Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego w wykonaniu Zielono-Czarnych

Już w najbliższą sobotę rusza runda wiosenna Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego mają za sobą prawie dwumiesięczne przygotowania do drugiej części sezonu.

Star treningi wznowił w połowie stycznia. Zawodnicy wrócili do zajęć po blisko dwumiesięcznej przerwie. Zielono-Czarni trenowali w niemal identycznym składzie co jesienią. W trakcie przygotowań do drużyny dołączył Klaudiusz Marzec. Zawodnik ten jesienią reprezentował młodzieżowe drużyny Korony Kielce. W zajęciach nie brał udziału Jakub Kalisz. Piłkarz został wypożyczony do GKS-u Rudki. W ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020 Starachowiczanie rozegrali siedem spotkań sparingowych. Pierwszym przeciwnikiem była Stal Kraśnik. Zielono-Czarni postawili silny opór czołowemu III-Ligowcowi. Po lepszej pierwszej połowie i prowadzeniu reprezentanta województwa lubelskiego w drugiej do ataków ruszyli gospodarze. Efektem była wyrównująca bramka w końcówce. Mecz zakończył się zasłużonym remisem. Tydzień później podopieczni Arkadiusza Bilskiego pojechali do Nowin, na starcie z tamtejszym GKS-em. Spotkanie zakończyło się hokejowym remisem 4:4. Na boisku działo się bardzo dużo. Obydwie drużyny miały jeszcze sytuacje by zmienić rezultat. Trzecim sparingpartnerem Starachowiczan była Wisła Sandomierz. Mecz z III-Ligowcem od samego początku był teatrem jednego aktora. Na boisku dominowała ekipa prowadzona przez Rafała Wójcika. Do przerwy Wisła prowadziła 3:0. Po przerwie nadal przewagę posiadali przyjezdni. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Zielono-Czarnych 1:4. Kolejnym rywalem Zielono-Czarnych było KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwotnie czwartym przeciwnikiem Staru miała być III-Ligowa Broń Radom. W wyniku pomyłki organizacyjnej leżącej po stronie przeciwnika potyczka nie doszła do skutku. Zielono-Czarnym udało się jednak znaleźć zastępstwo. Ostatecznie Starachowiczanie pokonali KSZO 1929 2:0. Warto jednak dodać, że rywale wystawili do gry skład oparty niemal w całości na juniorach. Kadra pierwszego zespołu tego samego dnia rozgrywała sparing z Motorem Lublin. Kilka dni później Zielono-Czarni zmierzyli się ze starym dobrym znajomym. Przeciwnikiem był Orzeł Wierzbica. Ostatnimi czasy co każdą przerwę letnią czy zimową obydwie drużyny mierzyły się ze sobą w sparingach. Zarówno jedni jak i drudzy zaprezentowali się z dobrej strony. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Był to pożyteczny sprawdzian. Orzeł mimo, że występuje jedną klasę rozgrywkową niżej sprawił sporo kłopotów Zielono-Czarnym. Szósty mecz w okresie przygotowawczym rozegrali z Oskarem Przysucha. Tego co się wydarzyło z pewnością nikt nie mógł przewidzieć. Pojedynek ten przyniósł tuzin bramek. Mecz zakończył się wynikiem 6:6. Łatwo było wyciągnąć wnioski po tym starciu. Ofensywa na piątkę, obrona do mocnej poprawy. U jednych jak i drugich. Tydzień przed startem ligi Zielono-Czarni rozegrali ostatni sparing. Do Starachowic przyjechała Wierna Małogoszcz. Wysoką formę pokazał w tym meczu Karol Kopeć, który zdobył dwie bramki. W wyniku niedyspozycji Dawida Pochecia od 5 minuty meczu między słupkami stanął Bartosz Gębura. “Bobi” w nowej dla siebie roli spisywał się bardzo dobrze. Zawodnik obronił kilka groźnych uderzeń. Koniec, końców mecz zakończył się remisem 3:3. Podsumowując Starachowiczanie mają za sobą intensywny zimowy okres przygotowawczy. Zawodnicy trenowali ciężko. W sparingach królowały głównie remisy. Było ich aż pięć. Podczas testowych spotkań trener Arkadiusz Bilski szukał nowych rozwiązań. Sprawdzał także inne ustawienia. Warto wspomnieć, że w kilku spotkaniach Zielono-Czarni nie mogli z różnych przyczyn wystawić pełnego składu. Z całą pewnością można powiedzieć, że Starachowiczanie mają za sobą udany okres przygotowawczy. Już w najbliższą niedzielę pierwsza okazja by to udowodnić. Zielono-Czarni na inaugurację wiosny zagrają na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn.

SPARINGI STARU STARACHOWICE W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM

25.01   Star Starachowice – Stal Kraśnik 1:1 (Bartosz Sot)*
01.02   GKS Nowiny – Star Starachowice 4:4 (Mariusz Fabjański x3, Dominik Sito)
08.02   Star Starachowice – Wisła Sandomierz 1:4 (Dominik Sito)
15.02   KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Star Starachowice 0:2 (Klaudiusz Marzec, Bartosz Szydłowski)
19.02   Star Starachowice – Orzeł Wierzbica 4:2 (Artur Kidoń, Klaudiusz Marzec, Mariusz Fabjański x2)
22.02   Star Starachowice – Oskar Przysucha 6:6 (Mariusz Fabjański x2, Michał Stachura, Klaudiusz Marzec, Dariusz Anduła, Bartosz Gębura)
01.03   Star Starachowice – Wierna Małogoszcz 3:3 (Bartosz Szydłowski, Karol Kopeć x2)