Star wygrywa na inaugurację w Rudkach

Drużyna Staru Starachowice udanie rozpoczęła rundę jesienną w Hummel IV lidze. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca na inaugurację wygrali 2:0 (0:0) z GKS-em Rudki. Bramki dla „Zielono-Czarnych” zdobyli Piotr Stefański i Kacper Wiecha.

Po blisko dwumiesięcznej przerwie na boiska Hummel IV ligi wrócili piłkarze Staru Starachowice. Podopiecznych trenera Tadeusza Krawca na inaugurację czekał wyjazd do Rudek, by tam zmierzyć się z miejscowym GKS-em. Zespół rywali postawił trudne warunki, lecz pierwsza połowa należała do „Zielono-Czarnych”, którzy nie narzekali na brak sytuacji. Niestety, żadna z nich nie została zamieniona na gola. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli zawodnicy Pawła Jaworka, którzy liczyli, że uda im się zaskoczyć debiutującego w bramce Staru Michała Nowaka. Bramkarz wykazał się refleksem i obronił strzał piłkarza GKS-u, dzięki czemu na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla piłkarzy Staru, którzy objęli prowadzenie. A wszystko to zapoczątkował wyrzut piłki z autu i… niedokładne zgranie głową w wykonaniu Włodzimierza Putona. Futbolówkę przejął jeden z rywali, lecz nie na długo, ponieważ szybko uporał się z nim Przemysław Śliwiński. Zawodnik „Zielono-Czarnych” podał do Piotra Stefańskiego, który mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza GKS-u. Przeciwnicy tak, jak miało to miejsce w pierwszej połowie, nie stwarzali większego zagrożenia dla defensywy Staru. Po stracie bramki musieli jednak zaryzykować. Jeden z piłkarzy gospodarzy liczył, że z ostrego kąta uda mu się zaskoczyć golkipera Staru, lecz po raz drugi tego dnia czujnie pomiędzy słupkami zachował się Nowak.

W doliczonym czasie gry podopieczni trenera Krawca wykorzystali błąd bramkarza gospodarzy, podwyższyli prowadzenie i zagwarantowali sobie komplet punktów na inaugurację rozgrywek Hummel IV ligi. Gola na 2:0 strzelił Kacper Wiecha, który zameldował się na boisku w drugiej części spotkania.

Kolejny mecz w wykonaniu piłkarzy Staru już w najbliższą środę 17 sierpnia. O godzinie 17:00 „Zielono-Czarni” zmierzą się z Neptunem Końskie.

– Wszyscy upatrują nas jako faworyta do awansu. My oczywiście nie unikamy tej odpowiedzialności i chcemy go wywalczyć, jednak dzisiejszy mecz pokazał, że w każdym spotkaniu należy grać na sto procent zaangażowania i dokładać do tego piłkarskie umiejętności, a te moim zdaniem mamy. Myślę, że w pierwszej połowie trochę za nerwowo graliśmy i daliśmy się wciągnąć w kopaninę, którą narzuciły nam Rudki. Zdobyta bramka dała nam trochę spokoju w rozgrywaniu dalszych akcji ofensywnych. Tworzyliśmy sobie sytuacje, na przykład ta Piotra Mikosa, w której bardzo dobrze zachował się bramkarz. Kończy się to dla nas zasłużonym zwycięstwem 2:0. Cieszymy się z tego, bo bardzo ważne jest zacząć dobrze sezon – powiedział po meczu trener Tadeusz Krawiec.

GKS Rudki – Star Starachowice 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Stefański 49’, Kacper Wiecha 90+3’

Star (skład wyjściowy): Michał Nowak – Bartosz Gębura (k), Włodzimierz Puton, Jakub Nowocień, Marcin Kaczmarek, Piotr Stefański, Mateusz Jagiełło, Szymon Hajduk, Przemysław Śliwiński, Kacper Ambrozik, Maciej Styczyński.

Rezerwowi: Konrad Zacharski, Mateusz Nowak, Michał Kozakiewicz, Michał Grunt, Kacper Wiecha, Patryk Kosztowniak, Piotr Mikos.