Ostatni sprawdzian przed ligą na remis

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu 2022/23 w Hummel IV lidze Star Starachowice zremisował 2:2 (1:2) z Neptunem Końskie. Bramki dla „Zielono-Czarnych” zdobyli Igor Zając i Szymon Hajduk.

Sobotni sparing z Neptunem Końskie był ostatnim sprawdzianem „Zielono-Czarnych” przed startem nowego sezonu Hummel IV ligi. Podopieczni Tadeusza Krawca źle rozpoczęli ten mecz, tracąc bramkę chwilę po pierwszym gwizdku arbitra. Pomimo słabszego początku, piłkarze Staru liczyli, że jeszcze przed przerwą uda im się odwrócić losy spotkania i zaprezentować się z lepszej strony kibicom, którzy po raz pierwszy w trakcie letniego okresu przygotowawczego mieli możliwość obejrzenia swojej drużyny w akcji na obiekcie w Starachowicach. Udało im się to po stałym fragmencie gry, gdy po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Kaczmarka piłkę do bramki wpakował Igor Zając. Przed końcem pierwszej połowy precyzyjnym uderzeniem zza „szesnastki” popisał się Kevin Castillo i ponownie wyprowadził zespół gości na prowadzenie.

Druga połowa była nieco spokojniejsza w wykonaniu zawodników Staru, którzy za sprawą Szymona Hajduka doprowadzili do wyrównania. Wynik spotkania jeszcze mógł ulec zmianie, lecz arbitrzy dopatrzyli się spalonego przy bramce jednego z piłkarzy trenera Krawca. „Zielono-Czarni” zainaugurują rozgrywki w Hummel IV lidze 13 sierpnia o godzinie 17:00 w meczu wyjazdowym z GKS-em Rudki.

Bilans meczów kontrolnych Staru Starachowice podczas letniego okresu przygotowawczego: 5 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek.

Czarni Połaniec – Star Starachowice 4:4
Wisła Sandomierz – Star Starachowice 0:3
ŁKS Łagów – Star Starachowice 0:2
Energia Kozienice – Star Starachowice 0:8
Moravia Morawica – Star Starachowice 1:5
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Star Starachowice 0:3
Star Starachowice – Neptun Końskie 2:2