Pierwsza wygrana juniorów

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa wygrali na własnym terenie z Orlętami Radzyń Podlaski 6:2. Bramki dla Staru/Juventy zdobyli Bartosz Szydłowski x4 oraz Piotr Mikos x2. Mecz ten odbył się w ramach 13 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

We wczesne, niedzielne popołudnie na Stadione Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru/Juventy oraz Orląt Radzyń Podlaski. Przed trzynastą serią gier obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli. Starachowiczanie zajmowali ósme miejsce. Orlęta były natomiast siódme. Obydwa zespoły nie znajdowały się w najlepszej formie. Star/Juventa nie potrafiła zwyciężyć ani jednego meczu w sezonie oraz przegrała trzy pojedynki z rzędu. Orlęta natomiast w dwóch ostatnich spotkaniach musieli uznać wyższość rywala. Delikatnym faworytem niedzielnego meczu byli jednak goście. Początek spotkania był jednak bardziej korzystny dla gospodarzy. W 20 minucie Star/Juventa objęła prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Bartosz Szydłowski. Niedługo później podopieczni trenerów Spadło i Mikosa znaleźli się w jeszcze lepszym położeniu. W 36 minucie sfaulowany został będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piotr Mikos. Sędzia bez wahania wskazał na rzut wolny i pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi Orląt. Mimo gry w przewadze końcówka pierwszej części była zaskakująca. W 41 minucie duży błąd w polu karnym popełnił Patryk Nawrot i sfaulował piłkarza gości. Tym samym Orlęta miały rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Arkadiusz Korolczuk. Na minutę przed przerwą ten sam zawodnik wprawił w osłupienie gospodarzy. Ofensywny piłkarz ekipy z Lubelszczyzny zdobył gola do szatni i dał swojej drużynie prowadzenie. Do przerwy Star/Juventa przegrywał z Orlętami 1:2. Druga połowa była już zupełnie inna w wykonaniu gospodarzy. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Minutę po wznowieniu gry Bartosz Szydłowski po raz drugi umieścił futbolówkę w bramce przeciwnika. Tym samym Starachowiczanie doprowadzili do wyrównania. Ostatnie dwadzieścia pięć minut meczu było już teatrem jednego aktora. W roli głównej wystąpili zawodnicy Staru/Juventy. Podopieczni trenerów Spadło i Mikosa jeszcze czterokrotnie pokonywali golkipera przeciwnika. Łupem bramkowym podzielili się Piotr Mikos oraz Bartosz Szydłowski, którzy zdobyli po dwa trafienia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Star/Juventa Starachowice pokonała na własnym stadionie Orlęta Radzyń Podlaski 6:2.

Star/Juventa Starachowice – Orlęta Radzyń Podlaski 6:2 (1:2)
Bramki: Bartosz Szydłowski 20 (k), 46, 69, 90, Piotr Mikos 75, 78 – Arkadiusz Korolczuk 41, 44
Kartki: Mateusz Kwaśny 20, Bartłomiej Olszewski 86 (żółte), Grzegorz Kot 36 (czerwona)

Star/Juventa: Adrian Szast, Kacper Borkowski, Patryk Markiewicz, Patryk Nawrot (46 Mikołaj Maruszak), Dawid Płatek, Norbert Korczak (80 Bartosz Chojnacki), Piotr Krzyżowski, Patryk Mańturz, Kacper Podzielny, Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski

Orlęta: Mateusz Kwaśny, Adrian Pinkus, Artur Nowacki, Patryk Burda, Arkadiusz Korolczuk, Przemysław Janowski, Piotr Kuźma, Kacper Semeniuk (68 Bartłomiej Olszewski), Piotr Włoszek, Grzegorz Kot, Maciej Orzechowski