla Zielono-Czarnych strzelił Dominik Sito. Na odpowiedź zespołu prowadzonego przez trenera Ludwnika długo nie trzeba było czekać. Po raz drugi w sobotę drogę do bramki Staru znalazł Bartosz Papka. Tym samym ekipa z Nowin szybko odzyskała prowadzenie. Sama końcówka przyniosła drugi rzut karny dla przyjezdnych. Faulowany w szesnastce GKS-u był Dariusz Anduła. Jedenastkę wykorzystał Mariusz Fabjański. Zawodnik Zielono-Czarnych mógł się pochwalić ustrzeleniem hat-tricka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie GKS Nowiny zremisował ze Starem Starachowice 4:4.

GKS Nowiny – Star Starachowice 4:4 (2:1)
Bramki: Jakub Olearczyk, Kacper Grzela, Bartosz Papka x2 – Mariusz Fabjański x3, Dominik Sito

Skład Staru: Artur Marzec, Piotr Ostrowski, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Karol Kopeć, Stanisław Sarwicki, Dominik Sito, Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański, Bartosz Sot oraz Dariusz Anduła, Artur Kidoń, Jakub Nowocień, Patryk Wróblewski