Wygrana w pierwszym sparingu

W sobotnim pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał na własnym terenie GKS Rudki 3:0. Bramki zdobyli Mariusz Fabjański, Michał Grunt oraz testowany zawodnik. Mecz ten odbył się na boisku Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ul. Szkolnej 10.

W sobotnie popołudnie Zielono-Czarni rozegrali swój pierwszy mecz sparingowy przed startem Świętokrzyskiej IV Ligi 2021/2022. Przeciwnikiem był GKS Rudki. Obu drużynom przyszło rywalizować przy dużym upale. Od pierwszej minuty w zespole Staru wystąpili trzej nowi zawodnicy: Michał Grunt, Piotr Stefański oraz Konrad Zacharski. Goście do sobotniego starcia przystąpili bez min. Dariusza Kowalskiego czy Kacpra Wiechy. Od początku spotkania swój styl narzucili podopieczni Tadeusza Krawca. Dużą aktywnością wykazywał się Michał Grunt. W 4 minucie nowy zawodnik Staru oddał groźne uderzenie, które na róg sparował Szymon Pietras. Niedługo później gospodarze wyszli na prowadzenie. Błąd defensywy zespołu z Rudek wykorzystał Mariusz Fabjański. 12 minuta przyniosła doskonałą okazją na wyrównanie dla przyjezdnych. Piotr Stefański sfaulował we własnym polu karnym zawodnika gości. Sędzia wskazał na wapno. Sebastian Hajduk uderzył jednak tylko w słupek. Kolejne minuty przyniosły sytuacje zarówno z jednej jak i drugiej strony. Min. dobrej okazji nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Natomiast jeden z zawodników GKS-u oddał strzał głową minimalnie nad bramką. W 31 minucie Starachowiczanie podwyższyli prowadzenie. Dokładne, długie podanie od Piotra Stefańskiego otrzymał Patryk Kosztowniak. Wieloletni zawodnik Zielono-Czarnych minął rywala, wbiegł w pole karne goście i obsłużył podaniem Michała Grunta. Napastnik gospodarzy dopełnił formalności z bliska umieszczając futbolówkę w siatce. Ostatnie dziesięć minut przyniosły kolejne okazje dla Staru. Szans nie wykorzystali Michał Grunt oraz Mariusz Fabjański. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał również zawodnik gości. Na posterunku był Konrad Zacharski. Do przerwy Starachowiczanie prowadzili 2:0. Na drugą połowę obydwie drużyny wyszły w zmienionych składach. Od początku do dalszych ataków ruszyli gospodarze. W ciągu kwadransa drużyna prowadzona przez trenera Krawca stworzyła sobie trzy dogodne sytuacje. Dwukrotnie szczęścia próbował Artur Kidoń i raz Jakub Kalisz. Uderzenia Artura były bliskie celu lecz nieznacznie chybione. Jakub natomiast oddał mocny strzał, po którym golkiper GKS-u sparował futbolówkę na korner. Niedługo później miała miejsce niecodzienna sytuacja. Dominik Dziułka nie był w stanie kontynuować gry. Zmuszony by stanąć między słupkami został Bartosz Gębura. Jak pokazał dalszy przebieg spotkania ze swojej nieoczekiwanej roli wywiązał się znakomicie. Po tym zdarzeniu przyjezdni ruszyli do przodu. Starachowiczanie natomiast lekko się zagubili. Efektem lepszej gry gości był strzał w słupek w 65 minucie. Jednak z biegiem czasu Zielono-Czarni ponownie zaczęli łapać właściwy rytm. 76 minuta przyniosła podwyższenie wyniku. Składna akcja została wykończona precyzyjnym uderzeniem testowanego zawodnika. Końcówka meczu przyniosła kolejne dwie szanse dla Staru. Nie dały one jednak czwartego gola. Jednej z nich nie wykorzystał zdobywca trzeciej bramki. Ostatecznie Star Starachowice pokonał w swoim pierwszym pojedynku sparingowym GKS Rudki 3:0.

Star Starachowice – GKS Rudki 3:0 (2:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 11, Michał Grunt 31, testowany zawodnik II 76

Skład Staru (I połowa): Konrad Zacharski, Patryk Nawrot, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Stefański, Karol Kopeć, Dawid Płatek, Mariusz Fabjański, testowany zawodnik I, Patryk Kosztowniak, Michał Grunt oraz Jakub Kalisz, Mateusz Nowak

Skład Staru (II połowa): Dominik Dziułka, Filip Pisarski, Kacper Błaszczyk, Kacper Borkowski, testowany zawodnik II, Jakub Błażejewski, Jakub Kalisz, Artur Kidoń, Mateusz Nowak, Klaudiusz Marzec, testowany zawodnik III oraz testowany zawodnik IV, Filip Anduła, Adam Hamera, Jakub Jagiełło

GKS: Szymon Pietras, Dominik Baka, Mateusz Partyka, Maciej Sala, Łukasz Szymoniak, Sebastian Hajduk, Piotr Jedlikowski, Oskar Kosiarski, Karol Skrzypek, Dominik Rusiecki, Jakub Stachura oraz Radosław Dawidowicz, Krzysztof Kita, Jakub Mergalski, Tomasz Stefański, Bartosz Wiecha

Zdjęcie do artykułu zostało wykonane przez Marcina Słokę. Od lewej: Patryk Nawrot, zawodnik GKS-u Rudki, sędzia Przemysław Sypuła, Mariusz Fabjański (przy piłce).