Wysoka wygrana Zielono-Czarnych

W niedzielnym pojedynku Star Starachowice pokonał na wyjeździe Bucovię Bukowa 7:2. Bramki dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego zdobyli: Maciej Horna, Konrad Wójtowicz, Michał Stachura, Dariusz Anduła x2, Mariusz Fabjański x2. Mecz ten został rozegrany w ramach 4 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W późne, niedzielne popołudnie na boisko w Bukowej wybiegły jedenastki miejscowej Bucovii oraz Staru Starachowice. Pogoda do gry w piłkę nożną była całkiem dobra. Od początku spotkania swój styl narzucili podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Jednak w 5 minucie Zielono-Czarni musieli przełknąć gorzką pigułkę. W newralgicznej strefie boiska piłkę stracił jeden zawodników gości. Skrzętnie z tego skorzystali zawodnicy Bucovii, którzy przeprowadzili akcję zakończoną zdobyciem bramki. Prowadzenie gospodarzom dał Łukasz Bąk. Podrażnieni stratą gola Starachowiczanie ruszyli do ataków. Chwilę po trafieniu dla gospodarzy szczęścia spróbował Mariusz Fabjański. Strzał snajpera gości przeleciał jednak minimalnie nad bramką. W 13 minucie indywidualną akcję przeprowadził Maciej Horna. Skrzydłowy przyjezdnych uderzył jednak niewiele obok bramki Bucovii. Chwilę później również mało do szczęścia zabrakło Konradowi Wójtowiczowi. Strzał pomocnika Zielono-Czarnych także powędrował minimalnie obok bramki gospodarzy. 16 minuta przyniosła wyrównanie. Sytuację sam na sam pewnie wykorzystał Maciej Horna. Niedługo później w polu karnym gospodarzy przewracany był jeden z zawodników Staru. Sędzia główny postanowił nie odgwizdać jedenastki. W tej samej akcji uderzenie oddał Michał Stachura. Golkiper Bucovii, Dominik Mierzwa pewnie wyłapał futbolówkę. W 25 minucie bardzo gorąco zrobiło się w polu karnym Staru. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jeden z zawodników gospodarzy oddał uderzenie głową. Piłka trafiła w słupek, a następnie defensorzy gości zażegnali niebezpieczeństwo. 60 sekund później podopieczni trenera Bilskiego wyszli na prowadzenie. Bardzo ładne uderzenie zza pola karnego oddał Konrad Wójtowicz. Piłka zatrzepotała w siatce bramki Bucovii. Tym samym Konrad zaliczył swoje pierwsze trafienie w bieżącym sezonie. Do końca pierwszej połowy na boisku dominowali goście. Starachowiczanie stworzyli sobie jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji na strzelenie większej ilości bramek. Swoje szanse mieli: Marcin Chodniewicz (dwukrotnie), Mariusz Fabjański, Bartosz Gębura, Emil Gołyski (dwukrotnie), Artur Kidoń oraz Konrad Wójtowicz. Do przerwy jednak utrzymał się wynik 2:1 dla Zielono-Czarnych. Drugie 45 minut Starachowiczanie również rozpoczęli z podobnym animuszem jak w pierwszej. W 47 minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Emil Gołyski. Nieatakowany przez nikogo, będąc w sytuacji sam na sam pomocnik gości strzelił wysoko nad bramką. W 53 minucie niecelnie uderzył Maciej Horna. Niedługo później mieliśmy powtórkę z pierwszej połowy. Dobry okres gry Starachowiczan przyniósł bramkę dla Bucovii. W 58 minucie do bramki strzeżonej przez Adriana Bzymka trafił Maksymilian Toporek. Również tak samo jak w pierwszych 45 minutach strata gola podrażniła podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Niedługo po upływie godziny gry Star ponownie wyszedł na prowadzenie. Dokładne podanie od Mariusza Fabjańskiego na gola zamienił Michał Stachura. Popularny “Pompek” dopełnił formalności trafiając do pustej bramki. Minutę po trzeciej bramce dla gości do interwencji został zmuszony Adrian Bzymek. Golkiper Zielono-Czarnych odbił futbolówkę na rzut różny po strzale zawodnika Bucovii. Ostatnie 25 minut to już koncert w wykonaniu Starachowiczan. 67 minuta przyniosła podwyższenie prowadzenia. Doskonałe podanie Marcina Chodniewicza trafiło w pole karne pod nogi Emila Gołyski. Pomocnik Staru mógł strzelać, ale wypatrzył lepiej ustawionego Dariusza Andułę. Popularny “Andzia” dopełnił formalności i dał swojej drużynie czwartą bramkę. W 73 minucie ładnie uderzył Emil Gołyski. Niestety strzał ten był minimalnie niecelny. Niedługo później Starachowiczanie strzelili piątą oraz szóstą bramkę. Autorem oby trafień był Mariusz Fabjański. Pierwszego gola Mariusz zdobył ładnym uderzeniem z pola karnego. Druga bramka padła po strzale z rzutu karnego. Ostatnie 10 minut również przyniosło sporo zagrożenia w szesnastce Bucovii. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego nie wykorzystali w tym czasie dwóch sytuacji sam na sam. Jedną z nich miał Dariusz Anduła, ale górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz gospodarzy. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 90 minucie padła siódma bramka dla Staru. Swoje drugie trafienie zaliczył Dariusz Anduła, pewnie wykorzystując rzut karny. Po tej bramce sędzia odgwizdał zakończenie spotkania. Ostatecznie Star Starachowice wysoko pokonał na wyjeździe Bucovię Bukowa 7:2.

Bucovia Bukowa – Star Starachowice 2:7 (1:2)
Bramki: Łukasz Bąk 5, Maksymilian Toporek 58 – Maciej Horna 16, Konrad Wójtowicz 26, Michał Stachura 63, Dariusz Anduła 67, 90 (k), Mariusz Fabjański 76, 78 (k)
Kartki: Konrad Wójtowicz 24 (żółta)

Bucovia: Dominik Mierzwa, Michał Jamrozik, Przemysław Niechciał, Piotr Saladra, Mateusz Szczepara, Michał Bąk I, Radosław Bała, Konrad Stefańczyk, Maksymilian Toporek (81 Mateusz Szymczyk), Łukasz Bąk (70 Daniel Walasek), Radosław Wilk

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Jakub Nowocień (85 Karol Strzelec), Emil Gołyski, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz (72 Damian Senderowski), Maciej Horna (87 Filip Niewczas), Artur Kidoń (62 Dariusz Anduła), Mariusz Fabjański (80 Bartłomiej Drabik)