Podsumowanie 26 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej

W miniony weekend została odbyła się kolejna seria gier kieleckiej Okręgówki. Hit kolejki w Starachowicach przerwany. Niespodzianka w Ćmielowie. Niezwykle cenne wygrane drużyn ze strefy spadkowej. Stal wygrywa na trudnym terenie w Chmielniku. Poniżej przedstawiono wszystkie wyniki 26 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

SOBOTA (26.05)

Gród Ćmińsk – Sparta Dwikozy 2:1 (1:0) Mirosław Słoń 12, Mateusz Kokosza 85 – Paweł Koczwara 55

Piast Stopnica – Bucovia Bukowa 4:1 (2:0) Adrian Jankoski 22, 43, 64, Jakub Plewa 79 – Łukasz Bąk 87

Mecz pomiędzy Starem Starachowice, a Granatem Skarżysko Kamienna został przerwany w 20 minucie przy stanie 0:0 z powodu silnych opadów deszczu i gradu.

NIEDZIELA (27.05)

Lechia Strawczyn – Polanie Pierzchnica 2:1 (1:0) Krzysztof Kasprzyk 2, Mirosław Gałęziowski 79 – Kamil Dziewięcki 90

Orlicz Suchedniów – GKS Rudki 3:2 (1:0) Grzegorz Skarbek 12, Karol Świtowski 66, Paweł Jarząb 90 – Tomasz Lipski 54, Arkadiusz Treska 83

Sparta Kazimierza Wielka – OKS Opatów 1:0 (1:0) Michael Guiochon 28

Świt Ćmielów – Klimontowianka Klimontów 3:1 (2:0) Piotr Kiljański 27, Dominik Sito 37, Mateusz Mularski 90 – Jacek Rożek 76

Zenit Chmielnik – Stal Kunów 0:2 (0:2) Marcin Dynarek 10, 38

Liderem tabeli nadal pozostaje Granat Skarżysko Kamienna. Dzięki porażce wicelidera w Ćmielowie ekipa z Rejowa zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu. Drugie miejsce zajmuje Klimontowianka Klimontowa. Zespół z okolic Sandomierza niespodziewanie uległ w niedzielne popołudnie Świtowi Ćmielów 1:3. Całe szczęście dla wicelidera punkty straciła także trzecia w tabeli Sparta Dwikozy. Drużyna prowadzona przez Jerzego Mazura również doznała niespodziewanej porażki. Zespół z powiatu sandomierskiego musiał uznać wyższość Grodowi Ćmińsk. Na czwartym miejscu dalej pozostaje Star Starachowice. Pojedynek Zielono-Czarnych z Granatem Skarżysko Kamienna w minionej kolejce został przerwany w 20 minucie meczu z powodu ulewy. Piątą lokatę zajmuje Orlicz Suchedniów. Drużyna z powiatu skarżyskiego rzutem na taśmę pokonała niedzielnego popołudnia GKS Rudki 3:2, zdobywając zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu. Tę samą lokatę co przed tygodniem (szóstą) zachowała Sparta Kazimierza Wielka. Podopieczni Marka Kowalskiego skromnie pokonali w minionej kolejce na własnym stadionie OKS Opatów 1:0. 26 seria gier była bardzo udana dla drużyn walczących o utrzymanie w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej. Trzynaste miejsce nadal zajmuje Piast Stopnica. Zespół z okolic Buska Zdroju odniósł bardzo ważną wygraną minionej soboty z Bucovią Bukowa. Dzięki temu Piast traci już tylko jeden punkt do bezpiecznej dwunastej lokaty, na której znajduje się GKS Rudki. Niezwykle cenne zwycięstwo z trudnym rywalem odniósł również Gród Ćmińsk. Trzy punkty zdobyte w starciu ze Spartą Dwikozy pozwalają ekipie z powiatu kieleckiego dalej myśleć o pozostaniu w Okręgówce. Ważną wygraną zanotowała również piętnasta w tabeli Lechia Strawczyn. Podopieczni trenera Gałęziowskiego pokonali w niedzielę u siebie Polan Pierzchnica 2:1. Lechia także będzie walczyć do końca wyjście ze strefy spadkowej. Ostatnie miejsce w tabeli zajmują Polanie Pierzchnica. Drużyna z okolic Chmielnika jest już jedną nogą w Klasie A. Podopieczni Mirosława Rubinkiewicza ulegli w poprzedniej kolejce Lechii Strawczyn 1:2. Polanie walczyli, jednak przegrana jeszcze bardziej zbliżyła tę drużynę do spadku. Wiele nie zmieniło się w klasyfikacji strzelców. Na czele nadal dwóch zawodników: Mariusz Fabjański (Star Starachowice) oraz Tomasz Staszewski (Orlicz Suchedniów). Obaj strzelili do tej pory po 24 bramki. O cztery trafienia mniej zaliczył Błażej Miller, reprezentant skarżyskiego Granatu. 18 goli zdobył Jacek Rożek z Klimontowianki Klimontów. O jedną bramkę mniej strzelili jak na razie dwaj zawodnicy: Marcin Dynarek (Stal Kunów) oraz Krzysztof Rzeszowski (Granat Skarżysko Kamienna).