Z Łysicą na remis

W dzisiejsze przedpołudnie podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali pierwszy pojedynek sparingowy przed rozpoczęciem rundy jesiennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. Zielono-Czarni zremisowali w Pakosławiu z Łysicą Bodzentyn 2:2. Bramki dla Staru zdobyli Mariusz Fabjański oraz Artur Kidoń.

Pojedynek Staru z Łysicą odbywał się w idealnych warunkach pogodowych. Zawodnikom obu drużyn przyszło się mierzyć na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska. W składach obu drużyn zaszły spore zmiany porównując  kadry z ubiegłego sezonu. Zarówno Star jak i Łysica wystawiły do gry swoich nowo pozyskanych zawodników. Drużynę z Bodzentyna po raz pierwszy poprowadził Tomasz Dymanowski. Początek spotkania przyniósł miłą dla oka grę zawodników ze Starachowic. Nie przełożyło się jednak to na sytuacje bramkowe. Pierwsza groźna akcja Bodzentynian zakończyła się strzeleniem gola. Piłkę do bramki strzeżonej przez Artura Marca skierował Konrad Kijanka. Niedługo później ponownie było groźnie w polu karnym Zielono-Czarnych. Uderzenie zawodnika Łysicy odbił Artur Marzec. Dobitka była już niecelna. Kolejne minuty mijały, a gra Staru mogła się nadal podobać. Piętą achillesową były jednak sytuacje. Na niedługo przed upływem dwóch kwadransów Mirosław Kalista przeprowadził świetną akcję zakończoną niecielnym strzałem. Kilka chwil później na bramkę Łysicy uderzał Piotr Ostrowski. Strzał ten był jednak niecelny. W 32 minucie Starachowiczanie byli o włos od wyrównania. Piłka po dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Stachury trafiła na głowę jednego z zawodników Zielono-Czarnych. Z linii bramkowej futbolówkę wybił zawodnik Łysicy. W 37 minucie po raz kolejny dał o sobie znać Mirosław Kalista. Uderzył jednak minimalnie niecelnie. Końcówka pierwszej części gry była piorunująca w wykonaniu Zielono-Czarnych. 40 minuta przyniosła kapitalną sytuację dla Patryka Kosztowniaka. Na posterunku był jednak Tomasz Wróblewski, który odbił futbolówkę na korner. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Stachury padło wyrównanie. Futbolówkę strzałem głową do siatki skierował Mariusz Fabjański. Ten sam zawodnik również uderzył niecelnie w samej końcówce pierwszej połowy. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Na drugą część gry obydwie drużyny wyszły w zmienionych składach. Od początku przycisnęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 48 minucie strzał nad bramką oddał Piotr Ostrowski. Niedługo później bardzo ładną akcję przeprowadzili Jakub Kalisz oraz Jakub Błażejewski. Drugi z wymienionych zawodników dograł futbolówkę w pole karne na nos. Jednak defensor Łysicy zachował czujność i wybił futbolówkę. Na kilka chwil przed upływem godziny gry Bodzentynianie wyszli na prowadzenie. Po błędzie w środku pola Łysica przeprowadziła akcję zakończoną skutecznym strzałem Mirosława Kalisty. Kolejne minuty przyniosły dwie sytuacje dla zespołu reprezentującego powiat kielecki. Pierwsze uderzenie było niecelne. Przy drugim świetną paradą popisał się Dawid Pocheć. W 71 minucie Zielono-Czarni doprowadzili do wyrównania. Bardzo ładna dwójkowa akcja Jakuba Kalisza z Arturem Kidoniem została zwieńczona strzeleniem gola przez drugiego z wymienionych zawodników. W 78 minucie nad bramką uderzył Stanisław Sarwicki. Niedługo później kolejny błąd w środku mógł kosztować stratę trzeciej bramki przez Starachowiczan. Minimalnie niecelnie strzelił gracz Łysicy. Kolejne minuty przyniosły dwie okazje dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Szczęścia próbowali Artur Kidoń oraz Dominik Sito. W obu przypadkach piłka nie znalazła się w bramce. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie Star Starachowice zremisował z Łysicą Bodzentyn 2:2.

Star Starachowice – Łysica Bodzentyn 2:2 (1:1)
Bramki: Mariusz Fabjański 41, Artur Kidoń 71 – Konrad Kijanka 13, Mirosław Kalista 59

Skład Staru I połowa: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Mariusz Fabjański, Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Patryk Mańturz, Dominik Sito, Dariusz Anduła

Skład Staru II połowa: Dawid Pocheć, Patryk Kosztowniak, Jakub Błażejewski, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Mariusz Fabjański, Jakub Kalisz, Stanisław Sarwicki, Artur Kidoń, Dominik Sito, Dariusz Anduła oraz Kacper Borkowski, Piotr Krzyżowski, Patryk Markiewicz

Łysica: Tomasz Wórblewski, Kamil Garbacz, Norbert Drożdżał, Radosław Kardas, Paweł Kupisz, Bartosz Niedbała, Dominik Chrzanowski, Wojton, Konrad Kijanka, Dziedzic, Mirosław Kalista oraz Bartłomiej Drabik, Michał Kamiński, Krystian Płusa