Chełmianka lepsza od Staru/Juventy

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa przegrali u siebie z Chełmianką Chełm 1:2. Bramkę dla Staru/Juventy zdobył Piotr Mikos. Mecz ten odbył się w ramach 10 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

We wczesne, niedzielne południe na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach wybiegły jedenastki Star/Juventy oraz Chełmianki Chełm. Przed dziesiątą serią gier obydwie drużyny nie były w najlepszej formie. Przeciwnik Starachowiczan przegrał trzy ostatnie mecze z rzędu. Gospodarze niedzielnej rywalizacji również nie mają dobrej serii. Jednak w ubiegłą sobotę Star/Juventa przełamała się i zremisowała pojedynek w Kielcach z Orlętami. Przed niedzielnym spotkaniem obydwie drużyny zajmowały różne miejsca. Starachowiczanie plasowali się na ósmej lokacie. Chełmianka natomiast zajmowała czwartą pozycję. Według tabeli faworytem niedzielnego meczu byli goście. Jednak patrząc na formę obydwu drużyn trudno było wskazać kto powinien wygrać spotkanie. Początek spotkania był niezły w wykonaniu podopiecznych trenerów Spadło i Mikosa. Gospodarze mieli swoje sytuacje. Niestety nie potrafili zamienić ich na choćby jedno trafienie. Sztuka ta udało się natomiast zespołowi z Lubelszczyzny. W 25 minucie Chełmianka objęła prowadzenia. Gola dla przyjezdnych zdobył Mariusz Jaroszek. Mimo straty bramki gospodarze nie załamali się. Dalej starali się grać swoją piłkę. Niestety Starachowiczanom nie udało się odprowadzić do wyrównania w pierwszej połowie. Do przerwy Chełmianka prowadziła 1:0. W drugiej połowie również gospodarze radzili sobie nieźle. Mimo to nadal prowadzili goście. Szczęśliwa dla Staru/Juventy okazała się jednak 73 minuta. Piotr Mikos pokonał golkipera rywali i dał swojej drużynie wyrównanie. Gdy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem goście ponownie wyszli na prowadzenie. W 87 minucie spotkania sędzia wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał Radosław Grzesiuk. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Star/Juventa Starachowice przegrała na własnym stadionie z Chełmianką Chełm 1:2.

Drużyna prowadzona przez trenerów Spadło i Mikosa mogła mówić po raz kolejny o sporym pechu. Starachowiczanie mogli to spotkanie nawet wygrać, a schodzili z boiska pokonani. wydaje się, że najsprawiedliwszym rezultatem byłby remis. Mimo wszystko trzeba pogratulować wygranej Chełmiance. W niedzielne popołudnie strzeliła o jedną bramkę więcej i zgarnęła trzy punkty. Zadowolony z postawy swoich zawodników był Zdzisław Spadło. Podkreślił również, że drużyna po raz kolejny traci bramki po stałym fragmencie gry i indywidualnym błędzie. Trenera Staru/Juventy cieszyło natomiast praca drużyny i serce do gry.

W 78 minucie kontuzji doznał golkiper gospodarzy Dawid Pocheć. Niestety “Pochy” musiał zejść z boiska i nie dokończył spotkania. Klub zrobi wszystko co w swojej mocy by bramkarz Staru/Juventy jak najszybciej wrócił do zdrowia i stanął między słupkami starachowickiej drużyny.

Star/Juventa Starachowice – Chełmianka Chełm 1:2 (0:1)
Bramki: Piotr Mikos 73 – Mariusz Jaroszek 25, Radosław Grzesiuk 87 (k)
Kartki: Jakub Błażejewski 41, Patryk Mańturz 44, Piotr Krzyżowski 81 – Michał Grądz 14 (żółte)

Star/Juventa: Dawid Pocheć (78 Patryk Wróblewski), Jakub Błażejewski, Patryk Markiewicz, Mikołaj Maruszak (57 Patryk Nawrot), Dawid Płatek, Kacper Gładyś (46 Kacper Borkowski), Jakub Kalisz, Piotr Krzyżowski, Patryk Mańturz, Norbert Korczak, Piotr Mikos

Chełmianka: Jakub Szymkowiak, Maciej Olszak, Dawid Salewski, Jakub Jodłowski, Jakub Rak (46 Paweł Wójcicki), Kamil Leśniak (86 Jakub Jaszcz), Dawid Krawiec (46 Jakub Zalewski (64 Krzysztof Haponiuk)), Mariusz Jaroszek, Michał Grądz (80 Dawid Lewkowicz), Damian Jabłoński (51 Kacper Głębocki), Radosław Grzesiuk