Strzelec gola Mariusz Fabjański

Z rzutu wolnego za 3 punkty

W meczu rozegranym w ramach 32 kolejki IV ligi świętokrzyskiej Star Starachowice podejmował na własnym Stadionie drużynę Neptuna Końskie (przyp. w rundzie jesiennej Star wygrał w Końskich 2:0).

Mecz od początku toczył się głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszej połowie warte odnotowania były próby w 5 min Stanisława Sarwickiego, który płaskim strzałem próbował pokonać golkipera Neptuna Łukasza Herdę, w 10 min próbował Mariusz Fabjański oraz w 34 min Maciej Moskwa. W każdej z tych szans zabrakło precyzji. Pierwsza połowa zatem nie obfitowała w dużą ilość akcji pod obiema bramkami i po 45 min kibice, którzy od przeszło 6 miesięcy mogli zasiąść na trybunach goli nie obejrzeli.

Druga odsłona meczu prowadzonego przez sędziego Romana Cenę rozpoczęła się od mocnego uderzenia Mariusza Fabjańskiego, niewiele zabrakło aby w 49 min otworzył wynik spotkania.
Podczas II połowy kibice zobaczyli więcej akcji pod obiema bramkami. Ale blisko 150 os musiało czekać aż do 83 min, kiedy to z przeszło 35 metrów Mariusz Fabjański uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w siatce. 1:0 stał się faktem. W końcówce mecze Neptun miał jeszcze dwie dogodne sytuacje na doprowadzenie do remisu ale w obu przypadkach zawodnicy z Końskich zdaniem arbitrów znajdowali się na pozycjach spalonych. Po jednej z takich akcji szybko wznowił Dominik Dziułka i Star wyszedł z kontrą mając sytuację 2 na 1 Fabjański podawał do Klaudiusza Marca a ten przestrzelił wysoko nad bramką Neptuna. W 93 min rozbrzmiał ostatni gwizdek. Star odniósł drugą wygraną z rzędu i dopisał do swojego dorobku kolejne 3 punkty.

zdjecie Star Neptun

Zawodnicy Staru i Neptuna w walce o piłkę. Według nas zdjęcie Roku 2021 w kategorii Sport. Brawo Marcin Słoka.

Już w najbliższą niedziele 23 maja kolejne spotkanie w ramach 33 kolejki IV ligi świętokrzyskiej Star Starachowice zmierzy się na wyjeździe z ostatnim Partyzantem Radoszyce.Początek meczu o godzinie 17:00.