Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego w wykonaniu Staru/Juventy

Już w najbliższą niedzielę podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa zainaugurują rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych. Zespół solidnie przepracował przerwę zimową by jak najlepiej przygotować się do wiosny. Poniżej przedstawiono podsumowanie tego co się działo na przestrzeni ponad dwóch miesięcy w zespole Staru/Juventy.

Drużyna prowadzona przez trenera Spadło wznowiła treningi w styczniu. Zawodnicy wrócili do zajęć po trzymiesięcznej przerwie. W ramach przygotowań do wiosny drużyna rozegrała sześć spotkań sparingowych. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Zdzisława Spadło był reprezentant IV Ligi – Granat Skarżysko Kamienna. Zespół seniorów okazał się lepszy od drużyny juniorów. Granat wysoko pokonał młodych piłkarzy Staru/Juventy 5:1. Do przerwy gospodarze prezentowali się całkiem nieźle. Mimo to IV-Ligowiec prowadził 1:0. W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Skarżyszczanie jeszcze czterokrotnie pokonywali golkipera Staru/Juventy. Starachowiczan stać było jedynie na zdobycie honorowego trafienia. Drugim sparingpartnerem był zespół Świtu Ćmielów. Tym razem drużyna Star/Juventa pokazała swoją siłę. Reprezentant Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej został zdominowany przez młodych zawodników ze Starachowic. Wynik końcowy brzmiał 5:1. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:1. Druga część gry miała podobny przebieg do pierwszej. Z dwoma małymi różnicami. Starachowiczanie dołożyli jeszcze trzy trafienia i zachowali czyste konto. Bramki w tym meczu zdobyli Patryk Mańturz x3, Bartosz Szydłowski oraz Kacper Gładyś. Tydzień później młodzi zawodnicy Staru/Juventy zmierzyli się z kolejnym seniorskim zespołem. Tym razem przeciwnikiem był OKS Opatów. Drużyna ta postawiła większy opór niż Świt Ćmielów. Do przerwy było 1:1. Na samym początku spotkania reprezentant Okręgówki zdobył bramkę. Szybko stracony gol nie podłamał skrzydeł gospodarzom. Piłkarze Staru/Juventy stworzyli sobie kilka znakomitych sytuacji w pierwszej połowie. Jedną udało się zamienić na bramkę. Do siatki przeciwnika trafił Jakub Kalisz. Druga połowa nie byłą już tak emocjonująca jak pierwsza. Starachowiczanie zagrażali przeciwnikowi w mniejszym stopniu. Mimo to były okazje na strzelenie zwycięskiej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Czwartym sparingpartnerem Staru/Juventy była Stal Kunów. Do Starachowic drużyna występująca w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej przyjechała w mieszanym składzie. Było sporo zawodników z drużyny rezerw występującej na poziomie Klasie B. Przewaga Starachowiczan nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Do przerwy gospodarze zdobyli trzy bramki. Przyjezdnym udało się odpowiedzieć jednym trafieniem. Po przerwie młodzi piłkarze Staru/Juventy wrzucili jeszcze wyższy bieg. W ciągu drugich czterdziestu pięciu minut strzelili siedem kolejnych goli. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:1. Piąty mecz sparingowy podopieczni trenerów Spadło i Mikosa rozegrali z IV-Ligową Łysicą Bodzentyn. W pierwszej połowie Starachowiczanie prezentowali bardzo dobry futbol. Stworzyli kilka dobrych sytuacji, które niestety nie zostały zamienione na bramki. W drugiej części gry szansę dostali juniorzy młodsi Juventy Starachowice. Zespół Łysicy również wystąpił z kilkoma zmianami. Młodzi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony. Jednak przyjezdnym udało się strzelić jedną bramkę i koniec, końców wygrać spotkanie. Ostatni mecz w ramach przygotowań do Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych odbył się w ubiegłą sobotę. Do Starachowic przyjechała drużyna występująca Centralnej Lidze Juniorów U-18 – Motor Lublin. To była najtrudniejsza przeprawa z dotychczas rozegranych sparingów dla Starachowiczan. Goście pokazali, że rywalizują z najlepszymi zespołami juniorskimi w kraju. Mimo wszystko młodzi piłkarze Staru/Juventy dzielnie stawiali czoła rywalowi. Jednak wyższość Motoru nie podlegała dyskusji. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:4. Dwa gola dla Starachowiczan zdobył Bartosz Szydłowski. Podopieczni trenerów Spadło i Mikosa solidnie przepracowali okres zimowy. Drużyna bardzo dobrze prezentowała się w meczach sparingowych. Młodzi piłkarze zostali dobrze przygotowani do Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych. Podczas sparingów występowali również zawodnicy reprezentujący dotychczas juniorów młodszych Juventy Starachowice. Sześciu z nich dołączyło do Staru/Juventy. Już najbliższą niedzielę pierwszy wiosenny mecz juniorów o stawkę. Przeciwnikiem będzie Resovia Rzeszów ( mecz na sztucznym boisku przy ul. Wyspiańskiego 22, Rzeszów)

SPARINGI STARU/JUVENTY STARACHOWICE W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM

02.02   Star/Juventa Starachowice – Granat Skarżysko Kamienna 1:5
09.02   Star/Juventa Starachowice – Świt Ćmielów 5:1 (Patryk Mańturz x3, Bartosz Szydłowski, Kacper Gładyś)
16.02   Star/Juventa Starachowice – OKS Opatów 1:1 (Jakub Kalisz)
23.02   Star/Juventa Starachowice – Stal Kunów 10:1 (Patryk Mańturz x3, Kacper Gładyś x2, Dawid Płatek, Kacper Błaszczyk, Bartosz Szydłowski, Patryk Nawrot, Norbert Korczak)
27.02   Star/Juventa Starachowice – Łysica Bodzentyn 0:1
02.03   Star/Juventa Starachowice – Motor Lublin (CLJ U-18) 2:4 (Bartosz Szydłowski x2)