Nowe boisko otwarte z przytupem

W spotkaniu otwierającym nowe boisko ze sztuczną trawą w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14, Star pokonał GKS Rudki 6:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański x2, Emil Gołyski, Dariusz Anduła x2.

W sobotnie popołudnie na nowe boisko w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru oraz GKS-u Rudki. Mimo panującego sporego chłodu spotkania obserwowała całkiem spora liczba osób jak na panujące wówczas warunki. Grze piłkarzy obu drużyn towarzyszyło zamontowane sztuczne oświetlenie. Spotkanie trwało wyjątkowo 80 minut. Pojedynek prowadziła trójka sędziowska ze Starachowic. Jako główny Michał Jagieła. Na liniach pomagali mu Rafał Rękawik oraz Adam Karwacki. W meczu z zespołem z okolic Nowej Słupi w Starze ujrzeliśmy kilka nowych twarzy. Szansę dostało trzech zawodników drużyny juniora starszego: Jakub Błażejewski, Jakub Kalisz oraz Bartosz Szydłowski. W drugiej połowie bramki strzegł dobrze znany Maciej Kiełek, który powrócił zza granicy. Swoje szanse otrzymali także zawodnicy, którzy grali niewiele w meczach ligowych jak Dominik Dziułka, Miłosz Sokół czy Karol Strzelec. Początek spotkania z obu strony był dość wyrównany. Zarówno Star jak i GKS stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Bliscy objęcia prowadzenia byli goście. Piłka po strzale zawodnika z Rudek trafiła w słupek. W szeregach Staru aktywny był wcześniej wspomniany Bartosz Szydłowski. Piłkarz ten miał swoje sytuacje i i jedną z nich zamienił na bramkę. Napastnik Zielono-Czarnych wykorzystał błąd Roberta Sylwanowskiego i bez kłopotów umieścił futbolówkę w siatce. Kolejne minuty przyniosły następne dwa trafienia dla gospodarzy. Obydwie bramki zdobył Mariusz Fabjański. Warto dodać, że bramka Mariusza na 3:0 padła strzałem z tzw. krzyżaka. Mimo wysokiego prowadzenia Staru goście nie podłamywali się. Zawodnicy z Rudek stwarzali sytuacje i dążyli do strzelenia gola. W końcówce pierwszej części gry piłka po uderzenie piłkarza GKS-u trafiła w słupek. Do przerwy utrzymał się rezultat 3:0. Drugą część gry zarówno Star jak i GKS rozpoczęli ze zmianami w swoich składach. Spore roszady w zespole gospodarzy nie miały złego wpływu na grę drużyny. Zielono-Czarni dalej atakowali. Można powiedzieć, że przebieg drugiej połowy był niemal identyczny w porównaniu do pierwszej. Jedni i drudzy mieli swoje sytuacje. Skuteczność jednak była po stronie Starachowiczan. Na efekty bramkowe długo nie trzeba było czekać. Rezultat na 4:0 podwyższył Emil Gołyski. Piąte trafienie dla Staru zanotował Dariusz Anduła, który dobił strzał Filipa Niewczasa. W międzyczasie honorową bramkę zdobyli goście. Ostatnia akcja meczu przyniosła natomiast szóste trafienie dla Starachowiczan. Dokładne dośrodkowanie Filipa Niewczasa wykorzystał Dariusz Anduła. “Andzia” pokonał Huberta Kowalskiego uderzeniem głową. Ostatecznie Star Starachowice wygrał z GKS-em Rudki 6:1.

Star Starachowice – GKS Rudki 6:1 (3:0)
Bramki dla Staru: Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański x2, Emil Gołyski, Dariusz Anduła x2

Skład Staru (I połowa): Dominik Dziułka, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Karol Strzelec, Emil Gołyski, Jakub Kalisz, Michał Stachura, Mariusz Fabjański, Maciej Horna, Bartosz Szydłowski

Skład Staru (II połowa): Maciej Kiełek, Jakub Błażejewski, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Emil Gołyski, Jakub Kalisz, Michał Stachura, Filip Niewczas, Miłosz Sokół, Dariusz Anduła