Porażka na zakończenie rundy

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice przegrał na wyjeździe z GKS-em Nowiny 2:3. Obydwie bramki dla Zielono-Czarnych zdobył Bartosz Sot. Mecz ten odbył się w ramach 17 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W sobotnie popołudnie na Stadion w Zgórsku wybiegły jedenastki GKS-u Nowiny oraz Staru Starachowice. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami obserwowało ponad stu kibiców. Wśród nich znalazło się grono sympatyków popularnych “Zielono-Czarnych. Tabela wskazywała, że mierzą się ze sobą dwa zespoły z czołówki. Można było się spodziewać dobrego spotkania. Piłkarze GKS-u oraz Staru potwierdzili tą tezę. Od początku meczu zarówno obydwie drużyny prezentowały się z dobrej strony. Jako pierwsi zagrożenie stworzyli podopieczni Mariusza Ludwinka. Skończyło się na strachu. Na bramki kibice również długo nie musieli czekać. Już w 10 minucie otwarty został wynik spotkania. Starachowiczanie objęli prowadzenie. Bardzo złe podanie do swojego golkipera zaliczył zawodnik gospodarzy. Futbolówkę przejął Bartosz Sot, który minął Bartosza Gugulskiego i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Strzelony gol dodał wiatru w żagle Zielono-Czarnym. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego dalej atakowali. Mimo nieudanego początku nie podłamali się piłkarze GKS-u. Jednak w 22 minucie musieli po raz drugi sobotniego popołudnia przełknąć gorzką pigułkę. Star podwyższył prowadzenie. Do wybitej futbolówki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dopadł Bartosz Sot. Napastnik przyjezdnych bardzo ładnym uderzeniem z woleja zdobył drugiego gola dla Zielono-Czarnych. Strata kolejnego trafienia mocno podrażniła ekipę z Nowin. GKS zaczął coraz mocniej atakować. Podopieczni trenera Ludwinka stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji na strzelenie gola. Brakowało jednak wykończenia bądź ostatniego podania. W samej końcówce pierwszej połowy Star mógł zdobyć trzecią bramkę. Futbolówka po strzale z rzutu wolnego Jakuba Nowocienia ostemplowała słupek. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla Zielono-Czarnych. Drugą połowę można było nazwać teatrem jednego aktora. Na boisku dominowała tylko jedna drużyna, którą był GKS. Gospodarze od 46 minuty ruszyli do ataku. Z biegiem czasu przewaga zespołu z Nowin była coraz większa. Mnożyły się również okazje bramkowe dla podopiecznych Mariusza Ludwinka. Starachowiczanie mogli odetchnąć z ulgą po kilku szansach rywala. Gospodarze pudłowali w idealnych okazjach. Ekipa GKS-u mogła mówić o sporym pechu. Mijały minuty, a przebieg spotkania nie zmieniał się. Gospodarze dalej nacierali. Limit szczęścia Starachowiczan wyczerpał się w 70 minucie. GKS zdobył kontaktowe trafienie za sprawą Dawida Dorowskiego. Zawodnik gospodarzy uderzył głową, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki przyjezdnych. Kolejna sytuacja przyniosła wyrównanie zespołowi z Nowin. Bardzo ładnym strzałem po długim rogu popisał się Łukasz Jamróz. Podopieczni Mariusza Ludwinka nie zamierzali zdejmować nogi z gazu. Dążyli do strzelenia kolejnego gola. Tak też się stało. W 79 minucie zawodnik GKS-u oddał dobre uderzenie zza pola karnego. Futbolówkę odbił Dawid Pocheć. Dopadł do niej Kamil Blicharski i z bliskiej odległości dopełnił formalności. Tym samym gospodarze w krótkim czasie odwrócili losy meczu na swoją korzyść. Końcówka spotkania była już mniej intensywna ze strony GKS-u. Swoich szans na wyrównanie szukali goście. Dobrą okazję zmarnował Mariusz Fabjański. Zawodnik Staru uderzył zbyt słabo by zaskoczyć Bartosza Gugulskiego. Doliczony czas przyniósł dwie znakomite okazje dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego w jednej akcji. Szczęście tym razem było przy drużynie GKS-u. Dwukrotnie skutecznie interweniował Bartosz Gugulski. Chwilę później arbiter odgwizdał zakończenie spotkania. Ostatecznie GKS Nowiny pokonał na własnym stadionie Star Starachowice 3:2.

GKS Nowiny – Star Starachowice 3:2 (0:2)
Bramki: Dawid Dorowski 70, Łukasz Jamróz 72, Kamil Blicharski 79 – Bartosz Sot 10, 22
Kartki: Karol Bujak 55, Łukasz Jamróz 90 – Karol Kopeć 28, Bartosz Sot 65, Bartosz Gębura 88 (żółte)

GKS: Bartosz Gugulski, Karol Bujak (62 Kamil Blicharski), Przemysław Cichoń, Bartosz Kuzincow, Dominik Szewczyk (85 Karol Boszczyk), Dawid Dorowski, Kacper Grzela (90 Mateusz Sołtysiak), Bartosz Papka, Radosław Szmalec, Łukasz Jamróz, Jakub Olearczyk

Star: Dawid Pocheć, Marcin Chodniewicz (80 Wiktor Śmigielski), Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Błażejewski (80 Dariusz Anduła), Mariusz Fabjański, Karol Kopeć, Artur Kidoń (70 Patryk Kosztowniak), Bartosz Szydłowski (77 Dominik Sito), Bartosz Sot