Trzy punkty wracają do Starachowic

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Piaskowiankę Piaski 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Michał Stachura x2 oraz Maciej Horna. Mecz ten odbył się w ramach 28 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W niedzielne popołudnie na stadion w Piaskach wybiegły jedenastki Piaskowianki oraz Staru. Bardzo ładna pogoda przyciągnęła całkiem sporą grupę kibiców. Wśród nich znalazło się oczywiście grono sympatyków zespołu ze Starachowic. Początek spotkania był piorunujący w wykonaniu Zielono-Czarnych. Jednak to gospodarze pierwsi sobie stworzyli ciekawą sytuacją. Dobrą interwencją popisał się debiutujący w seniorskim zespole Staru, Patryk Wróblewski. Druga minuta przyniosła prowadzenie Zielono-Czarnym. Bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Michał Stachura. Z biegiem kolejnych minut coraz lepiej prezentowali się piłkarze Piaskowianki. W 16 minucie jeden z zawodników gospodarzy oddał niecelne uderzenie. Niedługo później znowu było groźnie pod bramką Starachowiczan. Do wysiłku został zmuszony Patryk Wróblewski, który w dobrym stylu odbił uderzenie z rzutu wolnego zawodnika Piaskowianki. Na dwie minuty przed upływem dwóch kwadransów gry dobrą sytuacje miał Emil Gołyski. Niestety uderzenie piłkarza gości było nieudane. W 38 minucie podopieczni Michała Rogali doprowadzili do wyrównania. Gola dla Piaskowianki zdobył Patryk Kośmider. Ofensywny gracz gospodarzy bez kłopotu trafił do pustej bramki. Minutę później zespół z okolic Jędrzejowa mógł wyjść na prowadzenie. Strzał lobem mało nie zakończył się zdobyciem drugiego gola w krótkim odstępie czasu. Futbolówka jednak minimalnie przeszła obok bramki Zielono-Czarnych. Końcówka pierwszej części gry przyniosła szansę dla drużyny prowadzonej przez trenera Bilskiego. Uderzenie głową zawodnika Staru po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyłapał Maksymilian Grabalski. Do przerwy utrzymał się rezultat 1:1. Druga połowa był już zdecydowanie inna w wykonaniu gości. Starachowiczanie od jej początku przycisnęli. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 51 minucie Dariusz Anduła mógł dać prowadzenie swojej drużynie. Na drodze stanął jednak golkiper Piaskowianki, który odbił uderzenie napastnika gości. Inaczej było w 58 minucie. Akcja Zielono-Czarnych zakończyła się sukcesem. Dokładnie podanie od Dariusza Anduły wykorzystał Maciej Horna. Star tym samym prowadził 2:1. Kolejny fragment gry nie przyniósł zbyt wielu ciekawych sytuacji. Dopiero w 73 minucie zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy. Bliski szczęścia był Artur Kidoń. Strzał zawodnika Staru na korner odbił bramkarza Piaskowianki. Niedługo później do głosu doszedł zespół prowadzony przez trenera Rogalę. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu w pole karne uderzenie głową nad bramką oddał zawodnik gospodarzy. W 80 minucie Zielono-Czarni wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najlepiej w polu karnym Piaskowianki odnalazł się Michał Stachura i strzałem głową z bliskiej odległości strzelił swojego drugiego gola niedzielnego popołudnia. Mimo niekorzystnego rezultatu gospodarze do końca spotkania grali bardzo ambitnie. W doliczonym czasie gry po raz kolejny interweniować musiał Patryk Wróblewski. Golkiper Staru odbił uderzenie zawodnika gospodarzy i tym samym uchronił swój zespół przed stratą bramki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Star Starachowice pokonał na wyjeździe Piaskowianką Piaski 3:1.

Piaskowianka Piaski – Star Starachowice 1:3 (1:1)
Bramki: Patryk Kośmider 38 – Michał Stachura 2, 80, Maciej Horna 58

Skład Staru: Patryk Wróblewski, Artur Kidoń, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak (60 Filip Niewczas), Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Michał Stachura, Bartosz Guz (80 Miłosz Sokół), Maciej Horna, Dariusz Anduła (80 Karol Strzelec)