Grad pięknych bramek przy Szkolnej. Star rozbija Pogoń!

Star Starachowice pokonał w ramach Hummel IV ligi świętokrzyskiej Pogoń Staszów 4:0. Do przerwy starachowiczanie prowadzili 1:0 po bramce Włodzimierza Putona. Po zmianie stron dwukrotnie do siatki trafił Wiktor Chomczenko, a wynik ustalił Artur Kidoń. Teraz „Zielono-Czarnych” czeka być może najważniejszy pojedynek w tym sezonie, czyli wyjazdowe spotkanie z Koroną II Kielce.

Od pierwszych minut sobotniego pojedynku to starachowiczanie byli stroną dominującą. Gospodarze mimo nienajlepszego stanu murawy dobrze operowali piłką, a pierwsze trafienie wydawało się jedynie kwestią czasu. W 26. minucie gry po raz kolejny tej wiosny na listę strzelców wpisał się Włodzimierz Puton, dla którego był to już piąty gol w bieżącej rundzie. Środkowy pomocnik Staru tym razem popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego, nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Można było założyć, że konkurs na najładniejsze trafienie spotkania został już rozstrzygnięty, jednak po zmianie stron podobnej urody strzałem popisał się Wiktor Chomczenko. Nowo pozyskany do Staru napastnik najpierw w 66. minucie trafił do bramki z dość bliskiej odległości, by dosłownie kilkadziesiąt sekund później popisać się świetnym uderzeniem z dystansu i dać gospodarzom trzybramkowe prowadzenie. Wynik pojedynku ustalił na 4 minuty przed końcem meczu Artur Kidoń, który wykończył nożycami dogranie głową Bartosza Gębury.

Niestety po raz kolejny w obozie Staru nie obyło się bez niefortunnych zdarzeń zdrowotnych. Tydzień temu w Busku kontuzji doznał Piotr Mikos, a w meczu z Pogonią przedwcześnie plac gry zmuszony był opuścić Włodzimierz Puton. Strzelec pierwszej bramki został odwieziony do szpitala z rozległym urazem dłoni, który był efektem przebiegnięcia po niej korkami przez zawodnika ze Staszowa.

Za tydzień starachowiczan czeka jedno z niepodważalnie kluczowych spotkań w tym sezonie, a kto wie czy nie rozstrzygające kwestię awansu do III ligi. Star zmierzy się na wyjeździe z Koroną II Kielce, która na ten moment traci do „Zielono-Czarnych” 3 punkty, jednak wciąż ma w zanadrzu zaległy mecz z Klimontowianką Klimontów. Pojedynek Staru z Koroną odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Szczepaniaka w Kielcach.

Star Starachowice – Pogoń Staszów 4:0 (1:0)