Pewna wygrana Zielono-Czarnych

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Piaskowiankę Piaski 5:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dariusz Anduła, Mariusz Fabjański (x2), Michał Stachura, Konrad Wójtowicz. Mecz ten został rozegrany w ramach 13 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

W deszczowe, niedzielne popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru oraz Piaskowianki Piaski. Warunki nie były komfortowe. Boisko było nasiąknięte wodą przez co piłka nabierała rozpędu. Od początku spotkania do ataków ruszyli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Już w pierwszej minucie gospodarze oddali pierwsze uderzenie na bramkę przeciwnika. Emil Gołyski jednak chybił. Trzy minuty później Starachowiczanie objęli prowadzenie. Dokładne podanie od Emila Gołyskiego wykorzystał Dariusz Anduła. Napastnik gospodarzy bez kłopotów wepchnął futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Dośrodkowania z boku boiska nie przeciął Jakub Nowocień i piłka znalazła się pod nogami Krzysztofa Szymańskiego. Zawodnik Piaskowianki nawinął w polu karnym defensora Staru i pokonał Adriana Bzymka. W 8 minucie podopieczni Michała Rogali mogli wyjść na prowadzenie. Fatalne podanie obrońcy Staru otworzyło drogę do bramki zawodnikowi Piaskowianki. Na posterunku był jednak Adrian Bzymek, który w dobrym stylu wybronił to uderzenie. Chwilę później gospodarze mogli zdobyć drugą bramkę. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał jednak Mariusz Fabjański. Strzał snajpera Zielono-Czarnych przeszedł nad bramką przyjezdnych. W 13 minucie ponownie zrobiło się gorąco w szesnastce gospodarzy. Błędy w obronie ponownie sprawiły, że Piaskowianka stanęła przed kolejną szansą. Uderzenie zawodnika gości minęło bramkę Zielono-Czarnych. Kolejne minuty przyniosły dominację ze strony gospodarzy. Po upływie kwadransa gry było 2:1. Mariusz Fabjański wykorzystał rzut karny. Dla popularnego “Fabjana” była to setna bramka w barwach Staru w spotkaniach ligowych. 180 sekund później Mariusz mógł podwoić swoją zdobycz strzelecką. Góra w tej sytuacji był jednak Dawid Zimny. W 23 minucie Star podwyższył prowadzenie. Dokładne podanie w pole karne wykorzystał Michał Stachura. “Pompek” pewnie umieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki gości. 26 minuta przyniosła doskonałą okazję dla Dariusza Anduły. Lepszy w tej sytuacji okazał się golkiper Piaskowianki i odbił piłkę na rzut rożny. Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej części gry Starachowiczanie prowadzili już 4:1. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Konrad Wójtowicz. Interweniować próbował Dawid Zimny, ale ostatecznie piłką trafiła do siatki. Do przerwy utrzymał się wynik 4:1. Druga część również rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 48 minucie minucie kapitalnej sytuacji nie wykorzystał Dariusz Anduła. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Na niewiele przed upływem godziny gry dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Mariusza Fabjańskiego. Snajper Zielono-Czarnych pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. Po strzeleniu piątej bramki gospodarze lekko zaciągnęli hamulec. Gra Staru nie była już tak efektowna i skuteczna. Dowodem na to była stracona bramka w 74 minucie. Bardzo ładne trafienie zanotował Krzysztof Szymański. Dla zawodnika Piaskowianki był to drugi gol w tym meczu. Mimo słabszej gry w drugiej połowie, gospodarze mogli zdobyć jeszcze kolejne bramki. Swoje szanse mieli Maciej Horna (dwukrotnie) oraz Konrad Wójtowicz. Piłka w żadnym z przypadków nie trafiła do bramki przeciwnika. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Piaskowiankę Piaski 5:2. Zwycięstwo to pozwoliło podopiecznym Arkadiusza Bilskiego odskoczyć na sześć punktów Orliczowi Suchedniów. Drużyna z powiatu skarżyskiego uległa w niedzielne popołudnie u siebie Sparcie Kazimierzy Wielkiej 2:3.

Star Starachowice – Piaskowianka Piaski 5:2 (4:1)
Bramki: Dariusz Anduła 4, Mariusz Fabjański 15 (k), 59, Michał Stachura 23, Konrad Wójtowicz 36 – Krzysztof Szymański 5, 74
Kartki: Mariusz Fabjański 15, Emil Gołyski 61 – Dawid Zimny 14, Rafał Koprowski 70 (żółte)

Skład Staru: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz (61 Bartłomiej Drabik), Bartosz Gębura, Jakub Kania (83 Patryk Kosztowniak), Jakub Nowocień,Emil Gołyski (74 Miłosz Sokół), Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański, Maciej Horna (85 Karol Strzelec), Dariusz Anduła (63 Filip Niewczas)