Pewna wygrana Staru

W sobotnim meczu Star Starachowice zasłużenie wygrał na wyjeździe ze Stalą Kunów 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański oraz Dariusz Anduła (x2). Mecz ten został rozegrany w ramach 23 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

W późne, sobotnie popołudnie na boisko w Kunowie wybiegły drużyny miejscowej Stali oraz Staru Starachowice. Na mecz pomiędzy obiema ekipami przybyło około 150 kibiców. W tym gronie znalazła się spora grupka sympatyków Zielono-Czarnych. Od mocnego uderzenia pojedynek rozpoczęli gospodarze. W 3 minucie jeden z zawodników Stali oddał bardzo groźny strzał z rzutu wolnego. Piłkę na poprzeczkę sparował Adrian Bzymek, a ta wyszła na rzut rożny. Zielono-Czarni nie zamierzali jednak być dłużni. Niedługo później zrobiło się gorąco pod bramką Stali. Po rzucie rożnym wykonanym przez Łukasza Gruszczyńskiego, Mariusz Fabjański strącił futbolówkę głową do Dariusza Anduła. Napastnik Staru był bliski pokonania bramkarza rywali. Na drodze stanęła jednak poprzeczka. W 9 minucie gospodarze mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia. Gola zdobył Kamil Kowalski. Sytuacja ta wywołała sporo kontrowersji. Faulowany w polu karnym był Adrian Bzymek. Nie do końca również wiadomo czy piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Gościom nie pozostało nic innego jak zacisnąć zęby i grać swoje. Z biegiem minut przewaga Zielono-Czarnych uwidaczniała się coraz bardziej. W 18 minucie, w dobrej sytuacji znalazł się po raz kolejny Dariusz Anduła. Napastnik został jednak uprzedzony przez bramkarza Stali, Filipa Sobańskiego. Niedługo później wyśmienitą okazję miał Emil Gołyski. Młody zawodnik Staru zamiast oddawać strzał zdecydował się na drybling. Nie był to dobry wybór. W pierwszej części gry Zielono-Czarni mieli jeszcze kilka innych okazji na wyrównanie stanu rywalizacji. Szczęścia próbowali Marcin Chodniewicz, Mariusz Fabjański, ponownie Emil Gołyski oraz Jakub Nowocień. Z uderzeniami naszych zawodników radził sobie golkiper gospodarzy bądź były one niecelne. Do przerwy Stal prowadziła ze Starem 1:0. Mimo niekorzystnego rezultatu to Zielono-Czarni byli drużyną dyktującą warunki gry. Drugą połowę podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozpoczęli również z dużym animuszem. Star nadal był stroną dominującą. W 58 minucie za cierpliwość oraz dobrą postawę goście zostali nagrodzeni. Mariusz Fabjański oddał ładne uderzenie głową i Starachowiczanie doprowadzili do wyrównania. Zielono-Czarni nie zamierzali na tym poprzestać. Kolejne minuty również przyniosły dobrą grę gości. W 70 minucie Star wyszedł na prowadzenie. Nieporozumienie obrońcy z bramkarzem Stali wykorzystał Dariusz Anduła. Doświadczony napastnik wykorzystał błąd rywali, przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki. Kilka minut później popularny “Andzia” zdobył swojego drugiego gola w meczu ze Stalą. Napastnik Zielono-Czarnych wykorzystał dokładne dogranie Mariusza Fabjańskiego i ładnym strzałem z pola karnego pokonał Filipa Sobańskiego. Tym samym Star prowadził już 3:1. Przy takim wyniku gospodarzom nie pozostało nic innego jak zaatakować. W 80 minucie o sporym szczęściu mogli mówić piłkarze Staru. Piłka zacentrowana bezpośrednio z rzutu rożnego przez jednego z zawodników Stali trafiła w poprzeczkę bramki gości. Dobitka również była groźna. Piłka przeszła o centymetry nad bramką Staru. Końcowe minuty meczu stały pod znakiem przewagi Stali. Jednak gospodarze nie stworzyli w tym czasie ani jednej sytuacji bramkowej. Koniec, końców Star całkowicie zasłużenie pokonał w wyjazdowym spotkaniu Stal Kunów 3:1.

Stal Kunów – Star Starachowice 1:3 (1:0)
Bramki: Kamil Kowalski 9 – Mariusz Fabjański 58, Dariusz Anduła 70, 78
Kartki: Kamil Kowalski 41, Michał Witek 49, Marcin Dynarek 90 – Bartłomiej Drabik 90 (żółte)

Stal: Filip Sobański, Bogusław Cieślik, Robert Haraźny, Konrad Kijanka, Konrad Ronduda (72 Mateusz Ćwiek), Damian Cholewiński (25 Robert Krzemiński), Marcin Dynarek, Kamil Kowalski, Michał Witek, Bartosz Sęga (65 Mateusz Burakowski), Adam Witek

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz (90 Karol Strzelec), Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Daniel Wiecha, Łukasz Gruszczyński (62 Bartłomiej Drabik), Mariusz Fabjański, Emil Gołyski, Dariusz Anduła (79 Emil Madejski)