Przegrana z KSZO [Foto+Wideo]

Komplet widzów, w tym liczna grupa kibiców gości, oglądała wczorajsze spotkanie Staru Starachowice z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mimo trudnych warunków do gry spowodowanych opadami deszczu jakie przeszły przed meczem nad Ożarowem piłkarze obu zespołów stworzyli ciekawe widowisko, w którym lepsi o jedną bramkę okazali się być goście wygrywając 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył tuż po rozpoczęciu drugiej polowy Dominik Pisarek, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu.

Choć zespoły Staru i KSZO w ligowej rywalizacji mierzyły się po raz pierwszy od ponad 33 lat, to ich derbowa rywalizacja od kilku dni rozgrzewała kibiców obu zespołów. Rewelacyjny beniaminek ze Starachowic mimo już trzynastu rozegranych kolejek nadal dotrzymywał kroku ligowej czołówce, do meczu z KSZO przystępując z pozycji piątego zespołu w tabeli. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji był fakt, ze spora grupa piłkarzy Staru ma w swoich cv występy w barwach KSZO (Paweł Lipiec, Oleksij Majdanewycz, Mateusz Jagiełło, Mateusz ZającWłodzimierz Puton oraz Szymon Stanisławski) a trener zielono-czarnych Tadeusz Krawiec w przeszłości prowadził zespół z Ostrowca.

Na murawie jednak sentymentów nie było. Nie minęła jeszcze minuta gry, gdy Konrad Handzlik znalazł się w polu karnym KSZO ale jego dośrodkowanie było zbyt głębokie i obrońcy gości bez trudu wybili piłkę. W 5 minucie podaniem za plecy obrońców Włodzimierz Puton uruchomił Michała Wcisłę ale skrzydłowy Staru źle przyjął piłkę klatką piersiową i w efekcie ja stracił.

Bliżsi strzelenia bramki byli jednak zawodnicy KSZO. W 10 minucie Mateusz Jagiełło źle obliczył tor lotu piłki i w efekcie Franciszek Lipka znalazł się sam na sam z Pawłem Lipcem, minął bramkarza Staru ale jego lekkie uderzenie wybił asekurujący całą sytuację Krystian BracikLipka kapitalnie pokazał się też w 17 minucie, gdy łatwo zwiódł trzech obrońców ale całą akcję zakończył lekkim strzałem wprost w ręce Pawła Lipca.

Chwile później, po przechwycie Oleksija Majdanewycza na połowie KSZOPrzemysław Śliwiński próbował zaskoczyć strzałem zza szesnastki Oskara Klona ale bramkarz gości sparował piłkę. W odpowiedzi z dystansu uderzał na bramkę Adrian Szynka (po kolejnym świetnym wyprowadzeniu piłki przez Lipkę) ale jego strzał wyraźnie minął bramkę StaruStar, mając problemy ze stworzeniem sobie przewagi na skrzydłach, długo rozgrywał piłkę w środku pola. Po jednej z takich akcji, w 33 minucie Majdanewycz nieco przypadkowo znalazł niepilnowanego Handzlika ale pomocnik gospodarzy źle przyjął sobie piłkę i oddał lekki strzal bez problemów złapany przez KlonaKlona nie pokonał także Szymon Kot, który po świetnym podłączeniu się Krystiana Bracika uderzył z daleka niecelnie.

Druga część gry zaczęła się dla piłkarzy Staru w najgorszy możliwy sposób. Tuż po wznowieniu gry piłkarze KSZO wywalczyli rzut wolny w okolicach pola karnego i po dośrodkowaniu Michała Nawrota w ogromnym zamieszaniu najprzytomniej zachował się Dominik Pisarek, który strzałem z bliska otworzył wynik meczu. Piłkarze Rafała Wójcika próbowali pójść za ciosem – w 50 minucie kapitan gości Michał Nawrot zebrał odbitą piłkę przed szesnastką ale jego strzał w długi róg świetnie odbił Paweł Lipiec.

