IV Liga w Starachowicach !

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie OKS Opatów 2:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń oraz Maciej Horna. Mecz ten odbył się w ramach 25 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W słoneczne, sobotnie popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru oraz OKS-u Opatów. Spotkanie to można było uznać za historyczne. Wygrana zapewniała Zielono-Czarnym awans do IV. Owy pojedynek obserwowała grupa dwustu kibiców. Od mocnego uderzenia sobotni mecz rozpoczęli przyjezdni. Już w trzeciej minucie do interwencji został zmuszony debiutujący w ligowym spotkaniu Staru Dominik Dziułka. Golkiper gospodarzy odbił futbolówkę na poprzeczkę i uratował swoją drużynę przed utratą gola. Niedługo później odpowiedzieli gospodarze. W 10 minucie strzał kolegi z zespołu dobił Artur Kidoń. Pomocnik gospodarzy pewnie umieścił futbolówkę pod poprzeczkę bramki OKS-u. Tym samym Starachowiczanie wyszli na prowadzenie. Kilka chwil przed upływem kwadransa gry bliski podwyższenia wyniku był Maciej Horna. Próbę lobowania zawodnika Staru skuteczną interwencją zatrzymał Patryk Dulny. Kolejne minuty przyniosły następne sytuacje dla gospodarzy. Szczęścia próbowali Artur Kidoń oraz Maciej Horna. W obu przypadkach piłka nie znalazła drogi do bramki. Do końca pierwszej połowy gospodarzem mieli jeszcze kolejne szanse na podwyższenie wyniku. Swoje szanse mieli Emil Gołyski, Maciej Horna, a także Dariusz Anduła. Żadna z tych sytuacji nie została zamieniona na drugiego gola. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla gospodarzy. Pierwszy fragment gry drugiej połowy nie był zbytnio emocjonujący. Do 60 minuty Zielono-Czarni dwukrotnie próbowali szczęścia Bezskutecznie. W 62 minucie bliski podwyższenia rezultatu był Bartosz Gębura. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego “Bobi” uderzył w słupek. Na trochę ponad kwadrans do końca spotkania na strzał zdecydował się Maciej Horna. Piłka po rykoszecie minęła bramkę strzeżoną przez Patryka Dulnego. Niedługo później było już 2:0. Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego oddał Maciej Horna. Futbolówka trafiła w samo okienko bramki przyjezdnych. 85 minuta przyniosła bardzo dobrą okazję na kontaktowego gola mieli goście. Świetnie w bramce zachował się Dominik Dziułka. Po strzale głową zawodnika OKS-u golkiper Zielono-Czarnych popisał się skuteczną paradą. W doliczonym czasie gry mogło być 3:0. Bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Emil Gołyski. Strzelił obok bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Star Starachowice pokonał na własnym stadionie OKS Opatów 2:0. Wygrana ta zapewniła Zielono-Czarnym awans do IV Ligi na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

Star Starachowice – OKS Opatów 2:0 (1:0)
Bramki: Artur Kidoń 10, Maciej Horna 80
Kartki: Arkadiusz Zięba 90 (żółta), Artur Kidoń 75 (czerwona)

Star: Dominik Dziułka, Bartosz Guz (46 Filip Niewczas), Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak (80 Karol Strzelec), Emil Gołyski, Jakub Kania, Michał Stachura, Maciej Horna, Artur Kidoń (67 Miłosz Sokół), Dariusz Anduła (73 Arkadiusz Zięba)

OKS: Patryk Dulny, Mikołaj Jasiński, Damian Karek, Jakub Łowicki, Michał Sidor, Jakub Bilski (80 Sebastian Żelaszczyk), Jakub Łukawski (46 Piotr Uliński), Rafał Molęda, Łukasz Orłowski (85 Piotr Mikosa), Damian Szewczyk (46 Dawid Łabuz), Piotr Frańczak