Inauguracyjna wygrana

W spotkaniu 1 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej Star Starachowice pokonał na własnym stadionie drużynę Wichra Miedziana Góra 2:0.

W niedzielne popołudnie, przy sprzyjającej pogodzie na murawę starachowickiego stadionu wybiegły drużyny Staru oraz Wichra Miedziana Góra. W Zielono-Czarnych barwach od pierwszej minuty wystąpiło czterech nowych zawodników. Swoje oficjalne debiuty w Starze zaliczyli Hubert Ciepluch, Mariusz Jaros, Mikołaj Podzielny oraz Michał Sieroń. Od pierwszej minuty przewagę starali się osiągnąć podopieczni Artura Anduły. Pierwszy groźniejszy strzał na bramkę oddał Mariusz Jaros. Jednak jego uderzenie z ostrego kąta wyłapał golkiper przyjezdnych. Kilka minut później nowo pozyskany napastnik Staru umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Trzeba przyznać, że pierwsza połowa nie była bardzo emocjonującym widowiskiem. Drużyna Staru miała lekką przewagę nad rywalem z Miedzianej Góry, ale remis do przerwy był jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Od początku drugiej części spotkania w barwach Staru na boisku pojawił się kolejny nowy zawodnik Szymon Gryz. Zmieniony został Radosław Kozieł. Pierwszy kwadrans po przerwie przyniósł Zielono-Czarnym prowadzenie. Idealnym, prostopadłym podaniem ze środka pola Mateusz Rafalski uruchomił Bartosza Sęgę. Popularny “Sęgi” znalazł się w sytuacji sam na sam. Zawodnik Staru minął bramkarza gości, a następnie nawinął obrońcę i bez najmniejszych kłopotów umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później nastąpiło podwyższenie wyniku. Przy bocznej linii, na połowie Wichra faulowany był Patryk Kosztowniak. Do rzutu wolnego podszedł Szymon Gryz. Nowy zawodnik Staru idealnie dośrodkował piłkę w pole karne, a tam znalazł się Michał Sieroń, który kapitalnym strzałem głową zdobył drugiego gola dla Starachowiczan. Od tego momentu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście. Piłkarze Wichra stworzyli kilka naprawdę groźnych sytuacji. Jednak podopiecznym Sławomira Wojtasińskiego nie udało się zdobyć gola. Strzały były niecelne albo na posterunku znajdował się golkiper Staru, Mateusz Poński. W końcówce spotkania, w drużynie gospodarzy pojawiło się dwóch nowych zawodników. Pierwszym z nich był Alan Garbarczyk. Utalentowany napastnik powrócił do gry po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją oraz rehabilitacją. Kilka minut po Alanie na murawie zameldował się Dawid Delestowicz, dla którego był to debiut w seniorskiej drużynie Staru. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Star bardzo udanie zainaugurował nowy sezon pokonując drużynę z Miedzianej Góry 2:0. Już za niecały tydzień, w najbliższą sobotę (20.08), Zielono-Czarni na własnym stadionie będą podejmowali beniaminka rozgrywek, Lechię Strawczyn. Początek tego spotkania o godzinie 17.

Star StarachowiceWicher Miedziana Góra 2:0 (0:0)

Bramki: Bartosz Sęga, Michał Sieroń

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Hubert Ciepluch, Radosław Kozieł, Michał Sieroń, Mikołaj Podzielny, Mateusz Rafalski, Bartosz Sęga, Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak,Mariusz Jaros oraz Szymon Gryz, Emil Madejski, Alan Garbarczyk, Dawid Delestowicz