Dokładności wciąż brakowało Michałowi Wciśle, który na przestrzeni minuty dwukrotnie (najpierw po akcji Handzlika a później własnej indywidualnej próbie) strzelał obok bramki. W 57 minucie trener Staru Tadeusz Krawiec zdecydował się na podwójną zmianę – wprowadzony za Konrada Handzlika Szymon Stanisławski miał stworzyć w ostatnich 30 minutach meczu duet napastników z Przemysławem Śliwińskim. Rzadko oglądany wariant ustawienia piłkarzy Staru nie przynosił jednak efektu. Grząska murawa ożarowskiego stadionu sprzyjała głębokiej defensywie ostrowczan, z czasem Star zaczął coraz częściej zagrażać bramce gości. W 70 minucie dobra wrzutkę kolejnego z rezerwowych Piotra Stefańskiego zgrał głową Stanisławski ale strzał Wcisły znów minął wyraźnie bramkę KSZO. Jęk zawodu wywołała wśród kibiców Staru genialna interwencja Klona w 72 minucie, gdy bramkarz KSZO z ogromnym trudem przeniósł nad poprzeczkę bardzo mocny strzał z dystansu Szymona Kota.

W 75 minucie jeden z nielicznych błędów popełnił Klon, który wypuścił piłkę z rąk po strzale Wcisły a przy próbie dobitki Palonka doszło do kontaktu napastnika Staru z bramkarzem, gwizdek sędziego Norberta Chrząstka jednak milczał. W 79 minucie znów dobrze zgrywał piłkę Stanisławski ale Klon pewnie obronił strzał Slawomira Dudy zza pola karnego. Stanisławski mógł sam zostać bohaterem Staru w 82 minucie. Po długim zagraniu między stoperów KSZO były napastnik tego zespołu wygrał fizyczny pojedynek i uderzył na bramkę gości ale jego strzał po rykoszecie o centymetry minął słupek. Po rzucie rożnym minimalnie pomylił się uderzający głową Tomasz Palonek.

Otwarta gra Staru dała tez szansę gry z kontry zawodnikom KSZO. W 85 minucie po jednej z nielicznych akcji ofensywnych goście mogli zamknąć mecz ale świetnie spisał się miedzy słupkami Paweł Lipiec. Atak za atakiem sunął jednak na bramkę KSZO – w 89 minucie kolejne dośrodkowanie Stefańskiego kończył strzałem z 16 metrów Puton ale obrońcy zdołali go zablokować. Swoją okazję miał już w doliczonym czasie gry wprowadzony w końcówce Bartosz Gębura ale po dośrodkowaniu Putona uderzał głową za lekko.

Ostatecznie jednak więcej bramek już nie padło i to zespół z Ostrowca mógł cieszyć się z kompletu punktów. Poziom spotkania, mimo ze oglądaliśmy tylko jednego gola z pewnością nie zawiódł. Mimo trudnej murawy oba zespoły stworzyły niezłe widowisko, które mogło się podobać się licznie zgromadzonym kibicom. Star w meczu z KSZO zapłacił frycowe, po raz kolejny tracąc punkty nie będąc zespołem gorszym od przeciwnika.

STAR STARACHOWICE – KSZO 1929 OSTROWIEC ŚW. 0:1 (0:0)
0:1 Dominik Pisarek (47)
Sędziował: Norbert Chrząstek

STAR: Lipiec – Styczyński, Jagiełło, Bracik Ż, Majdanewycz (57. Stefański), Puton, Duda (86. Gębura), Wcisło, Handzlik (57. Stanisławski), Kot (86. Kośmider), Śliwiński (71. Palonek). Trener: Tadeusz Krawiec.

KSZO: Klon – Domagała Ż, Jarzynka, Mężyk, Brągiel (87. Lis), Szynka (77. Mazurek), Kołoczek, Orlik, Lipka (61. Zdyb), Nawrot, Pisarek (61. Mazurek II). Trener: Rafał Wójcik.

Za tydzień zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z Unia Tarnów. Spotkanie z Jaskółkami odbędzie się w sobotę 4 listopada o godzinie 13.00.