Pogrom przy Szkolnej 14

W minioną sobotę Star Starachowice wysoko pokonał na własnym stadionie Polan Pierzchnica 7:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Jakub Kania (x2), Mariusz Fabjański (x3), Daniel Wiecha oraz Emil Gołyski. Mecz ten odbył się w ramach 24 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

W późne, sobotnie popołudnie na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły zespoły miejscowego Staru oraz Polan Pierzchnica. Na to spotkanie przybyło około 200 kibiców. Pojedynek ten był ważny nie tylko z punktu sportowego. Podczas trwania meczu na trybunach starachowickiego stadionu przeprowadzana była zbiórka pieniędzy na leczenie Tomasza Stawiarskiego, zawodnika Świtu Ćmielów. Tomek w wyniku brutalnego faulu w meczu z Zenitem Chmielnik w ciężkim stanie trafił do szpitala. Młody piłkarz czuje się już lepiej, jednak potrzeba sporo pieniędzy na dalsze leczenie oraz rehabilitacje młodego zawodnika. Pojedynek pomiędzy Starem, a Polanami był bardzo jednostronny. Od początku do końca stroną dominującą na boisku byli gospodarze. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego bardzo szybko otworzyli rezultat meczu. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jakub Kania. Środkowy pomocnik Zielono-Czarnych celnym uderzeniem głową ulokował futbolówkę w siatce przyjezdnych. Chwilę później miejsce miało kolejne zdarzenie, które ustawiło mecz. Bartosz Kosałka sfaulował wychodzącego do sytuacji sam na sam z bramkarzem Dariusza Andułę. Sędzia ukarał zawodnika rywali czerwoną kartką. Polanie od 5 minuty meczu musieli sobie radzić w dziesięciu. W tej sytuacji wydawało się, że strzelenie kolejnych goli przez Starachowiczan było tylko kwestią czasu. Tak też się stało. Zielono-Czarni jeszcze czterokrotnie pokonywali Mariusz Trelę w pierwszej części gry. Na listę strzelców wpisali się: Mariusz Fabjański, drugi raz Jakub Kania, Daniel Wiecha oraz Emil Gołyski. Wynik do przerwy mógł być wyższy. Zielono-Czarni zmarnowali jednak kilka innych dogodnych sytuacji. Druga część meczu przebiegła podobnie jak pierwsza połowa. Zielono-Czarni stworzyli sobie dużo świetnych sytuacji na zdobycie kolejnych goli. Tylko dwie z nich zostały zamienione na bramki. W obydwu przypadkach do siatki przeciwnika trafiał Mariusz Fabjański. Starachowiczanie mogli i powinni zakończyć ten mecz wynikiem dwucyfrowym. W 76 minucie sędzia niepotrzebnie wyrzucił z boiska zawodnika Polan, Michała Rajka. Tym samym zespół prowadzony przez Mirosława Rubinkiewicza kończył ten mecz w dziewięciu. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Polan Pierzchnica 7:0.

Star Starachowice – Polanie Pierzchnica 7:0 (5:0)
Bramki: Jakub Kania 3, 35, Mariusz Fabjański 24, 70, 83, Daniel Wiecha 40, Emil Gołyski 42
Kartki: Bartosz Kosałka 5, Michał Rajek 76 (czerwone)

Star: Patryk Sieczka, Marcin Chodniewicz (46 Karol Strzelec), Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Daniel Wiecha (75 Filip Niewczas), Łukasz Gruszczyński (46 Bartłomiej Drabik), Mariusz Fabjański, Emil Gołyski (75 Piotr Serwicki), Dariusz Anduła (71 Emil Madejski)

Polanie: Mariusz Trela, Bartosz Kosałka, Maciej Piecyk (50 Dawid Gwarek), Łukasz Rajek (46 Filip Idzik), Jakub Terech, Kamil Dziewięcki, Marek Łopaciński, Kamil Miszczyk, Michał Rajek, Cezary Copiak, Michał Staszewski (70 Hubert Czechowski)