Trzy punkty wróciły do Starachowic

W środowym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Piasta Stopnicę 2:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń oraz Mariusz Fabjański. Mecz ten odbył się w ramach 2 kolejki Świetokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W środowe, słoneczne popołudnie podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali pierwszy pojedynek wyjazdowy w sezonie. Na stadionie w Stopnicy wybiegły jedenastki miejscowego Piasta oraz Staru Starachowice. Od samego początku swój styl narzucili popularni Zielono-Czarni. W drugiej minucie przyjezdni stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia. W ostatniej chwili zawodnika Staru uprzedził defensor gospodarzy i wybił futbolówkę na rzut rożny. Niedługo później przyjezdni stworzyli kolejną sytuację. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Bartosz Gębura. Uderzenie było jednak niecelne. W 10 minucie gry przewaga drużyny prowadzonej przez trenera Bilskiego została udokumentowana strzeleniem bramki. Po bardzo ładnej Maciej Horna oddał uderzenie. Bramkarz Piasta wybił futbolówkę, do której dopadł Artur Kidoń i pewnym strzałem zdobył pierwszego gola dla Starachowiczan. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando Zielono-Czarnych. Swoje sytuacje mieli Bartosz Gębura, Emil Gołyski, Michał Satchura oraz Maciej Horna. Za każdym razem piłka jednak nie znalazła drogi do bramki przeciwnika. W 34 minucie spora grupa kibiców ze Starachowic mogła drugi raz środowego popołudnia świętować zdobycia gola. Ekipa ze Szkolnej 14 przeprowadziła kapitalną akcją zakończoną dokładnym podaniem Macieja Horny do Mariusza Fabjańskiego. Popularny “Fabjan” nie zwykł marnować takich sytuacji i było już 2:0 dla gości. Koniec pierwszej połowy nie obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Obie drużyny miały rzuty wolne. W przypadku strzału gospodarzy na posterunku był Adrian Bzymek. Natomiast uderzenie gości było niecelne. Do przerwy Star prowadził na wyjeździe z Piastem Stopnica 2:0. Drugą część gry podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozpoczęli podobnie jak pierwszą. Od mocnego uderzenia. W 46 minucie koronkowa akcja Staru nie została zakończona strzałem. Niedługo później doskonałej sytuacji nie wykorzystał Michał Stachura. Będąc w sytuacji sam na sam zbyt dług zwlekał efektem czego dopadli do niego obrońcy i utrudnili oddanie uderzenia. Michał ostatecznie strzelił, jednak futbolówkę na korner odbił Mikołaj Siek. W 52 minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Błąd porozumienia Adriana Bzymka z Bartoszem Gęburą wykorzystał jeden z zawodników Piasta, który przejął piłkę, a następnie dograł ją do środka pola karnego. Znalazł się tam Piotr Rajca i bez najmniejszych problemów ulokował futbolówkę w pustej bramce. Po stracie gola Starachowiczanie zaczęli grać gorzej. Podopieczni Sławomira Skiby ruszyli do ataków. Nie przyniosły one jednak zbyt wiele sytuacji bramkowych. Dwa strzały gospodarzy między 59 a 67 minutą wybronił Adrian Bzymek. Po okresie przewagi gospodarzy mecz się wyrównał. Ostatni kwadrans nie przyniósł zbyt wiele ciekawego. Piast nie zagroził już poważniej bramce strzeżonej przez Adriana Bzymka. Star natomiast stworzył dwie sytuacje podbramkowe. Najpierw Dariusz Anduła uderzył głową nad bramką. W drugim przypadku doskonałej sytuacji nie wykorzystał Maciej Horna. Strzał zawodnika Staru został zablokowany i wyszedł na rzut rożny. Do końca spotkania było nerwowo, jednak wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na wyjeździe Piasta Stopnicę 2:1.

Piast Stopnica – Star Starachowice 1:2 (0:2)
Bramki: Piotr Rajca 52 – Artur Kidoń 10, Mariusz Fabjański 36
Kartki: Adrian Jankoski 21, Mateusz Leszczyński 76, Artur Walasek 85 – Michał Stachura 40 (żółte)

Piast: Mikołaj Siek, Kamil Guła (85 Hubert Tłuścik), Adrian Jankoski, Mateusz Leszczyński, Adam Waryło, Wojciech Jędo (70 Mateusz Jędrocha), Adrian Machniak (78 Krystian Bracisiewicz), Jakub Pitkiewicz (46 Jakub Plewa), Artur Walasek, Piotr Kamiński, Piotr Rajca (75 Marcin Wojciechowski)

Star: Adrian Bzymek, Bartłomiej Drabik (70 Damian Senderowski), Bartosz Gębura, Jakub Kania, Jakub Nowocień, Emil Gołyski (63 Dariusz Anduła), Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Maciej Horna, Artur Kidoń (89 Miłosz Sokół), Mariusz Fabjański