Przegrana z Orliczem

W dzisiejszym meczu sparingowym Star uległ na własnym stadionie drużynie Orlicza Suchedniów 1:2.

W pierwszym składzie wybiegło kilku nowych zawodników min. Mariusz Jaros czy Mikołaj Podzielny. Zestawienie linii obrony również było dość eksperymentalne. W pierwszym składzie na środku defensywy zagrali dzisiaj Hubert Ciepluch oraz Arkadiusz Zięba. Trzeba przyznać, że pierwsza połowa nie była emocjonującym widowiskiem. Zielono-Czarni nie zaprezentowali się w niej najlepiej tak samo jak i piłkarze z Suchedniowa. Jednak to piłkarzom Orlicza udało się pod koniec pierwszej połowy zdobyć bramkę dającą prowadzenie. Po przerwie w drużynie Staru nastapiło kilka zmian. Na boisku poajwili się min. Alan Garbarczyk, Szymon Gryz, Mirosław Słoń, Tomasz Wróblewski. Mimo to Starachowiczanom gra nadal się nie kleiła. Tak jak w meczu z Widzewem widoczny był brak zgrania. Gościom po przerwie udało się zdobyć bramkę na 2:0. W polu karnym zawodnika Orlicza sfaulował Arkadiusz Zięba i sędzia bez wahania wskazał na “wapno”. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił zawodnik przyjezdnych. Starowi udało się odpowiedzieć jedną bramką. Błąd bramkarza Suchedniowian wykorzystał Alan Garbarczyk, posyłając piłkę do siatki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Star bo bezbarwnej grze uległ Orliczowi Suchedniów 1:2. Trzeba przyznać, że jest to zasłużona porażka. Goście byli lepszą drużyną dzisiejszego dnia. Jedynym pocieszeniem jest dobry występ Alana Garbarczyka. Jako jeden z nielicznych może być zadowolony ze swojej postawy w sparingu z Orliczem.

Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 1:2 (0:1)

Bramki: Alan Garbarczyk Tomasz StaszewskiGrzegorz Skarbek (rzut karny)

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Hubert Ciepluch, Arkadiusz Zięba, Michał Sieroń, Mikołaj Podzielny, Mateusz Rafalski, Bartosz Sęga, Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak, Mariusz Jaros oraz Tomasz Wróblewski, Szymon Gryz, Emil Madejski, Mirosław Słoń

Orlicz: Sebastian Drogosz, Robert Notzel, Marcin Tacij, Mateusz Sikora, Marek Banaczkowski, Paweł Jarząb, Piotr Solnica, Karol Świtowski, Grzegorz Skarbek, Tomasz Staszewski Piotr Grudniewski oraz Kamil Moskal, Maciej Banaczkowski, Michał Bator, Filip Szczurek, Łukasz Tuśnio, Daniel Lasota