Pierwszy sparing na remis

W sobotnim pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował na własnym terenie z Orliczem Suchedniów 4:4. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański x2 oraz Klaudiusz Marzec. Jedno trafienie dla Staru padło po goli samobójczym. Mecz ten odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Pojedynek z Orliczem dla Zielono-Czarnych był pierwszym test meczem po wydłużonej przerwie spowodowanej przerwą zimową, a także restrykcjami rządowymi związanymi z pandemią COVID-19. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego wystąpili w tym meczu bez kilku zawodników. Zabrakło min. Wiktora Śmigielskiego (odszedł do RKS-u Radomsko) czy Jakuba Nowocienia. Lepiej sobotnie starcie rozpoczęli Suchedniowianie. Orlicz wyszedł na prowadzenie po samobójczym trafieniu. Starowi udało się doprowadzić do wyrównania. Po raz drugi w meczu miała miejsce bramka samobójcza. Tym razem pechowcem okazał się zawodnik Orlicza. Kolejne trafienie w pierwszej części gry były już tylko dziełem przyjezdnych. Dwa razy Dominika Dziułkę pokonał Ernest Supierz. Jednego gola dorzucił również Albin Jaworski. Do przerwy Star przegrywał z Orliczem 1:4. W drugiej połowie w obu zespołach nastąpiły zmiany. Mimo kiepskiego wyniku do przerwy gospodarzom udało się dogonić przeciwnika. Dwa gole Mariusza Fabjańskiego oraz jedna bramka Klaudiusza Marca dały Zielono-Czarnym remis w starciu z Orliczem Suchedniów.

Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 4:4 (1:4)
Bramki: samobójcza, Mariusz Fabjański x2, Klaudiusz Marzec – samobójcza, Ernest Supierz x2, Albin Jaworski