Jutro z Sokołem Sieniawa

SOKÓŁ SIENIAWA – przedstawienie rywala

Choć tradycje sportowe w Sieniawie sięgają początków dwudziestego wieku, historia sieniawskiego trzecioligowca rozpoczyna swój bieg dopiero w drugiej połowie minionego wieku.

W roku 1960 powstał w Sieniawie klub sportowy Sokół, który swoją nazwę przyjął w nawiązaniu do przedwojennego wielosekcyjnego Towarzystwa Gimnastycznego istniejącego w Sieniawie. Sieniawianie przez wiele lat byli związani głównie z A-klasą, choć w latach 80. (wówczas występując jako Igloopol) przydarzył się nawet spadek do B-klasy. Dopiero powrót do pierwotnej nazwy Sokół w 1990 roku był niejako zwiastunem nieco lepszych czasów dla klubu i zbiegł się bowiem z awansem do V ligi. Na pierwszy awans do IV ligi Sokół musiał czekać jeszcze kilkanaście lat, po raz pierwszy ciesząc się z promocji na ten poziom w sezonie 2011/12. Piłkarze Sokoła stali się wówczas rewelacją rozgrywek i z marszu zaliczyli kolejny awans, już do III ligi lubelsko-podkarpackiej. Przygodę Sokoła z trzecią ligę przerwała dopiero reorganizacja rozgrywek w sezonie 2015/16, która mimo zajętego 11 miejsca spowodowała spadek do IV ligi. Powrót do III ligi zajął Sokołowi dwa lata i od sezonu 2018/19 w Sieniawie regularnie goszczą rozgrywki trzeciej ligi grupy IV . Prezesem klubu Sokół Sieniawa jest Wincenty Suszyło.

OSTATNI SEZON

Poprzednie rozgrywki Sokół zakończył na bardzo dobrym, 8 miejscu w ligowej tabeli. Patrząc przez pryzmat trudnej jesieni i dopiero 12 miejsca po 17 kolejkach miejsce w środku tabeli i spokojne utrzymanie osiągnięty wynik może budzić uznanie. Spory wpływ miała na to osoba trenera Arkadiusza Barana. Szkoleniowiec ten przejął Sokół zaledwie kilka dni przed startem sezonu i jesień w jego wykonaniu była bardzo nierówna. Po niezłym starcie jego podopieczni zajmowali nawet 4 miejsce po 5 rozegranych meczach, jednak seria pięciu kolejnych porażek w drugiej części rundy zepchnęła ich w dolną część tabeli. Dobrze przepracowana przerwa zimowa zaowocowała jednak bardzo udaną wiosną – 30 zdobytych punktów wyniosło (mimo nieco słabszego finiszu) zespół na 8 miejsce w końcowej tabeli.

Sokół Sieniawa w okresie przygotowawczym rozegrał 7 meczów sparingowych. 3 wygrał (3:2 z Pogonią -Sokół Lubaczew), (3:0 z JKS Jarosław), (5:0 Sokół Kolbuszowa Dolna), 1 zremisował (2:2 z Izolator Boguchwała) i 3 przegrał (0:1 z Cosmos Nowotaniec), (1:2 ze Stalą Łańcut), (0:1 ze Stalą II Rzeszów).

BIEŻĄCY SEZON

• W 1 kolejce drużyna Sokoła Sieniawa miała zmierzyć się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg, natomiast ze względu na zły stan murawy po intensywnych opadach deszczu, mecz został przełożony na 30 sierpnia.
  • Po 3 z 4 kolejek zespół prowadzony przez Arkadiusza Barana zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 1 pkt.
  • Swój ostatni mecz zawodnicy Sokoła rozegrali na własnym stadionie z Orlętami Radzyń Podlaski, remisując 1:1 bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Kwaczerliszwili. W pierwszej połowie bramkarz gospodarzy Bartosz Siryk obronił rzut karny.

… VS STAR

Jutrzejszy pojedynek pomiędzy Starem a Sokołem będzie pierwszym oficjalnym meczem w historii obu klubów. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie przekonamy się po ostatnim gwizdku sędziego Seweryna Kozuba.