Star Starachowice

Wypowiedź Arkadiusza Bilskiego po remisie z Łysicą

Kilka słów na temat sobotniego remisu powiedział szkoleniowiec Zielono-Czarnych.

“Spotkały się drużyny, które chciały grac w piłkę, nie kalkulowały na murawie. Kibice byli świadkami ciekawego widowiska. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, mecz mógł się podobać fanom. Nie było przestojów w grze.”

“Przed rozpoczęciem sezonu powiedzieliśmy sobie, że naszym celem są nie tylko zwycięstwa, ale również ładna dla oka gra. Fani przychodzą po to na stadion, by nie tylko oklaskiwać triumfy swoich ulubieńców. Chcą piłkarskiego show. Są z nami na dobre i na złe. A to ważne.”

“Muszę podziękować zawodnikom, że w trudnych warunkach stworzyli ciekawe widowisko. Szkoda, że nie udało nam się zamknąć meczu. Już w doliczonym czasie gry, nie zdołaliśmy wykorzystać świetnej okazji. Wówczas na pewno bylibyśmy w jeszcze lepszych nastrojach.”

“Staramy się iść do przodu. Remis to sprawiedliwy wynik z trudnym i wymagającym rywalem. Kto wie, jak losy tego pojedynku potoczyłyby się, gdybyśmy grali w innych warunkach. Np. przy 30-stopniowym upale. Chwała obu ekipom za to, że wytrzymali do końca. Pierwsze spotkanie to jeden z elementów budowania drużyny od podstaw. Warunki IV ligowe to nie klasa okręgowa. Musimy nauczyć się grania na tym poziomie.”

“W pierwszych 15-20 minutach byliśmy zbyt bojaźliwi. Dopiero po tym czasie nerwy udało się opanować. Podopieczni wiedzą czego spodziewać się w tych rozgrywkach. Jestem przekonany, że każdy mecz na tym szczeblu rozgrywkowym wyglądać będzie podobnie, jak starcie z Łysicą. Do tego musimy się przyzwyczaić. Pracujemy nad wieloma elementami. W letniej przerwie dołączyło do nas 5 nowych graczy. Potrzeba na pewno czasu na to, by wkomponowali się do zespołu. Cieszymy się, że młodzi chłopcy, którzy już funkcjonują w drużynie Staru umiejętnościami na pewno nie odstają od starszych zawodników. Nie są uzupełnieniem kadry, ale ważnym jej punktem.”

“Na pewno, w momencie kiedy z kontuzjami upora się 2 zawodników, nasza sytuacja kadrowa będzie jeszcze lepsza. Mamy w swoich szeregach ludzi, którzy występowali na wyższym poziomie niż IV liga.”

źródło: starachowicki.eu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.