Koniec pucharowej przygody. Star przegrywa w ćwierćfinale

Star Starachowice przegrał w ćwierćfinale Pucharu Polski ŚZPN z IV-ligową Moravią Morawica 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Moravii zdobył w 42. minucie gry Rostysław Pryjmak, trafiając do  siatki po stałym fragmencie gry. „Zielono-Czarni” w drugiej połowie wypracowali zdecydowaną przewagę na boisku, jednak w decydujących chwilach brakowało im odrobiny szczęścia.

Całkiem do przewidzenia był fakt, że starachowiczanom będzie bardzo ciężko o zdobywanie bramek na stadionie Moravii. W drugiej ligowej kolejce „Zielono-Czarni” mierzyli się właśnie na wyjeździe z drużyną Moravii, wywożąc z powiatu kieleckiego jeden punkt po bezbramkowym remisie. Pierwsza połowa meczu częściowo przypominała właśnie marcowy pojedynek. Starachowiczanie nie zagrażali realnie bramce gospodarzy, podobnie ciężko było doszukać się stuprocentowych okazji dla ekipy z Morawicy. Gospodarze wprawdzie oddali na bramkę kilka strzałów, ale dobrze między słupkami spisywał się debiutujący w oficjalnym meczu Hubert Banach.

Największe zamieszanie w polu karnym Staru powstawało po stałych fragmentach gry, które kombinacyjnie rozgrywać próbowała Moravia. To właśnie zaowocowało otworzeniem wyniku w 42. minucie gry, kiedy to piłkę głową zgrał Luis Sanchez, a z kilku metrów skutecznie uderzył Rostysław Pryjmak. Bramka „do szatni” zmotywowała starachowiczan, którzy na drugą połowę wyszli w nieco odmienionym składzie i wypracowali zdecydowaną przewagę na boisku.

Po zmianie stron aż ciężko zliczyć okazje bramkowe Staru. Choć zabrakło typowych „setek”, starachowiczanie często gościli w polu karnym rywala i często uderzali w kierunku bramki. Celnymi strzałami popisywali się między innymi Jakub Nowocień i Marcin Kaczmarek, jednak dobrze w bramce spisywał się golkiper z Morawicy. Najbliżej zdobycia bramki był Artur Dumaniuk, który dopadł do piłki w polu bramkowym i trafił w słupek. Także w doliczonym czasie gry Star był bliski wyrównania stanu gry, jednak strzał Piotra Mikosa zdołał wybronić bramkarz gospodarzy.

Moravia Morawica – Star Starachowice 1:0 (1:0)
Bramka: Rostysław Pryjmak (42’)

Star: Banach – Kaczmarek, Gębura, Jagiełło, Stefański, Dumaniuk, Nowocień, Kopeć (55. Styczyński), Malec (46. Mikos), Kidoń (46. Puton), Szydłowski

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „MORAVIA -STAR HUBERT BANACH 13 4 16 BR BARTOSZ GĘBURA (C) MATEUSZ JAGIEŁŁO ŚO SO MARCIN KACZMAREK PO K 29 18 PIOTR STEFAŃSKI 32 ARTUR DUMANIUK 5 JAKUB NOWOCIEŃ LO ŚP ŚP PP LP KAROL KOPEĆ 9 3 10 19 STARACHOWICE KAROL MALEC ARTUR KIDOŃ BARTOSZ SZYDŁOWSKI STAR STARACHOWICE REZERWOWI ZACHARSKI, STYCZYŃSKI, KOSZTOWNIAK, MOSKWA, PUTON, KOZAKIEWICZ, MIKOS”